• Krátkometrážní

Reine Geschmacksache (2007)

Nečakal som, že si tento film tak užijem. Nemecké reálie, absurdita situácií a perfektná katastrofa vo mne vyvolávali intenzívnu radosť. Veľmi ma potešila veta Wenn ich dich nicht heiraten muss. Film bol natočený desať rokov pred legalizáciou gay manželstiev. ♥

The Curiosity of Chance (2006)

Film pôsobil absolútne nehodnoverne. Mal sa odohrávať "somehwere in Europe, somewhere in 80s" a to bolo presne tak, ako to nevyzeralo. V kombinácii s divným strihom a slabunkou kamerou film minimálne po technickej stránke plakal. Čo sa týka príbehu, neprekvapil ničím, no ani neurazil sladkým happy endom. Bavil som sa na nezmyselne divných prízvukoch, disharmónii a slabunkých emóciách. You know what someone should really invent? Portable phones.

Die blaue Stunde (1992)

rozpozeral som začiatok, vystupuje tam call-boy, ktorý má dobrý customer-relationship-management a žena, ktorá predáva vinyly a tvári sa pri tom, akoby predávala tehly... každopádne, nevyzerá to na vymazanie, keď si to pozriem, editnem tento koment

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Ak aj vo filme bolo niekoľko solídnych hlášok či scén, všetky boli anulované neskutočne otravným, gýčovým a prepáleným záverom, za ktorý by sa hanbila dokonca akákoľvek vianočná rozprávka z dielne ČT.

Bílá žába (2012)

Ako kraťas sa mi tento film veľmi páčil (zostrihal som si ho sám posúvaním deja), škoda, že tak neučinil aj režisér. Mohol na dĺžke ušetriť a najať napríklad lepších hercov (tých dospelých, hlavní hrdinovia svoj part odohrali výborne).

Pokání (2007)

Tá hudba sa mi páčila, pekne podčiarkovala dej, aj príbeh mi nakoniec dával zmysel, Ale že by to nejako ovplyvnilo môj život nemôžem povedať.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Bez ohľadu na to, aký bol koniec lepkavý, že nič nedávalo zmysel, že ma celý čas tvorcovia ťahali za fantáziu, že sa stresom trasiem ešte pätnásť minút po skončení som unesený príbehom, ktorý som práve videl a vôbec mu nechápem, už sedem rokov nerozumiem, prečo sa seriál len zamotáva a nič sa nevysvetľuje, kto bol Moriarty, ako prežil Sherlock, prečo sa v seriáli objavila Jen z IT Crowd a summer girlfriend z Black Books, kam zmizla tá slečna z Číny, čo sa stalo z Molly, čo sa stalo s Andersonom, kam sa podela Irene, ktorej hlas mi oznamuje každú prijatú sms správy?

Dabing Street - Monitoring (2018) (epizoda)

Skutočne zaujímavý seriál. Chvíľami sa pýtam, a podľa komentárov nielen ja, prečo ten seriál vlastne pozeráme, veď je to nuda a ešte k tomu dosť trápna, ale potom prídu jedna-dve scény, ktoré mi otvoria ústa, a potom zase nič. Som zvedavý, ako sa to vyvinie ďalej.

Muž, ktorý sa nevrátil (1959)

Celkom ma prekvapilo, koľko zaujímavých vecí obsahuje detektívka, ktorú natočili v 59. v Bratislave. Prekvapivo pôsobí veľmi uvoľnene, dokonca kostol tam je vnímaný ako niečo, čo je vlastne v poriadku. Síce zápletka a motivácie postáv boli nelogicky prosté, celkový dojem to na mňa urobilo dobrý. A to hádanie, na ktorých miestach v Bratislave to asi točili. Vôbec si nedokážem vybaviť, z ktorej strany brali budovu Cvernovky, že by od Jégeho?