Babel (2006)

Povedlo se to tak půl na půl. Na rozdíl od většiny mi přišla daleko nejsilnjší japonksá část, která, byť se povětšinou táhla a tvářila se unyle, skrývala v sobě daleko bolestnější věci než ostatní dvě části. Už dlouho jsem se nepřistihl, aby ve mě hrdinka, která navíc není středobodem filmu, strhávala tolik lítosti a pochopení. Žijeme ve světě, kde všichni víme co je Coca Cola a McBurger, nedělá nám nejmenší potíž jej v kterékoliv zemi objednat, ale babylon je daleko záludnější. V ořezané verzi světa jsem agilnější a adaptabilnější,tady se stírají hranice mezi Buickem a drožkou, všechno je naše a my....ničemu nerozumíme. Jsme ztraceni, i když nás člověk objímá. A v tomto světě odcizení zjišťujeme, že na celé planetě žijí lidé jako my, které mají stejné touhy a problémy.Ve světle nedorozumění, které způsobují "cizí" lidé, "cizí" zbraně v c"cizích" zemích má největší vypovídající hodnotu malá japonka, neschopná si ve vlastním světě domoct doteku, lásky. A tak by měla zůstat středobodem toho babylonu,násadou a krumpáčem našich myšlenek, upínajících se k tomu, že všichni jsme jeden. Film působil místy naturalisticky, místy velmi odměřeně. Jednotlivé skoky různých rovin mi paradoxně tříštily pocit.Od deprese a beznaděje v japonsku až po veselé taškařice v mexiku. V konečném důsledku všichni dojdou rozhřešení a trestů, každopádně divák by si zasloužil něco víc "komplexnějšího". Líbilo se mi, že inárritu už tolik netlačil na vypjaté emocionální scény jako v minulých dílech "trilogie", na druhou stranu nevyužil potenciálu, jaký v sobě daná látka měla. Daří se mu sice čerpat emoce z míst, kde jsou, ale nijak "srdečně". A tak zůstává nejsilnější scénou prachobyčejný pocit lásky, kdy Brad Pitt dává Cate vyčůrat. Za takový moment děkuji Pánu bohu nebo komukoliv jinému, že jsem to mohl vidět. Celkově 4/5

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

geniální béčková klasika s geniálnímá hláška a dvouma nejkůlovatějšíma postavama v celé galaxii akčního filmu

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Byl to první histrický film potom, co jsem kdysi shlédl průměrného, nudného ,těžkého a hovnami ověnčeného Gladiátora. A jelikož jsem nic nečekal, tak nějak to uplynulo, fajn se na to koukalo, krev stříkala, stejně tak heroismus a krásné obrazy. Samozřejmě, jsou tu nudné výlety do Sparty za královnou, ale co, i tak to, ta jednoduchá dějová linka (ale komu jí má kdo co vyčítat?) plyne jako voda. Čekal jsem kdy tam bude něco, co mě odrovná, nic tam nebylo ale i přesto tam bylo cosi, co určuje ty nové hranice v žánrech. Ben hur 21 století.****************nechápu, jak jsem to mohl napsat. napodruhé jsem tu nudu nemohl vydržet. ty výlety mě sraly o poznání víc a místo bojů to byly skoro samý kecy. Patos mě sral.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Já to chci zase vidět!!! Zabíjení důchodců, minimalistické vtípky, hlášky, akci, Nicka Frosta, nehody, srážky, kecy...já to chci!!!

Superman se vrací (2006)

Staré díly jsem viděl jako malý kluk a pamatuji si z nich prdlačku. Takže i když jsem k tomuto přistupoval s naprosto čistým stolem, stejně jsem byl zklamán, jako už dlouho ne. Ten film vůbec nefunguje !!!! Proč je Kevin Spacey naprosto bez charisma? Moula hlavním záporákem? A co ta jeho vyjebaná společnice? to nenašli lepší záminku kterak by Lex lutor všem vysvětloval plány než prostřednictvím tétopaní? Jak jej mám chápat jako záporáka když má okolo sebe hlupačku? proč Superman zastavuje padající letadlo tak, že jej drží dvě minuty za křídlo, když ho může chytnou za kokpit a zastavit? Atd atd. Efekty jsou tak počítačové, především když jako malý běžel kukuřicí ,že jsem litoval svých očí. Když pominu Brandona Routha, který hrál jen to co mohl, kdo měl na starost casting? Co tam dělá Kate Bosworth? Vůbec nefunguje jakákoliv chemie mezi ní a Brandonem Routhem, nehledě na to, že herečka má charismatu jak ..... Fuj. A o čem to vlastně mělo být? Jaká akce? Psychologie? Atmosféra? Něco? Nic.