• Krátkometrážní

Líza, liščí víla (2015)

V tomto filme je všetko. Je to romantický film, komédia, artový film, scifi o smrti, poézia. Je v tom poetika japonského popu, fínskeho country a občas aj nejaká filmová hudba. Umenie sa snúbi s vkusným gýčom a oči tešiacim nevkusom. Rád Lizu porovnávam k už kultovému filmu Amelie. Hej, Maďari to s kamerou vedia.

Moonlight (2016)

Kamera a soundtrack výborné, prvú časť filmu som si veľmi užíval, aj druhá bola skvelá, ale tretia ma nechytila hneď od začiatku. Žiaľ, čakal som presne taký gýčový záver, že ma ani neprekvapilo, keď prišiel.

Patrik - věk 1,5 (2008)

Film bez zubov a bez gúľ, kamera, hudba a príbeh nemali ani jedno, no v piatočný večer s vínom po náročnom týždni celkom dobre padnúci film. Trochu som sa strácal v postavách a motiváciách, v skutkoch i následkoch, asi trikrát som sa zasmial na akomsi vykastrovanom vtipe, avšak do mesiaca si na film nespomeniem.

Modrá krev (2016) (seriál)

Chvilami sa mi presladenost hudby i obrazov lepila na zuby, nadobudol som dojem nesystematickeho vykladania "pribehu", kladene otazky mi prisli neadekvatne a dohromady mam pocit celkoveho mismasu. Asi mam privelke naroky.

Perverzní průvodce filmem (2006)

Smiešny týpek so smiešnou angličtinou. Vydržal som to hodinu a pol, no napriek som ani nezačal chápať, o čom to táral.

Lída Baarová (2016)

Prepudrované. miestami príliš gýčové, extragýčová záverečná scéna, Táňa, ktorá mala najkrajší prízvuk v angličtine a príbeh, ktorý mi nič nedal. Škoda.

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Vizuálne je to skutočne krásny seriál, avšak ma dosť rušila malá miera autenticity reči, keď som nepočul jediného človeka hovoriť moravským nárečím, pretože všetci rozprávali krásnou spisovnou češtinou...

Muž, který stoupl v ceně (1967)

Rozsahom absurdít mi to veľmi pripomínalo Juráčkovu Postavu k podpírání alebo Případ pro začínajícího kata. Tiež sa absurdné nezmysly stávali realitou a postava sa ocitla v Kafkovsky nezmyselnom vesmíre, kde jej vôbec nikto na svete nerozumel.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Tento film u mňa ašpiroval na viac hviezdičiek, ale keď som počul Janžurku prehovoriť Božidariným hlasom, dviho sa mi žalúdok a z obývačky som ušiel ako pes pred vaňou. Rovnaký trend ako v ostatných rozprávkach: vezmeme rôznych hercov, pomiešame ich, vezmeme im hlasy a spravíme dve jazykové verzie. Podávame s gýčom a nevkusom.

Zažít Woodstock (2009)

Viac ako dej ma potešila festivalová atmosféra filmu.