Trosečník (2000)

5* za život na ostrove ako stroskotanec, zbytočným preťahovaním filmu však zemeckisov robinson stráca. a veľmi.

Soukromé neřesti (1997)

mám rád ľudí, ktorý boria tabu. takými akými boli andy kaufmann či larry flint vo filmoch miloša formana. prekročiť isté hranice za cenu, že občas aj prestrelia. film o howardovi sternovi, ktorého hraje on sám ma však až tak za srdce nechytil. počul som, že tento film inšpiroval mateja "sajfu" cifru, ktorému v jeho snahe byť nekonvenčný držím palce.

Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál)

prvý z rady novodobých slovenských seriálov, ktorý som si pozrel. a prekvapil. kamera, strih, výborne vybraná hudba, aj slovenský herci, ktorých inak nemusím. nebavil ma len vzťah miezga- geislerová. len tak ďalej.

Frekvence (2000)

tak napätý som už dlho nebol. mám rád filmy s cestovaním v čase, s menením minulosti, ktorá sa prejaví v budúcnosti, ale frekvencia je aj medzi nimi úplná špica. výborný scenár, skvelý herci. uff, v závere som si dal párkrát pauzu, aby som to všetko vstrebal. opäť sa mi vyplatila taktika nič o filme nevedieť. naozaj skvelý scifi thriller táto frekvencia.

Vlastní pravidla (2007)

lindsay lohan snáď hrala samú seba. výborný generačný (a vôbec nie romantický) film.

Čekej do tmy (1967)

výborný thriller, ktorý mi trochu kazila naivita audrey hepburnovej, ktorá by si do bytu pustila snáď aj satana. záverečná scéna s alanom arkinom však bola luxusná.

Mezi řádky (2007)

mám rád hilary swank, je to milá holka a všechno...ale toto bola kópia nebezpečných myšlienok či pána učiteľa z lásky. že to bolo natočené podľa reálnych skutočností je však pozoruhodné a dáva to príbehom ako osvietiť deti z gheta uveriteľný kontext.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Oliver Stone sa vrátil na Wall Street a rozhodne úspešne. Gekko taktiež a rozhodne sa nezmenil. na už kultovú jedničku to síce nemá a rozhodne sa jedná o film, ktorý si rád pozriem znovu.

Králova řeč (2010)

milý malý film o kráľovi s rečovou vadou ma nechal chladným. sledovať film o tom ako niekto na jeho konci prečíta predpísaný 3- minútový prejav do rozhlasového mikrofónu sa zdá, a nakoniec aj vyznieva ako nuda. suchopárnosť je zrejme v hollywoode in. žiaľbohu opäť ďalšia oscarová bublina.

Invictus: Neporažený (2009)

Nelson Mandela je veľký muž a nikto by ho nezahral lepšie ako Morgan Freeman. rugby je nudný šport a kým si ho raz nezahrám, ho zrejme ani nepochopím. nie je to Eastwoodov najlepší film, je trochu patetický, trochu prvoplánový, trochu povrchný. ale je to stále dobrý film.