• Krátkometrážní

Způsob zabíjení (2012)

Ani po viac ako dvoch týždňoch nedokážem film ohodnotiť. Autentické scény s vrahmi, ktorí sa ako vrahovia necítia a spoločnosť ich obdivuje. Niektoré zábery hororovo nechutné, viackrát mi prišlo nevoľno, dokonca som raz musel opustiť kinosálu. Je to vskutku dôležité, natáčať o genocídach. Asi by som aj dal veľa hviezd za chrabrosť, odvahu, reportérstvo, ale nehodnotil by som film, ale veci okolo. Odporúčam vidieť, ale opatrne.

Střed mého světa (2016)

Čakal som asi trochu viac, ale na oddýchnutie to rozhodne bolo postačujúce. Hlavný hrdina sa bláznivo zamiloval do hrdinu vedľajšieho a ja spoľahlivo do hlavného hrdinu (vrrr, blonďák, a ešte hovoriaci nemecky), trošku mi však chýbala jeho hlbšia analýza, vysvetlenie jeho motivácií a vzťahov. Neustále vracanie sa v pamäti (a hlúpa umelá otázka čo je stredom sveta) ma asi trochu vyrušovali, naopak excentrické momenty „lacného“ hrania sa s obrazom ma veľmi bavili. Taký lepší priemer GTM.

K smíchu - Dobrůtka (2018) (epizoda)

Bingo! Šípka na láskometri sa obrátila k maximu a konečne som seriálu prepadol. . Úvodná scéna s plynom a konzultáciou u doktora, prekladaná naoko jalovým táraním rabína vytvorilo krásnu atmosféru a vzťahu medzi mnou-divákom a postavami, keď som držal palce Jeffovi hovoriacemu "Always be yourself", jeho sestre som držal palce, aby sa nezachovala ako vlastná matka a grande finále epizódy, kde Jeff s bábkami zaspieval Vivian, že dôvodov na život je neúrekom, bolo dojímavé.

TommyTeen18 (2017)

Obsahuje spojlery a pokrivený humor autora Prechádzať si grinder v triede medzi spolužiakmi, to chce fakt gule*. Každopádne, ďalší zaujímavý kraťas poukazujúci na ďalší lesk a biedu gayov z radov mileniálov. Ale aká bola motivácia hlavného hrdinu mečovať sa s takými podivnými ľuďmi, automobilistom a Sergejom? Ten rusák mu to pekne dal vyžrať after all. *vtip pre perverzných: plné.

Hřiště (2016)

Ten popisok k filmu je úplne debilný. Každopádne, film samotný prekvapil svojou atmosférou. Aneb veľmi zaujímavá cesta ku coming outu.

Zavolej tátovi (2016)

Fakt to malo tempo aj myšlienku, takže ostatné gay kraťasy to prevyšovalo. Veľmi zaujímavý stret – hovorí sa o stretnutí generácií, avšak ja by som skôr povedal pováh: do seba zahľadeného instantného chlapca so zrelým mužom snažiac sa pochopiť situáciu, v ktorej sa ocitol. Mini spoiler: trochu obdivujem výdrž postavy Grega, pretože ja by som poslal takého šulina do prdele už na sieti.

Expremiéri - Iveta Radičová (2018) (epizoda)

Ako zmienil kolega marmat7, skutočne do istej miery išlo len o vymenovanie toho, čo bolo známe (vrátane tisíckrát odmietnutej opätovnej kandidatúry), ale presne tým boli znázornené hodnoty jednej z najcharakternejších osôb v slovenskej politike. Sorry-not-sorry, Slovensko však nie je krajinou pre takýchto krásnych ľudí, nepatrí tam Iveta, nepatrím tam ani ja. Ľudí z hodnotami je ako šafránu, a ostatným sú nielen ukradnuté, ale aj cudzie. Nikdy nepochopia naše konanie ani pocity, preto do demokratického režimu nezapadáme. Išlo by totiž o vládu menšiny nad väčšinou, akokoľvek krásne by to bolo pre všetkých.

Expremiéri - Vladimír Mečiar (2018) (epizoda)

Hodil som si tú tetu Eriku do googlu. Zakladateľka Smotánky, šamanka, pofidérne televízie, o ktorých nikto nikdy nepočul, Slobodný vysierač. A bude poučovať. A Dominik jej oponuje len slabunko, jej posolstvo vyznieva hlasnejšie ako jeho, pre nás, čo rozmýšľame, je to ilustráciou pomätenosti a naivity (ktorou sa furt oháňa), ale čo na to tí, ktorí ju nebudú vnímať kriticky? Potvrdí sa im názor, že Mečiar bol dobrý chlapák? Prezradí im to niečo, čo by mali o ňom vedieť? Nie je to artovka pre sedem ľudí, išlo to v televízore. Páčilo sa mi to, ale som smutný.

Make the Yuletide Gay (2009)

Podľa popisu aj niektorých komentárov som mal z tohto filmu obavy, ale môžem povedať, že napriek svojmu snobstvu som si ho veľmi užil. Miestami lacný, ale úprimný, miestami naivný, ale nabitý skvelými hláškami. A ako highlight – scéna s coming outom.