Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

V historickém hororu si opět zahraje hlavní role Emily Perkins a Katharine Isabelle, které si zahrály sestry již v prvním díle. Tentokrát bez humoru, jen čistě historický film o vlkodlačí kletbě. Obě herečky v hlavních rolích hrají výborně a přibylo větší množství exteriérů a lepší výprava, ale na herce ve vedlejších rolích bohužel peníze nezbyly. I přes zjevně nejvyšší rozpočet je to nejslabší díl, byť se stále drží v průměru.

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Proti jedničce přesun do komornější a hororovější roviny. Nečekaně se béčkový horor zaměřil na psychologii postav a jde mu to dobře. Klaustrofobické prostory s minimem exteriérových záběrů přispívají k atmosféře. Emily Perkins je ještě lepší než v minulém dílu. Škoda nízkého rozpočtu.

Moje sestra vlkodlak (2000)

Zábavná oddychovka se dá spíš označit za černou komedii než horor. Děj je vcelku předvídatelný, ale zábavné postavy matky a otce hrdinek ho vylepšují a posunují děj do komediální roviny. Bídné masky zase vyrovnává výborná Emily Perkins, takže si film udrží lepší průměr. Stojí za shlédnutí.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Vezmeme kulisy King's Landing ze Hry o trůny a několik herců zapomenutých tamtéž, přidáme děj čínské fantasy, inspirujeme se vizuálem Pána prstenů a namátkou přidáme několik jmen z artušovských legend. Tohle všechno předhodíme šílenému režisérovi spolu s několika vynikajícími herci a kameramanem videoklipů a necháme mu volnou ruku a štědrý rozpočet. Buď to bude epický průšvih nebo úžasná jízda jako v tomto případě. Smekám a klaním se.

Upgrade (2018)

Celkem jasné varování, že všechno co řídí počítač se dá hacknout a to nevyjímaje auta, chytré byty a lidská vylepšení. Takhle nějak mohla být natočená klasika Ghost In The Shell a byl bych spokojený. Konečně po dlouhé době v hlavní roli kvalitní scénář a výborná kamera. Ztvárnění akčních scén je směřováno k robotickému ovládání a je vynikající. Hlavní hrdina Logan Marshall-Green je milé překvapení - v ničem si ho nepamatuji, ale tentokrát zazářil. Klobouk dolů, kladné překvapení roku!

Valerian a město tisíce planet (2017)

Měsíc po shlédnutí si pamatuji jen ohňostroj triků a barev. Příběh i herecké výkony byly tak mdlé, že o nich nemá vůbec smysl mluvit. V paměti mi zůstala jen rolička Johna Goodmana, kterého jsem také zažil v lepší formě.

Spectral (2016)

Miltary sci-fi je po málu a se solidním vizuálem ještě mnohem méně. Přičteme autenticky se chovající vojáky, zapamatovatelného hrdinu a základ úspěchu je na světě. Nad scénářem nejásám - první dvě třetiny jsou solidní, pak přijde na řadu vymačkávání slziček (chudáci sirotci), sestavování zbraní z vadných součástek, které prchající vojáci čertvíproč evakuovali s sebou (MacGyver zírá s otevřenými ústy) a nejhorší výkon Bruce Greenwooda v jeho kariéře. Finále se naštěstí vrací zpět do akční polohy a zachraňuje solidní dojem z filmu. Pro fanoušky military sci-fi povinnost, fanoušky akce neurazí. Kdo rád hloubavé filozofické momenty a psychologii postav, pusťte si něco jiného.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Rodinná verze čelistí se sice neobejde bez mrtvých, ale obejde se bez krve (krvácet smí jen velryba), odhalených těl a hororové atmosféry. V podstatě je to víc komedie než horor a přemýšlím, že všechna to béčková klišé tam musela být naschvál, jinak jich tam nemohlo být tolik. Přesto (nebo právě proto) film hezky odsýpá, megalodon dělá na lidi baf a příležitostně sežere nějakou to velrybu nebo loď a lidi na pláži jen povozí na pontonu jako nová atrakce. Osmiletá dcera vědkyně (Bingbing Li) nakonec záchranáře Stahama určitě užene, protože rozvedená matka si hledí jen svých mořských potvor a vztahů se zjevně bojí. Na konci už jsem se skoro divil, že žralok nezačal hláškovat taky - v tomto filmu by mě to ani nepřekvapilo.

Stíny mezi námi (2018)

Duchařina křížená s thrillerem o zavražděných dívkách zní dobře, technologicky pojatí duchové "vytvoření" nezdařeným experimentem a opakující ve smyčce stále jednu scénu zní také dobře a Bella Thorne s gotickým vzhledem vypadá velmi dobře, ale nějak to celé nefunguje. Duchové jsou všudypřítomné stíny minulosti, kterých si už nikdo nevšímá (pokud zrovna netrpí pocitem viny), středoškoláci vyšetřují sériového vraha od náhody k náhodě a nikdo se ničemu nediví. Žédné napětí, žádné lekačky, žádná atmosféra. Neurazí, ale nezaujme, čirý průměr.

Sestra (2018)

Chronologicky první, ale celkově již pátý film ze světa Conjuring má svižný rozjezd a se strašením se nijak nefláká, aly chybí nějaké zvyšování napětí, které by diváka upoutalo. Děj není téměř žádný - většinu filmu se několik postav motá po stále stejných chodbách starého kláštera a nechává se děsit.Taissa Farmiga v hlavní roli hraje dobře, ale není dostatečně charismatická, aby utáhla celý film. V součtu to není žádný propadák, ale ani žádný nadprůměr. Za shlédnutí stojí.