Poslední semestr (2018)

Johnny se pro tuhle roli prostě nehodí. Nedokážu si ho představit jako profesora ani v nejbujnější fantazii. V domácím prostředí už je to lepší, tam jsou moc hezké momenty.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velmi nerealistické, až k nevíře. To si snad dělal režisér srandu ? Snad jako pohádka pro malé děti, které nejsou schopné vidět detaily. Kluk svým vnímáním asi na úrovni 5 let ( i když mu má být 8 ), ledaže by to bylo naschvál  aby bylo vidět, že ho tak formovala rodina. Což zase tak reálné není, protože maminka vypadala vcelku normálně.  Možná by měli takový film natočit němci, třeba by to líp vystihlo jejich mentalitu. Ale když nad tím tak přemýšlím, jako pohádka to není až tak špatné.  Má to i své dobré momenty. (Dospělí se nedokážou rozhodnout, co vlastně chtějí dělat. Třeba Pavel dělal doktora a teď se rozhodl škrabat brambory ). Ale podhrabat se do tábora ? WTF ?

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Vzhledem k obsahu filmu jsem dlouho váhala , jestli mám film shlédnout. Příště dám na instinkt a radši film oželím. Miluju Johnnyho Deppa ale v této roli mi nesedl. Možná to bude tím, že to byl muzikál a to mi do tohoto žánru nesedělo. Živě si představuju scény bez zpívání a asi by se mi to líbilo víc. Doufám, že příště Tim natočí film bez zpívání. Vynikající atmosféra, ponuré londýnské uličky, výborné herecké výkony ( nejvíc se mi líbil asi Toby ) a to gradované napětí nakonec, to nemělo chybu. Ale přesto - i když hlavní hrdina trpěl, jeho pomsta byla neadekvátní- proč nezabil jen viníka ? Chápu, Johnnyho takové postavy přitahují, ale já ho mám stejně nejradši jako Edwarda.

Manželská historie (2019)

Podle mě jeden z nejlepších filmů o rozpadu manželství. Možná mi trošku uniklo, proč se vlastně chtěli rozvést, když už v úvodu přiznali, kolik věcí jeden na druhém obdivuje a má rád a navíc bezmezně milují svého jediného syna. Ale stejně to bylo bravurně natočeno, a taky se m líbili oba hlavní představitelé. Nejvíc mě dojímaly chvilkové nenápadné scény, kdy si uvědomovali, že se pořád mají rádi, ale báli se to jeden druhému říct. Závěrečná scéna, kdy Charlie spolu se synem čte dlouhý seznam věcí, které na něm má Nicole ráda, je prostě nádherná a dojemná.Za mě 4 a půl hvězdy.

Příběh o princezně Kaguje (2013)

Kouzelný příběh, který mě hluboce zasáhl.Asi není pro všechny, ale já v něm viděla střípky z mého života a brečela od té chvíle, co se přestěhovali do města. Život bývá často krutý ale tady vám to dává smysl. Carpe diem .

Léto s gentlemanem (2019) odpad!

Neuvěřitelná slátanina. Jestli to měla být Hanzlíkova Labutí píseň, tak to zpackal. Tady je prostě všechno špatně. Scénář, herci, dialogy (katastrofa), a režie taky.Proboha to jim nemohl někdo po prvním promítání říct, ať to zahodí ?

Další muž (1976)

Dostat se k tomuto filmu nebylo vůbec jednoduché. Jako správný Seanův fanoušek jsem chtěla všechny jeho filmy a tento jsem nakonec získala jako DVD kopírované z VHS. Nedal se totiž nikde stáhnout. Když pominu příšernou kvalitu obrazu i zvuku, tak bohužel podobně jsou na tom i kvality samotného filmu. Podobným stylem bylo natočeno hodně filmů v 70.letech a nedá se jim říct ani béčkové, spíš céčkové. Dostat scénář do rukou jiný režisér, asi by to dopadlo lépe. Akční scény vypadají směšně, téměř celý film je nuda. A tak jediné, co je k vidění, jsou ....soft brown eyes... Druhou hvězdičku dávám za originální scénář.

Okno do dvora (1954)

Příjemný James a nádherná Grace. Nejen napínavé, ale i zajímavý vztah mezi hlavními postavami. Ale bez takových hereckých es by to asi nebylo ono.

Fourteen Hours (1951)

Čím to je, že jak stárnu, líbí se mi víc staré filmy ? Některé z nich jsou prostě bez chyby. Natočeno ve svižném tempu, a i když děj se soustředí na mladíka , který se chystá skočit z okenní římsy hotelu, je v něm tolik zajímavých maličkostí do detailu propracovaných, že nestačíte žasnout. Černobílá verze filmu dodává tu správnou atmosféru a já fandila tomu policajtovi celou dobu. Nejvíc v momentě, kdy už se naštval a řekl :Tak skoč ! Jak je možné, že po 70 letech od natočení si myslím, že reakce lidí by byla úplně stejná i dnes ?

The World in His Arms (1952)

Jako komedie to docela jde, jako romantický film to má dost málo dobrých scén. Ale scéna s vybíjením tuleňů na pláži s protisovětskou propagandou je totální úlet.