Ledové ostří (1992)

sledujem ako hokej, tak aj krasokorčuľovanie. príjemne strávený čas.

Případ Mahowny (2003)

pomerne pokojný film bez nejakej veľkej akcie či gradácie. seymour hoffman hraje rolu nudného bankára a tajného gamblera tradične výborne. ale inak som sa nudil. zabudnuteľný kus.

Na pokraji slávy (2000)

príbeh z inej doby, ktorú by som chcel zažiť. nenapadá ma nič, čo by mi na almost famous vadilo. "dospievanie nebolo a nesmie byť komerčné".

Columbo (1971) (seriál)

colombo bol vynikajúci, ale ja som aj tak mal najradšej jeho "ženu".

Marlene (2000)

"Chceš byť slávna alebo chceš byť šťastná?" ako bolo už spomenuté, kvalitný film s výbornou predstaviteľkou v hlavnej role, za to nemecky chladný šetriaci emóciami. marlene dietrich bola žena- vamp a to sa katji flint podarilo náramne.

Fighter (2010)

filmy o boxe sú už od čias rockyho mojim obľúbeným žánrom. fighter je skôr rodinná dráma než športový film. síce klišé príbeh o ceste na vrchol, ale keď je podaný takýmto spôsobom, navyše s výbornými hercami ako christian bale či amy adams, nikdy sa nezunuje. 4 a 1/2.

Kdysi byli bojovníky (1994)

pevne verím, že to nie je autentický pohľad maorskej spoločnosti, pretože keď dopadla tak ako tento film zobrazuje, je to jeden veľmi smutný príbeh, z ktorého sa snáď možno len poučiť. každopádne jeden z najsurovejších filmov aký bol kedy natočený.

Mother and Child (2009)

mother and child je nielen o matkách a pre matky. je o živote samom, o rozhodnutiach, ktoré človeka môžu trápiť a ktoré nie je nikdy neskoro napraviť. nadherná "človečina".

Doba Pitomá (2009)

pracujem vo švajčiarskych alpách, snehu v zime pramálo, je máj a pršalo asi raz. nie som odborník, ani vedec, možno je tento dokument zjednodušený, ale rozhodne na ňom niečo bude.

Piráti na vlnách (2009)

prvá polovica stála za starú belu, doslova som ju prepauzoval a pretrpel. príchodom mamy začína tá lepšia časť. záver ala romantická verzia titanicu je dokonalá. btw. philip seymour hoffman nikdy nesklame.