Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Hodně velké zklamání...možná bych to viděl i na dvě hvězdičky. Humor to je takovej...je pravda jak tu píše většina lidí, že občas to jde, ale občas to je za tou hranicí. Trapnosti.

Nula od nuly pojde (2006)

Zbytečné ale zajímavé info: Vychcánek Gus (Simon Pegg - jednotka příliš rychlého nasazení, Soumrak mrtvých) ,loser od rodiny Charlie ( David schwimmer - Ross z Přátel) a Miss poupě (Alice Eve) hnáni vidinou snadného zisku zatelefonují místnímu reverendovi a žádají prachy. Výměnou za to neřeknou, že se oddává choutkám u dětských porno stránek. Gusovo pravidlo číslo tři o vydírání a to: Nikdy neměň plán! ovšem poruší rozrušený Charlie, což má za následek, že reverend skončí v septiku. "Mám být klidný? Právě jsem utopil faráře v hromadě hnědých sraček!" Během následujích minut se tím pádem může roztočit kolotoč nepředvídaných, bizarních, komických i brutálních momentů, (NĚCO JAKO SPOILER: který mimo jiné obsahuje: 7 mrtvých lidí, dva masové vrahy na plátně, sekery v hlavě a propočítávání, za jak dlouho se člověk utopí v asfaltu. Jean-Baptiste Andrea už v Smrt přichází v bílem ukázal, že jak je mladý, tak je i svěží a originální, což dokazuje i v tomto snímku, který vyzařuje béčkovitostí a rozhodně neobsahuje nic, co by z něj udělalo kult či navýsost dobrý film, ale i přesto má takovou tu veselou auru brutality, která vás společně s humorem ("Proč jedem kurva tak pomalu? takhle dojedeme do minulosti") a občasnou technickou finesou vezme na příjemnou krvavou jízdu, která smrdí jako Fargo, ale je o něco černější a nenáročnější. těším se na jeho další film, tenhle režisér mi v současném nezávislém/mainstreamovém proudu sedí. 8/10

Společnost mrtvých básníků (1989)

Weir doplatil na vlastní chyby. Chybou totiž je pustit se do velmi kostrbatého scénáře, který možná okouzlí prvotním šarmem především při hodinách Robina Williamse,ale při vší úctě, stále je to jen 400stá kopie těžce promletého systému - buduj - miluj - šokuj, který, rozhodně nefunguje natolik, aby člověk napsal tak struhjící hodnocení, které tu vidím. Ona proklamovaná emocionalita na mě vůbec nekoukla, některé momenty spíše zavání silnou touhou exponovat veškeré lidské klady, které jsou jedinou cností básníků, lidí s mravy jako diamant. I když se to na první pohled nezdá, myslím si, že jde pouze o obyčejné hollywoodské pozlátko, zabalené do poetické kupy hoven, do macho gest a silné vůle, ale popravdě...spíš jsem měl chuť na konci ty mladíky z lavice zkopnout dolů a nechat je po škole. Autor je aktivní básník a nesympatizuje s tou bandou buřičů.

Muž, který nebyl (2001)

Jedno velké nudné nic schované za noirovou atmosférou.

Polární expres (2004)

První půlka žene jako o život 4 hvězdy, druhá půlka stojí bohužel skoro za prdíka 2 hvězdy. Celkem 3.

Zodiac (2007)

David Fincher si dal na čas a nutno podotknout, že je to cítit z každého záběru. Ona strojová a dokonalá přesnost je de facto hlavním plusem a zároveň hlavním "minusem". Protože ač nás to může uchvátit, rozhodně nás to nezbaví toho dalšího, toho, co také očekáváme od filmu - a to jsou emoce. První, úvodní část se zaměřuje se na popis událostí, činů, místa... a všech těch lidí a věcí okolo. Ovšem bez té hloubky, která by vás vtáhla a připravila na druhou část...Jediné, co dokáže v člověku vyvolat emoce jsou záběry brutálních vražd...ale v tom veškerém balastu okolo po chvíli zapadnou jako jehla v kupce sena. Ona druhá část odstartovaná Graysmithovým pátráním na vlastní pěst je už jen jakousi dlouhou dohrou, která je na jednu stranu smutná a temná, jelikož víme, stejně tak, jak si to postupem času přiznají sami hrdinové, že vrah bude velkou neznámou zřejmě navždy, na druhou stranu je chladnější a "předpisovější" než část první. Fincher na nás sice tu a tam pomrkne a čím dál víc ke konci přímo vybídne k tomu, aby jsme litovali hrdinu (Graysmithe), který při svém honu za vrahem přijde postupně o ženu, děti, soudnost a přehled o normálním životě,ale ona dokumentární a strojová laťka nasazená po celou dobu filmu nedala šanci si hrdinu zamilovat, či mu nějak fandit. Po druhou hodinu jsem cítil tu rozpolcenost, kterak Fincher nevěděl, jestli ho fascinuje vrah, nebo jeho lovec. svojí precizní praci a sbíráním a náslodným rekonstruováním nám dává najevo fascinaci Zodiacem, na druhou stranu věnuje zbytek filmu postavě lovce, která ale ovšem utrpěla onou sofistikovaností na hloubce. Pokud nám chtěl Fincher ukázat odhodlanost a posedlost, proč postavu více nerozvíjel po celou dobu filmu?(Sám Fincher před projekcí řekl, že jej nezajímá Zodiac ani jeho vraždy, ale ti lidé okolo, oběti, lovci, policisté a novináři. To co to udělalo s jejich psychikou, životy atd.) Pokud zahnal Zodiaca bokem a věnoval se Graysmithovi a jeho utrpení, proč se mu nevěnoval 100 procentně? Podle věcí, které jsem četl se Graysmith v 83 rozvedl a vzlhedem k honu na Zodiaca byl po jeden čas i v hodně velké finanční krizi. I přes ten všechen potencionál emocí si zachovává zmatený Fincher studené tempo a cíl, který poněkud nejistě trefí. Podařilo se mu totiž, i přes to všechno, udržet diváka po celý film v napětí a doufání...a je pravda, že i když ta postava není zrovna dvakrát hluboká, závěrečné "už to skoro mám" navnadí a přiková i ty nezaujaté. 9/10

Milan (1942)

To jméno se mi teda vůbec nelíbí !!

Scary Movie 2 (2001)

Nedávno jsem to viděl podruhé a jednu hvězdičku přidal. Taky převážně proto, že sám kakám, čůrám, onanuji a aktivně blinkám, takže mi jsou podobná sociální témata blízká a nehodlám dělat, jako zbytek lidí zde, že mi to nic neříká, že "já nic, já muzikant" ..

Joey (2004) (seriál)

Toto je čístokrevná demence.