Temné patro (2008)

Nelogická kravina. Ale mala svoje svetlé momenty. A zopár zaujímavých nápadov.

Oko dravce (2008)

FIlm sa ženie odzačiatku do konca šialenou rýchlosťou. Jedna efektívna akcia strieda druhú. No napriek všetkej akcii a skvelým hereckým príbehom vám tam po chvíli začne chýbať príbeh. Ten tam síce je ale slúži len ako spojka medzi jednotlivými akčnými scénami. Celý film je značne pretechnizovaná pop-cornova zábava o tom čo sa môže stať v modernej dobe kde priveľa vecí závisi na počítačoch.

Ong-bak (2003)

Škoda toho scénara. Film je o ničom ale martial arts scény nemajú v súčasnej filmovej tvorbe obdobu. Skvelý Tony Jaa sa predvádza z každého uhla a pohľadu. Ako vravím, škoda že absentuje lepší príbeh. Ale ako milovnik martial arts dávam jednu hviezdičku viac ako by som mal.

Ong-Bak 2 (2005)

Dementný scénar aj s príbehom. Príliš dlhé chvíle kde sa akože snažili ťahať dej dopredu. Vo chvíli keď som to už chcel vypnuž tak rovnako ako v jednotke prišla taká akcia až mi oči prechádzali. Tony Jaa dokazuje, že aj v dnešnej dobe sa daju robiť kvalitne martial arts scény bez spomaľovačiek a digitalnej výpomoci.

Rozsudek smrti (2007)

Kvalitné béčko s niektorými áčkovými scénami. Obohratý scenár v dostatočne svižnom vydaní. Bavil som sa od začiatku do konca.

Temný rytíř (2008)

Celkove dobré. Ale aj tak sa mi ta stopáž zdá dlhá. Niekde to trebalo skrátiť. Čo mi vadilo najviac bola zmena herečky Rachel Dawes. Vymeniť Katie Holmes za Maggie Gyllenhaal nebol veľmi šťastný nápad. Neveril som jej vôbec nič. Pri excelentných výkonoch Ledgera, Caina, Eckharta a Freemana to bolo dosť očividné. V určitých častiach som si však vravel či sa ten Nolan nenechal uniesť akciou na úkor stopáže a deja. Ale v konečnom dôsledku to viac menej klaplo.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Tak som to práve dopozeral. Nebyť tych nesympatických detí a ich otrasných kecov tak by sa dalo dať tych hviezdičiek viac. Boje, triky, výprava a hudba sú totiž na veľmi dobrej úrovni. Je tam dosť vtipných momentov medzi ktorými kráľuje jedoznačne myšiak a zviazana mačka. Príbeh je však slabý, zle napísaný a bez Aslana by sa to kľudne zaobišlo. Som zvedavý na trojku. Dúfam že nový režisér prekvapí.

Stalo se (2008)

Sklamanie. Čakal som viac. Ten námet k tomu zvádzal. Ale Shyamalan to pokazil. Logika ma voľno a tých zopár kvalitných scén film nezachráni. Wahlberga nemám veľmi v láske. Podľa mňa hrať nevie a toto je toho dôkazom. Aj keď je dosť možné že ta jeho úloha bola proste zle napísana.

Kruh (2002)

Vynikajúci horor. Od začaitku do konca ste v napetí čo sa to vlastne deje. Hudba je úchvatná a tie úplne drobné dierky v scenári sú v rámci celkovej atmosféry filmu nepostrehnuteľné.

Cellular (2004)

Pohodová, svižná akčná zábava, ktorú však nesmiete brať príliš vážne. Dej je plný klišé a jeho základný motív je nelogický až hrôza ale pokiaľ nad tým veľmi nerozmýšľate tak vás čaká 100 minút zábavy.