Utop se, nebo plav (2018)

Jednoduše řečeno příjemný film o nepříjemných věcech. Je k zamyšlení, ukazuje syrovou realitu lidí, kteří se v životě trápí a jak nalézají cestu ven. Nic víc, nic míň.

Tygr v akci (1957)

Dost nudný film i přes to, že je rádoby akční. Shlédla jsem ho kvůli Seanovi, a má roli opravdu netypickou, myslím, že by ho poznal málokdo, protože normálně nemluví, spíš huhlá v opilosti. Scénář je asi největší slabinou filmu, tak aspoň že je tam krásná příroda. Rádoby vtipné narážky přestanou být vtipné asi po půl hodině a chumel dětí vláčející se s nimi na hranice je dost absurdní. No, nějak se začít musí ! Terence i Sean si polepšili o pět let později. Terence už tenkrát tušil Seanovu budoucnost, když viděl jeho živelné herectví. Sean se ho prý po filmu ptal, jestli z něj bude hvězda. Terence mu odpověděl, že teď ještě ne, ale v dalším filmu ano. Měl pravdu, příští jejich společný film byl D. No

Diamanty jsou věčné (1971)

Jednoznačně nejslabší Seanův Bond. Myslím, že je na vině spíš režie než cokoli jiného.A taky nějak nefunguhe chemie s Bond girl.

Osm statečných (2006)

Ach ty Disneyho slaďáky...A já myslela, že je to podle skutečné události. Psi byli krásní, jejich scény byly zajímavé, i když někdy nevěrohodné, a lidi tam byli tak nějak navíc. Pravděpodobnost přežití ukázala historie : z 15 psů 2 ( v zajímavostech). Takže je to buď pro děti nebo pro milovníky psů v nějakém příhodném rozpoložení...velká nuda a zklamání.

Z nóbl společnosti (1956)

Nemám ráda remaky, které téměř kopírují originály. A jak může dát někdo dohromady Grace Kelly a Bing Crosbyho ? Jediné, co je na tomto filmu výjímečné, je hudba. Caryho Granta v originále nemůže bohužel překonat už nikdo. Krásná Grace se snaží co může, ale ani Frank ani Bing mi k ní nesedí. A mohla bych rozebírat scénu za scénou, a pokaždé by byl originál lepší. Nesedí mi taky role matky, sestry Samanty i strýce Willyho. A ta píseň, kterou zpívá Frank , když nese Tracy od bazénu..Nu, proti gustu žádný dišputát, Ale po shlédnutí tohoto filmu budu mít Philadelphia story ještě radši. Grace by se sce úžasně hodila ke Carymu, ale Katherine je lepší herečka.

Provaz (1948)

Ač nemám moc ráda cynické narážky, uznávám, že film je natočen mistrovsky, stejně tak jsou mistrovské výkony herců. Počáteční šok z děje vystřídala zvědavost , kam až se dá zajít a pak jak z toho ven. Pozoruhodný film s čitelným Hitchcockovým rukopisem.

Donšajni (2013)

Z úcty k panu Menzelovi a navzdory všem špatným komentářům jsem se konečně dostala k tomuto filmu. A musím se přiznat, že nebýt mého milovaného Mozarta, asi bych se nedodívala do konce. Ale jeho hudba je magická a přenesla mě přes celý film a já pak přemýšlela a docela smutnila, protože on je to hodně smutný film. Nemůžu se ubránit dojmu, že je to jakási Menzlova zpověď a docela si představuju jeho život v mládí. A taky si myslím, že je rád, že to natočil i když ohlasy byly spíš negativní . Navzdory lehkomyslnému pojetí i ději je však film velmi vážný, už proto si asi vybral Dona Giovaniho. A pokud si ho někdy pustím znovu, tak to bude kvůli hudbě.

The Last Outpost (1935)

Film, který vás ničím nepřekvapí ( snad až na Caryho s knírkem ). Dobrodružství, láska a čest, milionkrát opakovaný příběh, ale přesto má film své momenty....např Cary v nemocnici .

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Velmi zajímavý film o dospívání, o přátelství a zklamání. Místy mě to dojalo, občas mi to něco připomnělo. Vynikající herecké výkony , taktéž výborná hudba, a do pěti hvězd chybí velmi málo.Nejlepší scény jsou podle mě ve škole, zvlášť první den a vůbec začátek. Čím víc se vztahy zamotávají, tím víc mi to přijde plánované.Hodně emotivní scéna je rvačka kvůli kamarádovi. Konec na psychiatrii je nejslabší . Sorry, ale pro mě je navždy nejlepší film o dospívání Dar od Boha.

Šarlatán (2020)

Neskutečně silný příběh umocněný představou, že ten muž opravdu žil. Zpočátku se mi zdálo, že některé scény jsou zbytečně rozvleklé, ale jiné se přehnaly přes plátno jako uragán a já pochopila že to byl záměr. Myslím , že lidé s výjímečným talentem to nikdy neměli jednoduché v běžném životě...a že jich bylo...Je to vlastně moc smutný film o tom, že mít na něco talent ještě neznamená výhru v životě. Trochu mi chybělo na závěr sdělit , zda byl František popraven nebo ne, nikde jsem to nenašla, pokud to někdo víte, prosím o odpověď. Za tenhle výkon by si pan Trojan zasloužil Oscara! Ale nejmocnější dojem z celého filmu na mě zanechala scéna, kdy vojáci musí na rozkaz zastřelit jednoho ze svých řad. Ten děs v jejich očích byl opravdový.