Kat (2004)

Tak sakra fix... Johna Travoltu jako záporáka ve filmech prostě nerad vidím a myslím, že spousta lidí bude souhlasit (on měl být ten "PUNISHER!"). I přestože takhle ohraný příběh vidíme snad v každým akčním snímku za celý dekády, tak snímek překvapivě funguje, nenadchne emocema, krutostí Johna Travolty, ale naopak nadchne nasraným ksichtem Thomase Janea na kterej se vždycky rád podívám. Stejně se zastanu osobního názoru, že pokračování bylo jednoznačně lepší, co se týče akční oddychovky s brutálním nádechem nereliačnosti.

Kruhy (2017)

Film by se dal opravdu rozdělit do dvou části a teď která z nich je ta víc debilnější? No já bych řekl, že ta druhá jednoznačně. Už od oznámení jsem věděl, že se bude jednat o propadák v rámci "horor" snímku čímž kruhy rozhodně nejsou. První díl si držel skvělý potenciál v rámci originality, napětí, Naomi Watts a hlavně scénáře... Tady se to všechno jenom koncentruje a neposouvá dál, začíná to zbůhdarma nikde a postupem se nesnaží ani zaujmout. Samara vypadala jako CGI animace z dětských pohádek a tvůrcům se jednoduše nepovedla ani v momentech, kdy z ní měla jít husí kůže. Jediný, co dokáže zaujmout je celková pointa ke který se tvůrci chtěli dopídit, ale nepovedlo se. Horor je to maximálně pro teenky od 13 do 18 let, pro ty ostatní je to jednoznačnej propadák zařazenej do "magického kruhu" hovna.. 20%

Spectre (2015)

Nové Bondovky jsem upřímně vůbec nemusel. Už jenom z principu, že se na roli Jamese Bonda podílel Daniel Craig. Spectre je ale zajímavě založený snímek, kde si režisér rád hraje s kulisama a dává to okatě najevo. Obrovskou chybou snímku je délka a to jednoznačně. V obsahu 150 minut bych si představil více akce a ne spoustu utahaných dialogů. Openingovou scénu v Mexiku tesat do kamene, protože přesně takhle si Bondovskou akci představuju. Bohužel mi snímek sedl jenom z části, ale bude to chyba z mojí strany, že jsem předchozí díly Craigových Bondovek neviděl. Tím pádem je repete po zhlédnutí předchozích dílů povinností. Zatím 60%

Ant-Man (2015)

Až do teď jsem bral Ant-Mana podle traileru a diskuze okolo něho jako snímek na kterej se nikdy nepodívám. Nakonec jsem se překonal a byl jsem mile překvapen, co se na mě vysypalo. Ono to začíná, jako každej druhej film celkem klišovitě, ale celkově film funguje jako přetvařující se napětím výborné "áčko". Nepotřebuju, aby ve filmu byla extrémnost akce, ale u Ant-Mana jí je se samotnou postavou málo a když už přijde na řadu velkej "showdown" malýho mravence jednotlivé záběry nadchnou a udělají v těle obrovskej bordel. Ve dvojce chci vidět pomstu za Anthonyho!!! 80%

Velká čínská zeď (2016)

Rozpočet 150 milionů za takovou hovadinu... kde to sakra žijeme? Snímek mi přišel jako fantazie pro děti a degenerování příští generace 14 letých pičusů, která mocně musí onanovat už jenom nad "star" verzí Džejsna Bórna, kterej už jako starej dědek je "CGI" sexy lukem a oblečkem jak z gej porna oplacanej špek a dostává přes kundu od malých křupanských přizdimrdek, kteří jsou mimochodem docela dobře v CGI (Cinema čtyři dé) animacích vyprodukovány do výroby.. A potom tu na řadu přichází královna, která legendou stojí úplně za mrdku a ve snímku žere čoklovi exkrementy... No jo no, tohle je přesně ten případ snímku, kdy se Čína spojí s USA a s Houlyvůdem se snaží zfilmovat snímek, kterej jim vydělá na děckách pár melounů na důchod. Upřímně.. ze začátku to vypadalo na fajn výpravu, ale už podle názvu bylo známo, že se bude jednat o prvotřídní sračku s utahanýma dialogama k hovnu.. Dvě hvězdy dávám čistě za klišovité napětí v akci u který jsem se nenudil i přestože nedávala žádnej smysl.

Hra o všechno (2017)

Jelikož jsem k filmu ještě dělal titulky, tak už ho mám plný zuby...:D Ale nemůžu říct křivý slovo rejžovi, kterej se opravdu snažil... Chybou filmu je scénář, kterej se snaží držet všemi deseti v jednom "luxus kasínu", který vám už po prvních 30 minutách začne lézt na nervy a budete si přát ať se příběh hne i někam jinam. Dobrou zprávou je, že snímek celkově funguje. Ani ne tak emocionálně (o to se jenom snaží, ve skutečnosti z člověka nevymáčkne nic), ale vizuálně je na jedničku. Lepší scénář, lepší střih a dal bych pět. :)

Duch ve stroji (2017)

Scarlett Johanson je furt ve výborné formě a hezky se na ní kouká, to samé i na nádherné barvy vizuálu a nádech budoucnosti města, které vypadá digitálně na jedničku. Ale opět jsme skončili už u známého "klišé" a toho tu je bohužel, až moc... Akce se snaží být efektní, ale na opravdu velkofilmové fanouška nezapůsobí, to samé zpomalené záběry, kterých je tam za mě až moc. Občas mi přišlo, že ten příběh nedává smysl, jasně chápu, Major Scarlett najednou přišla na to, že má vlastní minulost, kterou jí ukradli a najednou jde po ní celý město... Ale furt mi přišlo, že je tam zbytečně moc materiálu ohledně Sekce 9 a vývoje celého toho procesu, kterej snad nikdo z nás nepochopí. A je fakt, že mi tam chyběla Rková akce, která by filmu určitě dodala grády, ale bohužel se jedná o remake, kde jsou "Hanka Robotics"... Snímek je krásné, oddechové, pohlcující nenáročné béčko, které aspoň kvůli nádhernému vizuálu prostředí i pozadí (Scarlett) stojí za zhlédnutí. Kino doporučuji - 65%

Nicota (2016)

The Void je chybou filmové produkce a to skoro ve všech ohledech. Jedná se o snímek, kterej v sobě nese tři tuny klišé a nebojí se to dát najevo. Kamera je úchvatná, to samé neonové barvy a snaha o vytvoření retro hororového snímku 80 let se cení. Ale tím nadšení končí. 2/10

Příležitost dělá zloděje (2010)

Působivá bankovní loupež, tak trochu v jiném kabátku, ale bavilo mě to. Je pravda, že po herecké stránce se Keanu Reeves opravdu nepředvedl aspoň teda jak bych si představoval. Důležitý je, že snímek funguje a nenudí ani v těch nejdebilnějších momentech... Nevím jestli se film (celkově) dá brát jako komedie, ale je pravda, že ten začátek do ní patří. Snímek za 12 mega dolarů bych si představil postavený trochu na jiné úrovni, ale to nejspíš bude po finanční stránce herci, kteří účinkují. Když to shrnu, tak Henry's Crime je pohodové béčko, které neurazí, ale na opáčko to není, sorry Keanu. 5/10

Krvavé zjevení (2016)

Režisér byl tak trochu mimo, když natočil snímek, kterej má 102 minut a hodil do něho tolik zbytečného materiálu, přičemž by z toho byl nádherný kraťas v délce 30 minut. 33% procent filmu sice nesluší, ale takových 50% by si určitě zasloužil. Snímek do sebe ze začátku špatně zapadá a to mu nejvíc škodí, naopak dobrou věcí je, že se to na konci snaží zachránit a vysype na nás poměrně originální nápad na zakončení filmu. Reevs hraje celkem deprimující roli detektiva Galbana, kterej je zníčenej životem a po smrti (spoiler) sexuálně znásilňujícího parťáka a syna nikoho nemá (upřímně se mi tam po roli Johna Wicka a Matrixu vůbec nehodil a mohl ho nahradit klidně nějaký začátečník). Ana de Armas (Isabel) hraje zase docela opačně zajímavou roli, která je ze začátku víceméně šťastná, ale nakonec zjistí, že udělala něco, o čem ani nevěděla. Je to celkem zajímavý "vesmírný" trip do neznáma u kterýho si budete říkat "kurva, co jsem to právě viděl za film" a právě proto je to tolik procent kolik tu je. Celkem mě to bavilo jenom mi vadilo to zbytečné natahování snímku. U podobných filmů jako je tento je zapotřebí najít tu onou "temnou" stránku a co se nám vlastně scénárista (v tomhle případě i režisér) snažil/dokázal říci. 55%