Mechanik zabiják (2011)

Nevadí mi, že Jason hrá už po x-krát tú istú postavu. Ja len nerozumiem prečo scéna, ktorá by mala byť dobrým úvodom pre nadpriemerný akčný krimi je natiahnutá na 90 minút a skončí práve keď by sa mal začať.

Ženy sobě (2011)

Typická apatowovka kde sa strieda jeden trapas za druhým. Škoda, že si nikdy nedá prácu aj s nejakými fórmi. V ktorejkoľvek inej komédii by užívatelia hundrali na fekálno-zvracaciu scénu, jemu to však vždy nejak prejde. Musím sa priznať, že tretiu * som dal najmä za Kristen Wiig, pre ktorú mám slabosť.

Paranormal Activity 3 (2011)

Podľa mňa toto už nie je film o paranormálnej aktivite, ale o nevítanom návštevníkovi, čo svedčí aj o tom, že po prvýkrát má meno, takmer fyzickú podobu a ešte aj vlastnú izbu. Dokonca som len tak zo srandy hneď na začiatku odhalil koniec, čo som samozrejme vtedy netušil :-). Po celý film som bol v napätí, avšak tie najlepšie scény iba recyklovali z jednotky. Jedinou zaujímavou scénou bolo pre mňa vyvolávanie Bloody Mary, z vystrašeného dievčatka sa však dalo vyťažiť oveľa viac. Len nepochopím tých dvoch rodičov, má na kamere plno strašidelných dôkazov a oni len poslušne pôjdu zase do postieľok, že čo im zase spraví?

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Musím sa priznať, že chvíľami mi bolo z toho bľuvno...a ešte k tomu digitálny tučniaci! Áááách!

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Životný príbeh o traume, ktorá sa vyrieši na pozadí oveľa väčšieho prípadu. Na to, že film má 146 minút a nie práve najneodhaliteľnejších podozrivých je dosť blbé, že som sa občas v príbehu stratil a vysvetlenie príde tak zo zásady o desať minút. Hlavne tých prvých 30 by si zaslúžilo skrátiť. Prostredie je ale správne depresívne a aj herci sú veľmi dobrí. Takže odo mňa pre túto kriminálnu "adventúru" také slabšie 4*. Alebo ak uvidím, že Fincher je lepší, tak o jednu dole.

Kamarád taky rád (2011)

A dal by som aj štvrtú, pretože ústredná dvojica je nesmierne sympatická. (U Mily je to jasne prečo, ale Justin sa pomaly vyškabáva zo škatuľky "spevák čo sa snaží hrať vo filmoch" na "herca, ktorému sadne akákoľvek rola") - Len keby nebolo tej poslednej gýčovitej polhodinky.

Gangy New Yorku (2002)

Výborný film vypovedajúci o tom, že Divoký Západ sa neodohrával iba na západe, ale aj na východe USA. Podľa mňa najlepšia rola pre Daniela Day-Lewisa, ktorý bol proste perfektný a bez okolkov priznávam, že som fandil jemu a jeho "Native Americans". Výprava je naozaj úžasná, dojem mi však kazila nepoškvrnenosť Leovej tváre aj po popálení žeravou oceľou. Ale možno to tak aj Scorsese chcel, podobne ako najprv predstavuje černochov v dobrom svetle, aby nakoniec s vykrikom "Preč so všetkými negrami!" ich nechal zmasakrovať bez nejakého zbytočného vysvetľovania. Asi to tak má byť a preto * prihodím.

Nezvratný osud 5 (2011)

Tá úvodná smrť na moste bol snáď zlý žart. Ale vlastne takto to pokračovalo aj ďalej, tie vraždy boli naozaj na smiech a scenáristi sa na nich veľa nenadreli. Jedine, čo ma celkom zdvihlo zo stoličky bol záver v lietadle, ale to už kvôli inému filmu...

Green Lantern (2011)

Nooo, Občan Kane to nie je, ale prečo toľké pohŕdanie?! Green Lantern nie je hrdina stvorený pre film, je to prakticky fantasy vo vesmíre. Ale páčilo sa mi, že aj napriek svojej debilnej maske sa film netváril, že je nespoznateľný a tým pádom mohli preskočiť tie zvyčajne trápne výstupy o superhrdinovej dvojitej identite. Reynolds bol slabý, ale nejak sa mi k tej postave hodil a jeho femme fatale aka Blake Lively bola ultra hot, takže herecké slabiny som si u nej nestihol všimnúť. Svet je nefunkčný, okrem hlavných postáv tam akoby nik nežil. Na druhej strane podarili sa efekty a bitky, hoc od ľudí ktorých obmedzuje iba vlastná fantázia by človek čakal viac.

Templář (2011)

Neoficiálne pokračovanie Croweovho Robina Hooda. Atmosféra surového stredoveku sa mi veľmi páčila a tak isto aj všetci herci. Čo ale nebolo na úrovni, tak to bol strih - nehorázna amatérčina a nezakryje to ani zas tá "greengrassovsky" roztrasená kamera, ktorá mi už ale pomaly lezie na nervy.