Betlémské světlo (2022)

Myslím, že Jan Svěrák zraje jak víno. Je mi smutno z některých komentářů, ale není člověk ten, aby se zavděčil všem...Já to vnímala jako velmi citlivé propojení tří na sobě nezávislých povídek v kombinaci s velmi jemným a vtipným pohledem na stáří. Vše je natočeno bravurně  a do detailu promyšleno. Způsob, jakým film začíná, a to včetně titulků, je prostě geniální. Je pravda, že ta genialita se prostě nedá udržet přes celý film, ale každičká vteřina má podle mě smysl a každá postava má svůj život a ve filmu svoji silnou chvilku. Místy je to nostalgické, místy k zamyšlení, a vše je prosyceno jemným humorem. Film je blízký Vratným lahvím svým dějem i humorem, ale režijně je lepší. Nejvíc na mě zapůsobila povídka Betlémské světlo, i když to tak zpočátku nevypadalo, ale děj  gradoval velmi pomalu vzhledem k charakterům postav.  K nejsilnějším scénám patří ta úvodní a všechny  s Vojtou .  Z vedlejších postav se mi líbil Jiří Macháček. Jsem ráda, že dobrý český film ještě neumřel, i když to tak poslední léta vypadalo.

Matky (2021)

Úroveň českých filmů klesá a klesá. I když má film některé zajímavé momenty ( hádka s revizorem v tramvaji ), je jich málo a zbytek je spleť dost omletých  příběhů, které už byly x krát odvyprávěné v jiných filmech.  Sympatická byla žena se dvěma malými dětmi.

Americká fabrika (2019)

Vzhledem k tomu, že dokumenty moc nesleduju, se mi do toho  nechtělo. Ale nakonec  jsem  byla v šoku. Jestli je to tím, že nesleduju zprávy nebo jsem prostě naivní, to nevím. ale jisté je, že jsem neměla ani potuchy o tom, že se něco takového děje. Nejsilnější moment byla návštěva v Číně.

Vlčí pouto (2021)

Nádherní vlci, nádherná příroda, ale příběh nic moc.  Hodně děravý scénář, dost  naivní a některé scény doslova přitažené za vlasy. ( např. návrat Mysteryho ke škole nebo postřelení ). A připojení vlka k czí smečce ? Je vidět, že filmaři toho moc o vlcích nevěděli...

Všechno nebo nic (2017)

Slabý scénář, občas vtipné dialogy, ale vesměs už všechno bylo někde v nějakém jiném filmu.

Chladnokrevný odkaz (2019)

Neuvěřitelně chabý scénář, dobrá kamera a sympatický policajt.

Zlatý podraz (2018)

Velká škoda, že se nepodařilo tento tragický příběh zpracovat lépe. Chyběly dialogy a scénář, líbila se mi kamera, za tu je vlastně ta třetí hvězda.... Také herci si nevedli špatně, bohužel ve výsledku nuda.

V nemilosti (2021)

Výborná Sandra v pořádně drsném příběhu, který plyne ze začátku velmi pomalu, ale nabírá obrátky. Závěr je sice sice trošku sladký, ale  úplný happy-end to zase není. Takže pro mě příjemné překvapení.

K zemi hleď! (2021)

Velmi trefné na dnešní dobu, zpočátku  jsem byla skeptická, ale hned mě to vcuclo do děje  a nestačila jsem se divit! Ono je to vlastně hrozně  smutný film o lidstvu na počátku zkázy...tedy v naší přítomnosti. A mám takový pocit, že kdyby to bylo drama, tak by to ani nedorazilo do kin. Takže to musí být trochu komedie a snad to lidi nakopne, protože takhle se už vážně žít nedá !!!

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Něco mezi Lassie, Psím poslání a Bimem černým uchem ( to je mimochodem pro mě nejkrásnější a nejsmutnější film o psím přátelství ). Trošku namixované od každého něco , ale od slibného začátku s výborným Bolkem to sklouzne dost pod úroveň. Možná je na škodu že těch příběhů je tam vlastně moc.  Přesto je to dojemný film  a k zamyšlení je pak hlavně množství psů v útulcích.