Noc hrůzy (2011)

Náhodou to bola celkom sranda a nebyť ultratopornej réžie bavil by som sa ešte viac. Colin sa podľa mňa na tú postavu hodil aj keď neviem ako sa mohol nahovoriť na takú komerciu. Nevidel som pôvodný film, ale ani nepotrebujem pretože tie digitálne xichty boli podľa mňa urobené dosť dobre. Celkovo som sa proste bavil.

Elitní zabijáci (2011)

Podľa mňa to bolo dosť dobré. Tempo to síce má hrozne pomalé, ale tešil som sa veľmi na každú konfrontáciu Stathama proti Owenovi. Toho chcem videť v Expendables 3!!! Páčil sa mi tiež Purcellov taký polo-psychoš a tiež De Niro po dlhšom čase v úlohe ozajstného tvrďasa.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Nie je pravda, že časy sa menia, John McClane však nie - Je to väčší borec ako kedykoľvek predtým! Je síce fakt, že prišiel o svoju smrteľnosť, ale koho to zaujíma, keď autom zostreľuje vrtuľníky a hydrantom sniperov?! Štvorka je čosi ako upgradovaná trojka, tu však nie je čas na kecy. Dynamika réžie nedovolí ani na chvíľu vydýchnuť a Timothy Olyphant určite nerobí zlé meno záporákom série. Do toho ešte jeho pomocníci ako je borec Cyril Raffaelli a superkočka Maggie Q a o zábavu je postarané. Ak by sa pridalo na šťavnatosti dialógov v R-kovom ratingu bolo by to čistých 5*.

Sláva (1989)

Musím vyzdvihnúť bojové scény, na ktorých je vidno kde je Edward Zwick ako doma. Je dobre, že ani černosi, ani bieli severania tu nie sú všetci vyobrazení ako klaďasi a pre mňa osobne je najpamätnejšia scéna filmu práve drancovanie južanského statku. Herci sú výborní, dokonca ani Broderick mi nevadil.

Otčím (2009)

Chvalabohu som originál nevidel a tak som bol aspoň zvedavý kedy tie úplne tupé postavy zistia, čo je ich nová známosť zač. To by bol aký raj pre sériových vrahov ak by sme boli všetci takýto sprostí! A keď už prajem smrť aj postave s telom Amber Heard, ktorá tak polovicu filmu odohrá v bikinách či spodnom prádle niečo s filmom proste už musí byť zle...

Půlnoc v Paříži (2011)

Filmom Woodyho Allena sa vyhýbam veľkým oblúkom, toto mi však ten večer sadlo. Možno je to tým, že sám si myslím, že som sa narodil v nesprávnej dobe a tento film mi ukázal ako budem neskôr spomínať na práve tieto súčasné chvíle ako na "zlaté staré časy." :-) A malo to veľmi pekný a nečakaný záver.

The Doors (1991)

Najlepší dokument o kapele, ktorej existencia bola sfilmovaná jediným veľkým tripom. V tomto filme nehrá žiaden Kilmer ale žije geniálny frontman Jim Morrison. Nie je pekné od Stonea smiať sa mladším generáciam, že šesťdesiate roky už nestihneme, ale ako pripomienka čias, keď všetci žili naozajstnou hudbou je to úžasné. Najlepší Stoneov film.

Probuzení (2007)

Dobre rozohraná partia, ktorú prekvapivo vôbec nekazí dvojica Christensen-Alba podporená stráviteľnou dĺžkou. Aj kvôli tomu si diváci možno nevšimnú drobnosti, ktoré by im mohli kaziť dojem. Ja som napríklad neuveril, že bohatý mladý playboy nemá žiadnych priateľov a na niekoľko hodinovú operáciu stačí iba jeden chirurg?! Ale ako jednohubka stráviteľné.

Velký Joe (1998)

King Kong s podstatne veselším koncom pre celú rodinu. Nič viac - nič menej.

Jana Eyrová (2011)

Dlho som sa odhodlával na tento film a nakoniec som usúdil, že vlastne nebolo prečo. Začiatok u mňa síce vzbudzoval obavy o ďalšom utlačovanom dievčati narodenej v nesprávnej dobe (Nie, nečítal som), po Fassbenderovom vstupe na scénu ma to už celkom bavilo. Zdalo sa mi, že niektoré veci boli o dosť skrátené, ale vtesnať to do 120 minút asi ani nešlo lepšie.