• Krátkometrážní

Pasťák (1968)

Depresia piatočného večera ako vyšitá. Uveriteľný príbeh, kruté postavy, súcit žiaden. Len zimomriavky.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Číra radosť od prvých až po posledné zábery, paráda. Veľmi som si užíval všetky momenty, tie komické aj tie smutné, však predsa len, Anderson dokáže urobiť aj z psovraždy celkomn prijateľnú situáciu. Absurdita situácií, ktoré vlastne dávali zmysel, šla presne podľa môjho gusta. Mám radosť.

Cukrář (2017)

Veľmi sa mi páčilo realistické prevedenie takmer všetkých scén, najmä na začiatku. Neuveriteľný príbeh bol vypovedaný prekvapivo uveriteľne. V sále som bol jediný, kto sa smial – pri mojich súkromných referenciách na Vraždu Ing. Čerta a pri #meToo sexuálne obťažovanie na pracovisku stop stereotypom! Niekto tu napísal, že "Tiersen" a "vykrádanie," tak som rád, že nie som sám, kto to počul. Soundtrack bol zvláštny, nerušil ma, ale niečo mi na tom nesedelo. No a vykreslenie Izraelčanov ♥, presne tak by reagovali.

Dabing Street - Jiří Arch (2018) (epizoda)

Dabingových studií je dost, já z tady toho plánuji udělat půjčovnu kol ♥ Od tejto zostavy som čakal síce trochu viac, najmä čo sa sarkazmu a tempa týka, ale scéna s Bartoškom ma pobavila a rovnako tak niekoľko (zopár) šplechov. Inak v porovnaní s Čtvrtou hvězdou odvar. Ale uvidíme, čo prinesú ďalšie týždne, keď sme teda s @Tea_Lus nešli do kina.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Videl som, našťastie, len záverečných 15 minút filmu a titulky. Tento počin však hodnotiť nechcem a nebudem.

O mé rodině a jiných mrtvolách (2011) (seriál)

Nahnať také dobré hviezdy to takej nevtipnej komédie dalo asi veľa práce, ale 12 % je predsa len príliš málo. Nezasmial som sa ani raz za tridsať minút a dokonca som mal občas pocity trápna, ale že by som z toho mal nočné mory?

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Takmer spokojnosť. Ale samozrejme, mám aj niekoľko podstatných výtok. Začmem kritikou. Ako vždy u porevolučných rozprávok, slovenská časť predabovaná. Nielen že ma to uráža, ale je to aj trápne a zbytočné. Však komtessa Svarinská by pokojne mohla hovoriť slovensky, čo by to komu ublížilo? Hoci som skonzumoval niekoľko pohárov vína, asi neboli príčinou podivnej rozmazanosti niektorých záberov. Po perfektne zvládnutom Pekle odfláknutý ohníček dorobený v počítači pôsobil smiešne. No a netradične zaujímavý dej na konci stočiť do klišé? Prečo? Je rok 2017, ľudia už nechcú klišé. Teraz tie pozitíva. To Peklo, napriek horšiemu osvetleniu a nejasným pracovným podmienkam pôsobí ako dream job. Tie open spaces, kde sa zapisujú hriechy, sú fantastické. Aj tie procesy, ktoré tam nastavili. Herci excelovali. Piškula má krásne oči, až teraz som si to všimol. Sokol ako teatrálny nápadník ma úplne dostal, Lábus ma tešil v každom zábere. Nečiernobielosť postáv je na nezaplatenie. Mám radosť. Už sa im to takmer podarilo. Ešte pár rokov a urobia päťhviezdičkovú rozprávku. ❤

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Tomu filmu nie je čo vytknúť ani ho nemožno pochváliť. Bol talý nudný, že som ho ani nevládal sledovať.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Rok od roku sa mi táto rozprávka páči viac. Kým som ňou prvý rok celkom pohrdol, teraz sa smejem na každej druhej hláške, ústrední herci excelujú, najmä Květulilinka („Jsem princezna, ne žádna skočna!“), interiéry aj exteriéry sú krásne a vlastne si myslím, že to je jedna z najlepších porevolučných československých (resp. českých) rozprávok.

Anděl Páně 2 (2016)

Hoci sme pre rozbaľovanie darčekov nestihli začiatok filmu, čo sa stalo nebolo ťažké uhádnuť. Bavil som sa na obsadení, na ktorom nebolo vidno, že ubehlo desať rokov (Bartoška dokonca omladol). Vydesila ma však zostava absurdne dosadených hercov na konci filmu (pôsobilo to na mňa, ako by bolo nutné naplniť kvóty). Minimálne Bohdalka na mňa pôsobila, ako by ani sama netušila, čo tam robí. Celkom podivne pôsobil aj milostný trojuholník svätej štvorice. Zato glosovanie knihy svätých a ľudové hlášky odkazujúce na svätcov boli na nezaplatenie.