Válečníci (2007)

Drsná doba a tři pokrevní bratři v prvotní snaze přežít se po několika překvapivě vítězných bitvách proti početnějšímu nepříteli zapisují do dějin pochmurné historické číny jako neporazitelní generálové, kteří v závěru obrátí zbraň proti sobě.

Odsouzeni k boji (2007)

Netradiční dokumentaristicky točený film o lokálním konfliktu v Iráku z pohledu tří stran. Scény jsou drsně realistické a rozvíjí pochybnost, že by to tak mohlo být i ve skutečnosti, což snímek hodně vyzdvihuje.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Tento film sráží k zemi nelogičnost postav a úplně rozdílné vlastnosti zombíků. Jednou skáčou z oken a chodí po stropě, pak najednou nemůžou vyskočit půl metru vysoko, podruhé se nechají masakrovat jak prasata na porážce, jindy uhýbají kulkám jako Neo. Živáci se bohužel této béčkovosti taky nevyhli. Prostě a jednoduše skákali podle chuti scénáristů. Nejvíce mě pobavil závěrečný "napalm death", ten tomu dal pořádnou korunu. Na druhou stranu jsem se nenudil, stále se něco dělo a sympatická Mena Suvari lahodila mému oku. 2 a půl

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Čekal jsem více mystiky a tajemna, kterého nebylo takřka ani cítit. To mě vadilo na celém filmu asi nejvíce. Celý film bych zhodnotil jako prodloužený, průměrný díl ze seriálu, který se více věnoval vztahu mezi Mulderem a Scullyovou než až tak chudému ději. Celkově tedy zklamání. Pokud nepatříte mezi X-fandy seriálu, uberte bod.

Wanted (2008)

Když budete ignorovat fyzikální zákony, vychutnávat zpomalovačky, tolerovat vysokou nadsázku, očekávat překotnou akci a jednoduchý děj, milovat Angelinu a rychlá auta budete z tohoto akčního nářezu nadšeni. U mě se nedostavilo. Asi nedokážu vsřebat, že kulka dokáže opsat dráhu 360 stupňů aniž by se odrazila, auta létat vzduchem, lidé přeskakovat mrakodrapy nebo že se kulky srážejí ve vzduchu jen s banálním vysvětlením zvýšeného srdečního tepu. Na to nemám. Část filmu se taky odehrává v Česku na Moravě. To, že na českém nádraží hlasatelka mluví rusky nebo (opět typicky české auto) Žigul dohoní Pendolino se dá vysvětlit typickou neznalostí amerického publika o neamerickém světě. Ale kdo mě vysvětlí, kde se vzal "Mariánský příkop" pod mostem Českých drah? Když ale dokážete tyto "drobnosti" nevnímat, budete se bavit královsky. PS: Proč měl při výběru v americkém bankomatu písmo v azbuce?

Hancock (2008)

Nezklamalo ani neohromilo. Rozhodně bych uvítal více vtipných scén, protože co očekáváte od supermana alkoholika? Potenciál tohoto tématu nebyl využit na 100 %.

RoboCop 3 (1993)

Klesající tendence od prvního dílu je zde znát od začátku do konce. Nemá smysl popisovat negativa, je jich opravdu hodně. Dva body za alespoň minimum zajímavých scén a odkaz prvního dílu, kterou dnes považuji za klasiku.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Perfektní akční scény konfliktů zelenáče s armádou nebo s druhým obluďákem. To je taky důvod proč jsem chtěl tento film vidět. Proto je škoda, že emotivním scénám se dává tolik prostoru, raději bych viděl více zešrotované armádní techniky. Taky jsem čekal jakou fintu scénaristé vymyslí na zneškodnění silnějšího záporáka, ale to jsem asi čekal příliš... Tři a půl.

Tvrdé palice (2008)

Není to moje žánrovka, ale přesto jsem se dobře bavil. Svěží dobová komedie o počátcích profesionálního Amerického fotbalu ve které nenajdete hluché místo. Příjemně uběhne od začátku do konce. Za veselou atmosféru bod nahoru.

Tahle země není pro starý (2007)

Pomalý střih, žádná hudba, stylově syrové scény, smysl pro detail, hutná atmosféra, tak to je klidně plynoucí drama, kde má stejné opodstatnění masakr drogových banditů jako 2 stromy v polopoušti ...