Červený pás (2008)

Každý dobrý skutek, bude po zásluze potrestán. Tak by se dala shrnout pointa celého filmu, kde učitel bojového umění, čestný a poctivý muž, doplácí na svou dobrotu a naivitu v druhé. Zápasy jsou zde až podružné. Celý film stojí na morálních zásadách a důvěru v poctivost hlavního hrdiny, který je okolnostmi nucen udělat kompromis.

Delta Force 2: Kolumbijská spojka (1990)

Tento film jsem poprvé shlédl tak více než před 15 lety na VHS kvality camripu s německo-českým mumlajícím dabingem. Tehdy to byla paráda a dokázal jsem se na něj dívat pořád dokola. Je jasné, že to bylo čistě nedostatkem západních akčních filmů v porevolučním období, ale když ho nyní Nova nasadila na nedělní noc a já neodolal, sám jsem se divil jak po tolika letech jsem si pamatoval každou scénu. V nezaujatých očích jde ovšem o čisté béčko s klišoidními scénami. Nechápu jak jsem si tehdy nemohl všimnout, že např. vrtulník, který vystřílel celou malou republiku měl nosiče na 8 raket, ale vystřílel jich během svého drtivého ataku minimálně 50. V minulosti bych dal jasných 5, dnes nemilosrdných 1-2, takže za 3.

Neznámý signál (2007)

Tři kapitoly každá na jiný způsob. Tři režiséři, co se před natáčením nedomluvili, nebo ano? Tři postavy v milostném trojúhelníku v městě, které ovládl vraždící chaos. ... tři hvězdy.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Nezáživné, nudné a zbytečně dlouhé na tak jednoduchý a plitký příběh. Dva body za pěkné vizuální efekty a pár sympatických zvířecích hrdinů.

VALL-I (2008)

Je až neuvěřitelné jak si dokonale poradili tvůrci tohoto sympatického snímku vložit lidské emoce do malého popelářského robota a přitom celý jeho slovník si vystačil sotva se dvěma slovy. Technická propracovanost do nejmenších detailů provází toto dílo až do konce.

Oprávněné vraždy (2008)

Na scénáři tohoto díla není zajímavé téměř nic, žádné napětí, zvraty nebo hustá atmosféra. Závěrečná pointa je velmi snadno předvídatelná snad už v půlce flmu. Takže nebýt ústřední dvojice, byla by to jen velmi podprůměrná kriminálka. Tihle dva charismatičtí chlápci ji svými výkony zvedají z žumpy zapomnění.

Zločinec (2008)

Jednoduchý děj který ve vás probudí empatii a pochopení hlavního hrdiny pro to co udělal a jak se snaží přežít v brutálních podmínkách věznice. Na této podstatě spolu s odhalováním tajemného spoluvězně film stojí. Pokud vám to stačí, budete odměněni úžasným zážitkem.

Kocour (2003)

Normálně se na dětské pořady nedívám, ale tento filmeček v pastelovývh barvách nasazený na nedělní dopoledne mě opravdu překvapil. Tedy, na kocourovi celý snímek stojí a zároveň padá. Jeho hlášky jsou ale jako smršť a navíc většinou opravdu vtipné, takže o zábavu je postaráno.

Zakázané království (2008)

Kung-fu fantasy? Proč ne. Jackie Chan stvárnil svou typickou roli opilce a Jet Li tajemného mnicha. Choreografie soubojů (kterými se zde opravdu nešetřilo) byla výborná, zvlášť souboj Jet vs. Jackie v chrámu se mi obzvlášť líbil. Oba charismatičtí záporáci taky seděli ve svých kolejích, hlavně ta dlouhovlasá krasavice jako vystřižená z Mortal Combat byla k sežrání. Na celém filmu mi kromě jeho nadsázky, ale neseděla hlavní postava (jestli se tak vlastně dá nazvat, protože byl zastíněn ostatními). Byl to spíše ňouma, který se přes noc naučil bojové umění tak, co by se jiný učil léta a proměnil se na sebevědomého šviháka. Já mu to ale neuvěřil.

Tropická bouře (2008)

Výborně natočené, skvělé efekty i herci. Jde vidět, že si na filmu dal někdo záležet. Já se chtěl ale hlavně dívat na komedii, jenže mi při celém filmu jen několikrát cukly koutky. Podle komentářů šlo o povedenou komedii. Omlouvám se, ale já to vidím jinak.