Hotýlek (1975) (seriál)

Krásných devadesát procent, do dokonalosti tomu něco chybělo. Třeba odebrat trochu hluchých míst, neopakovat se a některé gagy si přímo říkaly ještě o mírné dopilování. Ale i tak, je to jeden ze seriálů, kdy vás jeho styl ze začátku moc nenadchne, ale časem tomu propadáváte. A Prunella Scales musela bejt fajnová kočka, když byla mladší. A má nádhrený hlas. A myslíte si, že John Cleese spal s Polly?

Motel smrti (2007)

Vacancy je u nás něco jako Motel smrti a je to u nás stejně jako ve světě průměrný horor na sobotní poledne. Jo rád bych vám napsal něco o Buňuelovi či rozebral klasiky literatury Solženicina, či Leonova - ale nepojedl jsem dnes dost pomerančů a předkládat vám denodenně důkazy, že mé hovna mají estetický základ doopravdy není věc, co by mě táhla. A ten horor je o tom, jak mladý a jak jinak, traumatem poznamenaný, manželský pár přijíždí a následně se i ubytovává v jednom zapadlém hotelu. O pár filmových minutek samozřejmě zjišťují, jedná se o krvelačné místo, doupě bandy, která si krátí nudu v arizonském zapadákově masakrováním zákazníků, což točí na video a rozhodně to neprodávají na youtube. Ve vzduchu vysí docela dusno, na pokoj jim rozhodně nikdo nedonese šampaňské a ten soused od vedle pořád tluče na dveře. Začíná děs. A to jim ještě ke všemu ani nedali mýdlo do koupelky. Ten maďarský režisér, co natočil Revizory, a kdybych byl pseudo-internetový-všeznalec intelektuál rozhodně bych vám sem i napsal jeho jméno, se vydal v hollywoodských vodách do končin béčkového braku, mýdlové krve a obligátního křiku. A když vezmu v potaz fakt, že to co vzniklo, zřejmě nebude jen jeho svobodná vize, ale i přístup ke hře studia, musím uznat, že došel malého vítězství. Jelikož: i když mladý pár má občas inteligence menší nedostatek a běhá slangově nahoru po schodech tak to funguje. Tam, kde tomu režisérovi, co natočil Revizory, občas podráží nohy scénář o rozloze stránka krát dvě maximum, dokáže z toho vybruslit, motivem, scénou a atmosférou, která se rozleze z očí do očí. Takže pocaď je to fifty fifty. ale před námi je konec a ten zařídí, že váš zážitek zase o pár stupínků stoupne. Ono se to totiž má takto: Nepřijde žádný zvrat, pointa, ani obživnutí protivníka, ani jeho ldouhý monolog před smrtí a radujme se, ani nepřijde na scénu složité či vynalézavé sejmutí toho grázla. Prostě konec. Má to přes osmdesát minut. Co víc si přát. Čistá práce, která je blbá, ale hezká. Hodnocení: Chvalitebný 8/10

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Ten večer ode mě odešla Klárka. Seděl jsem tam sám na zemi a plakal jsem. A kdo byl naproti mě? Richard Burton a ač se snažil sebevíc,nepřehrál moji sklíčenost tím, že to vše není tak, "jak by to vše mělo být". Snažil se hledat cizý slova a maskovat svoji vlastní slabost, stejně tak ona, ožralá zrádná svině, líčící ty nejrůznější pasti, jen aby unikla z vlastní bolesti. Ač jsem nechtěl, byl jsem hercem, spolutvůrcem, byl jsem zatažený a nešlo jít zpět. Byl jsem předobraz, smrt, rozdělená na dvě poloviny...a do toho jsem musel poslouchat, veškeré to zlo, jehož jsem byl možná i já iniciátorem. O pár měsíců a dnů dříve, bez kamer. Jediné co nás spojovalo, byla černobílost, mihotající se mi po žaludku, v krvi a v mozku. Byl jsem bourbon a brandy, které spolu vypili, hořkost dna.

Zbouchnutá (2007)

Může šovinistu bavit dvě hodiny dlouhá romantická komedie plná emociálně vypjatých scén? Odpověď zní: Pokud se jmenuje Zbouchnutá, ANO! Nedokážu to popsat, ale tato komedie dokázala smíchat opravdu protipóly humoru a vážnosti. Vtipy s prděním se tu střídají s moralizováním na téma vlastní zodpovědnosti a vůbec to není divné!! Judd Apatow dokázal udržet film po celou dobu v krásném komediálním duchu, který vychází především z toho, že znáte scény, které se tam odehrávají, ale vzhledem k tomu, že se to tentokrát vás netýká, smějete se. Byl jsem velice potěšen a i když vlastně netuším, čím to bylo, tato komedie byla něčím prostě jiná. Detaily. Bylo tam tolik scén, které bych normálně přetočil ....ale fungovalo to.. 8/10 Krásné cameo Stevena Carella, krásné výkony hlavních protagonistů.

Father Ted (1995) (seriál)

Poté, co jsem zapnul tento seriál a zhlédnul jsem první sérii mi došlo, že můj život byl do té doby strašně smutný!! Přiznám se, že se mi nestalo, abych se u nějakého sitcomu, a že jsem se jich nadíval moc, nezasmál tak vydatně, tak hojně a tak hlasitě, jako u tohoto. Všechny postavy jsou dokonalé a i teď v průběhu druhé série nejsem schopný určit, která je nejlepší. I když, anebo možná právě protože, se jedná o nejhrubší, nejdementnější a nejjednodušší druh humoru, strhne vás to a dá vám to vzpomenout na ty nejlepší britcomy, které se objevily a nebojím se to říct, silně šlape na paty i Monty pythonům. Nechci domýšlet, co by vzniklo, kdyby se Graham Lineham narodil o pár let dřív a spolčil se s MP. Děkuju Bohu za tento seríál všem svatým !!

Pouta války (2004)

70 %. A zajímalo by mě, která hloupá osobaa vyrobila anglickej dabing a český titulky.

Cashback (2006)

Velmi pomalé, velmi příjemné, velmi krásné, velmi poetické, velmi sladké, velmi hořké, velmi zajímavé.