Changgowl (2018)

Kombinace korejské historické rubačky a zombie filmu může být skvělá, jak ukazuje Netflix v první sérii Kingdeom (patrně podle stejné předlohy), ale v tomto filmu selhává budování napětí a vše se soustřeďuje na akční bitky. Ty jsou sice skvělé, stejně jako Bin Hyeon v hlavní roli, ale nepřinášejí nic inovativního. Asi není dobře, že mi nejzábavnější přijde záporák Dong-Gun Jang.

Overlord (2018)

Čistokrevný B horor ze druhé světové války o šíleném nacistickém vědci a pokusech na ubohých vesničanech má kupodivu A produkci a zajímavé herce. Krásná a nezkrotná Mathilde Ollivier je naprosté překvapení, známý Pilou Asbæk si naopak s chutí střihnul dalšího prvotřídního hnusáka. Takže vypnout mozek, připravit popcorn a chutě do příběhu parajednotky shozené v přdvečer dne D zlikvidovat německou vysílačku/rušičku, která je však bohužel umístěna v něčem jako Frankensteinův hrad. Režie sází jedno klišé za druhým a jednu siláckou hlášku za druhou, až vzniká téměř parodie. Dobře jsem se pobavil.

Apostle (2018)

Pěkný zhuštěný popis zrodu hezké ideologie, rychlý obrat k osobnímu prospěchu a elitářství, bratrovražednému boji a rozpadu. Herci jako Michael Sheen, Dan Stevens, Mark Lewis Jones a Lucy Boynton pozvedávají film s bídným scénářem o minimálně jednu hvězdu. Scénáristé si nedali práci s logikou vyprávění ani nevymysleli silnou náboženskou vizi, proč by vlastně měl někdo do téhle komunikty dobrovolně směřovat. Horor je to jen občasnými výstřelky (byť vymazlenými) brutality, jinak jde spíš o infiltrační drama "soukromého vyšetřovatele" s osobními motivy. Kromě hereckých výkonů je to v podstatě odpad, ale ty jsou zase nad očekávání dobré.

Izolace (2006)

Parta britských obchodníků se zbraněmi narazí na teambuildingu v Maďarských lesích na bandu zabijáků ze sovětské éry. Jako téma je to praštěné dost i na britskou komedii, ale ona to není komedie, nýbrž vyvražďovačka. Pochopitelně vyvražďovačka s britským suchým homorem, který v tomto kontextu působí opravdu divně, zvášť, když protovníci nejen nejsou britové, ale ani neumí anglicky, takže na vtípky si musí vystačit oběti. Režisér konstruktivně používá klasická žánrová klišé a udržuje atmosféru, ale polobritský hybrid přece jen není to pravé. I jindy výborný Tim McInnerny nějak neví, co si s nezvyklou rolí počít.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Pobavilo. Skautští looseři proti zombie epidemii - takový námět si zaslouží komedii jak řemen a v tomto případě se to i podařilo. Spousta krve a rozsekaných zombií, stejné množství humoru a hlášek. Z herců zaujal Tye Sheridan.

Nejhledanější muž (2014)

Špionážní drama plné kontrastů. Ocenit určitě musím pointu, práci s detailem, atmosféru a kameru. Philip Seymour Hoffman byl vynikající herec, ale v této roli vypadal, že se sotva drží na nohou. Film selhává ve vyprávění a gradaci - stručně řečeno je i na špionážní drama extrémě pomalý a neudrží pozornost diváka.

Respire (2010) odpad!

Ztráta času. Špatný scénář, špatní herci, strašná kamera a mizerný zvuk.

Aquaman (2018)

DC se poučil z předchozích neúspěchů a natočil epickou podívanou s atmosférou AntMana od konkurence. Vůbec nevadí, že Momoa je dřevo, když hláškuje jako o život a všichni, včetně něj samotného, ho považují za mlátičku a neberou ho vážně. Amber Heard s rudými vlasy malé mořské víly zdatně sekunduje, vnáší do dvojice inteligenci a přihrává na další Momoovy hlášky. Willem Dafoe a Patrick Wilson přispívají trochou vážnosti, aby se film nezvrhl ve vyloženou komedii. Nicole Kidman je příjemné zpestření a další odkaz na AntMana (Michelle Pfeiffer), pamětníky potěšil i Dolph Lundgren a Graham McTavish v epizodních rolích. Triky jsou pro jednou nejen epické, ale i smyslupně použité a dostatečně monumentální, jak se na podmořskou Atlantidu sluší a patří. Příběh je vyloženě v pozadí, je jednoduchý a prvoplánový, což výjimečně u pohádky jako tahle snad ani nevadí. Logiku jsem pohřbil po prvních deseti minutách a nechal se bavit. Rušivým momentem je dějová linka pirátů, která se ke zbytku vyloženě nehodí.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Autoři se nabáli obrátit optimistický první díl do temného pokračování, což jim však zoufale nevyšlo. Z hravosti prvního dílu zůstal jen hrabák a čínský kočkodrak, zbytek zabírá politika, intriky a konverzační drama. Eddie Redmayne je konečně skutečným tahounem filmu, i když nemá charisma Jude Lawa (Brumbál), tak má k dobru o nějakých 60 minut na scéně. Katherine Waterston je stále mdlá, lepší úlohu zastane i Zoë Kravitz (Leta Lestrange) ve vedlejší roli. Fanoušci HP ocení několik odkazů do chronologicky pozdějších příběhů (Nicolas Flamel), ale celkově filmu chybí atmosféra a zábavnost.

Humans Versus Zombies (2011)

Jediné světlé momenty jsou občasné hlášky a boj proti zombies podle manuálu k zombie apokalypse. Herecké výkony nevalné, odvaha tvůrců k šokování nulová, výprava žádná, scénář zoufalý.