Americký ninja 3 (1989)

Zoufalý film, kde by měly dominovat bojové scény, tentokráte proti ninjům. Jenže souboje zde vidím jako největší slabinu - nulová choreografie, protivníci jsou jako strašáci v zelí trpělivě čekající na pěst po které se hroutí mrtví k zemi. Bojové umění je zde degradováno na chvilku postůj, než tě praštím. Jsou tu i docela vtipné scény, jako přistávání rogala na jedoucí auto nebo nutnost roztrhat tričko Stevemu, aby nám ukázal svou hruď. O to zoufalejší to je, že se všechno tváří vážně. Jednu hvězdu za počáteční souboj na mistrovství.

Cesta do středu Země (2008)

Tento film bude sedět převážně dětskému publiku. Jelikož jsem nečekal, že uvidím dobrodružnou pohádku, nemůžu dát více.

Vzdušný úder (2004) odpad!

Proč se vůbec někdo obtěžuje s natáčením takového filmu? Mojí zásadou je, že film musím shlédnout celý pokud chci hodnotit, ale pokud to někdo vydržel, určitě mi promine, že já na to neměl.

Rallye smrti (2008)

Brutálně akční, totálně jednoduché, ale absolutně úžasné destruction derby.

Nejhorší obavy (2002)

Napínavý a povedený thriller s výborně hrajícím, charismatickým Freemanem a Cromwellem. Dal bych plný počet, nebýt té vykonstruované horlivosti a chuti vládních představitelů zničit sama sebe.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Bohužel nemůžu hodnotit lépe, pro mě velké zklamání. Slušně nastartované předchozí díly tento snímek ztahuje ke dnu. Nelogické přehmaty střídá chaotická akce. Souboje jsou kacířsky nehodné mistra Jet Lia, který to určitě umí lépe. Nepříjemně předvídatelný děj a pár (ale opravdu jen několik) dobrých hlášek, které film nezachrání.

Casino Royale (2006)

Nadprůměrná, tak trošku jiná Bondovka. Ikdyž nejsem jejich fanda, strhující od začátku do konce.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Čistá béčkovina! Nebylo to úplně špatné, našel jsem dost zajímavých momentů a nápadů, ale s prvním dílem se to nedá vůbec srovnat. Nejvíce film sráží strašné efekty a ubohá akce s přihlouplými dialogy. Na druhou stranu jsem rád, že se snímek oproti druhému dílu odrazil od toho nejhlubšího dna.

Mongol - Čingischán (2007)

Kdo očekával jako já historický velkofilm o slavném vojevůdci z drsné země, plný velkolepých bitev zajímavých na vojenskou strategií dobývaní bude velmi zklamán. V celém filmu je jenom jedna velká bitva, která vlastně ani není celá, protože skončí zásahem z hůry. Jsou tu minimálně dvě scény, kdy Temüdžinovi pomohly nadpřirozené síly a to je právě další věc, která mi v historickém filmu vadí. Jinak celý snímek je o jeho životě, který patrně strávil celý v zajetí až do sjednocení mongolských kmenů. 2 a půl.

Den mrtvých (1985)

Víc než o nemrtvé šlo v tomhle snímku o psychologii emocionálně slabých a pološílených postav zavřených v rozsáhlém podzemním komplexu evidentně trpících silnou ponorkou. Kromě slibného začátku zobrazující vyprázdněné město se děj odehrává pouze v betonovém bunkru. Tenhle film ocení pouze fandové žánru. Hvězdu navíc si urval zombi sympaťák Bub.