Údolí stínů (2002)

Má to dost slabý scénář a režie taky nic extra. Chápu, že pokud se drželi historických faktů o moc jinačí to být nemohlo. Ale pak nemělo smysl tenhle film točit a raději měli udělat pořádný dokument. Ze všeho nejvíc mi vadilo to šílené moralizování, všudypřítomný patriotismus a americký patos, který z toho filmu přímo kape. Jednu hvězdičku přidávám za útoky letecké podpory. ---==30%==---

Muž v ohni (2004)

Velmi zajimavá kamera a střih, děj je ovšem dost plytký. A dost dobře si nedovedu vysvětlit čím si D. Washington tak získal Dakotu Fanning. Mou pozornost si to přesto udrželo po celou dobu, aniž bych se začal nudit nebo se neustále pozastavovat nad prostoduchým a moralistickým dějem. ---== 70% ==---

Zprávy v českém znakovém jazyce (2003) (pořad)

Asi nejlepší zpravodajská relace u nás. Jde v podstatě o Události ve zkratce. Jsou sice stále často tendenční, což je dáno tím že vychází z podkladů normálních zpráv ČT. Ale jsou oholené o ty zbytné bouračky, vraždy a bulvární styl. Takže pokud chcete rychlý a televizní přehled událostí za daný den, doporučuji. Stále ale platí, že od nestranného zpravodajství máme naštestí internet a různé především zahraniční zpravodajské servery a relace.

Události (1993) (pořad)

Dalo by se říct, že jde o nejlepší zpravodajskou relaci u nás, ale není to tak docela pravda. Události převzaly dost z praktik bežných na komerčních televizích. Zvlášt v posledních letech je to znát. Chápu, že masy žádají vraždy, bouračky a bulvární zpravodajství, ale od toho přeci Českou televizi nemáme. Místo objektivního zpravodajství se často objevuje jen tendenční překroucení událostí občas přecházející v očividnou lež. Chápu, že částečně je to dáno i bulvárním stylem politiky v posledních letech. A také snahou politických stran ututlat opravdové problémy umělým vytahováním zbytečných afér. ČT by tu ovšem měla být od toho aby se nenechala zmanipulovat, ale podávala objektivní zpravodajství o důležitých věcech. Výš hodnotím Události, komentáře a také Zprávy v českém znakovém jazyce. Jde v podstatě o Události ve zkratce. Jsou sice stále často tendenční, ale oholené o ty zbytné bouračky, vraždy a bulvární styl.

Masivní motory (2004) (seriál)

Výborný seriál s Chrisem Barriem, na kterém je vidět nadšení pro věc. Ale přiznejme si, každý chlap by na jeho místě zářil jako malé dítě. Jde o populárně naučný seriál, kde se divák zábavnou formou dozví spoustu zajímavých věcí nejen o konkrétních motorech ale i o historii jejich vývoje. Perfektní jsou i zjednodušené funkční modely, které Barrie předvádí. ---== 90% ==---

Glee (2009) (seriál)

Nebýt hudby byla by to střašná blbost. Děj to nemá absolutně žádny, moralizuje to, je to politicky korektní a dle toho i obsazené. Ani hudebně to není zrovna můj šálek kávy. Většinou jde o pop nejhrubšího zrna a něco zajímavějšího a žánrově odlišného se objeví zřídka. I přesto dám díky hudební složce 45% , jinak bych šel tak na polovinu.

Šmoulové (1981) (seriál)

Už jako dítě sem šmouly moc nemusel a teď už vůbec ne. Už tenkrát mi totiž vadily ty přísně černobílé a rozškatulkované charaktery. Jeden je chytrej, druhej linej, třetí silnej a další silně promiskuitní. Jinak si nedovedu představit jak by se množili, kdyby to o šmoulince neplatilo (i když tenkrát sem nad tím takhle neuvažoval). Přesto hodnocení z nostalgie třošku zvednu, v té době tu totiž nic o mnoho lepšího nebylo. ---== 50% ==---

Číslo 9 (2009)

Velmi se mi libilo ztvárnění postapokalyptického světa, spolu s některými povedenými postavičkami a monstry. Prostředí jak vystřižené ze zákopů první světové války a řízlé cyberpunkem je fakt nádherné. Hudební doprovod je také velmi povedený. Ale to bohužel nemohlo zachránit prostý a nevýrazný děj. V podstatě jde o souboj víry a rozumu na pozadí zničeného světa, kde racionálně smýšlející Devítka najde duchovní cestu. Pro děti to je asi moc hororové, pro dospělé zas moc jednoduché, moralizující a rozvleklé. Srovnám-li to ale s podobně raženým, i když více dětským, "Wall-E" vyhrává u mě "9" na plné čáře. Za mě ---== 70% ==---

Ennio Morricone v Benátkách (2008) (koncert)

Úžasný zážitek. Povinnost pro všechny milovníky nejen filmové hudby. A především pro fanoušky Morriconeho, jednoho z nejlepších skladatelů v oboru. Je neuvěřitelné jaké skvosty dokázal stvořit a jěšte neuveřitelnější je počet filmů a seriálů, které jeho hudba doprovází.

Absurdistán (2006)

I když je to naprostá hovadina, tak ustřední myšlenka filmu celkem vystihuje realitu: Inteligentní lidé odkládají dobu, kdy budou mít děti a mají jich méně, než ti kteří inteligence moc nepobrali, čímž dochází k degeneraci populace. A přiznejme si, že k tomuto jevu dochází všude na světě. Navíc s vývojem moderní techniky už si vše mužeme někde dohledat, různá zařízení spoustu věcí udělají za nás a my ani nevíme jak. Vlastně se stačí podívat na TV. Nejenom filmy, ale i třeba zprávy klipovatí, zjednodušují informace, tendenčně je překrucují a bulvarizují tak, aby lidé nemuseli přemýšlet o faktech, ale tupě převzali, co je jim předloženo. Takže to co nám předkládá tento ztřeštený film, může být opravdu trochu nadsazená vize budoucnosti lidstva. Tudíž námět filmu velmi dobrý, ale zpracování pokulhává. Z tématu se dalo vitěžit mnohem víc. Přesto jsem měl celý film úsměv na tváři, i když jsem se zrovna neválel smíchy po zemi. Možná že jsem se usmíval nad hloupým zpracováním filmu. Možná mě to fakt bavilo. Nejspíš ale kombinace obojího. Dávám ---== 60% ==---.