Rain Man (1988)

"Check it out. Dustin Hoffman, Rain Man. Looked Retarded. Acted Retarded. NOT retarded. He could count toothpicks, cheat at cards. Autistic. Sure. NOT retarded. Tom Hanks' Forest Gump. Slow? Yes. Retarded? Maybe. Braces on his legs. But he charmed the pants off Nixon, and won a ping-pong competition. That ain't retarded! Peter Sellers, "Being There", infantile? Yes. Retarded? No. You went full retarded man. You never go full retard. Don't believe me? Ask Sean Penn, 2001, I am Sam. Went full retard. Went home empty handed."

Mulholland Drive (2001)

Po přečtení klíče k pochopení Mulholland Dr. jsem si to dnes pustil po letech znovu...a tam kde jsem předtím viděl přesně to, co zde popisují ostatní - drzost ve smyslu " on si tam teď hodí nějaké pasáže aby to nikdo nepochopil a všichni o tom mluvili" nyní vidím velmi propracovaný mechanismus výpovědi mladé, svými sny strhané ženy. Je to vlastně love story. Mrazivá, plná silných scén. (scéna vyjednávání režiséra a bratrů ....už nevím jak se jmenovali je moje druhá nejoblíbenější v dějinách filmu) Byl bych docela rád, kdyby Lynch natočil v tomto duchu čistokrevný horor..

Taxikář (1976)

Scorsese už není to co byl. Každopádně za toto dílo a pár dalších by měl dostat místo v učebnicích. Neuvěřitelně syrová a přitom lehce a svižně vyjádřená atmosféra Ameriky, jak ji znát nechceme. Díky Bohu za hrdiny jako je Travis Bickle, díky bohu za hnus a sračky, díky bohu za pornokina, prostitutky a maniaky. Jsme to, co si z nás společnost utvoří.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Díval jsem se podruhé. Věděl jsem co mě čeká a stejně jsem se bavil a stejně jsem brečel. Dokonce natolik, že jsem to nedokázal utajit před svojí ženou !! A to mi ještě přišlo na mysl něco, co jsem si řekl, že možná i vyplodím na svět. TEĎ NAPÍŠU NEHORÁZNOU KRAVINU : Myslím si, že tato sandlerovka, ať se to zdá jakkoliv psychotropní, má filozofický přesah ! druhé podání mě naopak utvrdilo v dojmu, že to má nějakou hloubku a že to konečné citové vydírání není zase až tak jak se na pohled zdá prvoplánovité a bezpředmětné. Faktem je, že si tvůrci neodpustily svoje moudra, ale asi se dotkly pro mě něčeho citlivého a já jim musel dát za pravdu namísto toho, abych se rozčiloval, že se mi tam snaží namlouvat, jak by se měl kdo chovat. Výborné, a dokázal bych si představit i psycho thrillerovou, noirovou, nebo horrorovou verzi tohoto scénáře. 8/10

Romeo a Julie (1996)

Od první chvíle co jsem to věděl jsem cítil že je to na plné hodnocení !

Titanic (1997)

Skvostná velkolepá romance!! A doufám, že mě někdo nenařkne, že jsem napsal to stejné jako on!

40 let panic (2005)

Tisíckrát otřepané téma ale já se zasmál.

Utopenec na útěku (1998)

Tvé lži jsou jako banány !!! Přicházejí ve velkých žlutých trsech! 100%