Generace X (2005)

jeden z najbizarnejších filmov čo som zhliadol. už len ten únos stál za to. na začiatku som len krútil hlavou zľava doprava, neskôr už len uznanlivo zhora nadol. zážitok.

Všichni moji blízcí (1999)

silný námet, dobrý film, na ktorom ma však iritovali výkony detských hercov. pocta nicolasovi wintonovi však mohla dopadnúť lepšie.

Nixon (1995)

život prezidenta, ktorý znamenal pre ameriku a svet jednu éru rozhodne patrí na filmové plátno. anthony hopkins sa role nenávideného nixona zhostil dobre. rozhodne žáner, na ktorý má stone patent, film ktorý som chcel veľmi vidieť a neoľutoval som.

Hledáme Ydol (2006)

množstvo neuveriteľných postáv parodujúcich účastníkov talentových súťaží. čerešničkou na torte je však značne "bystrá" verzia bývalého prezidenta usa v podaní dennisa quaida.

Občanský průkaz (2010)

nostalgický pohľad normalizácie, ktorú som našťastie nezažil. zažiť by som chcel viac takýchto pohľadov na našu minulosť. ako už bolo spomenuté- dobrá práca.

Hyde Park (2010) (pořad)

veľmi dobrá relácia najmä s vynikajúcou moderátorkou pavlínou kvapilovou. naposledy ma veľmi zaujal hosť tomio okamura.

Pouta (2009)

"keď prijdeš do miestnosti, akoby sa v nej zotmelo". výstižné zhodnotenie pana antonína. české "životy tých druhých" s hereckým koncertom ondřeja malého. páčili sa mi aj výkony slovenských hercov- farkašovej a latináka. po čase český film, ktorý stojí za to.

Černá labuť (2010)

no čo dodať. k aronofskej réžii, dokonalej natalie portman, k mile kunis. ja len toľko, že zo všetkých filmov nominovaných na oscara, by som sošku dal práve čiernej labuti.