Terminator Salvation (2009)

Filmové ztvárnění postapokalyptického světa ve světle temnoty bylo vynikající. Všudypřítomná nejistota odkud vybafne další verze smrtícího T-ranzistoráku mě povzbuzovala ve zvědavosti jakou mutaci scénaristé ještě vymyslí. A že jich bylo dost. Každá ale perfektně, jak vypadala, tak masakrovala. Chyběla, ale trošku hloubka příběhu, jako u nepřekonaného druhého dílu.

Temné patro (2008)

Když jsem se před časem dočetl, že kapela Lordi, kterou poslouchám účinkovala ve filmu, před shlédnutím jsem netušil, že se jedná o tento. Počáteční nadšení, ale vystřídalo zklamání. Show v maskách, kterou dokáží na pódiu, se sem vůbec nehodí. Nejenom, že z toho vůbec nejde strach, ale vypadá to spíš komicky, což je u hororu zásadní nedostatek.

Toulky po Marsu (2006)

Dokumentu by prospěla delší stopáž s podrobnějšími údaji a bez toho všudypřítomného amerického entuziasmu. Takto mě připadá, že cílové publikum by mělo ještě chodit do školy. Nicméně, vše dokonale kompenzuje vizuálně nádherné zpracování povrchu marsu včetně obou robotů. Viděl jsem to v HD a je to zážitek.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Super nářez od prvních sekund až do závěrečných titulků. Tato elektoro-adrenalinová jízda na kterou je nutno se dívat s nadhledem si nebere servítky vůbec před ničím.

Kat: Válečná zóna (2008)

Jednosměrná výplachovka, která si na nic nehraje. Pokud uvítáte 10 rozstřelených hlav na 10 minut filmu, máte rádi tvrdou hudbu a pominete neporazitelnost hrdiny v jakkékoliv situaci, tak si to nenechte ujít.

Gran Torino (2008)

Neznám pana Eastwooda, ale tak nějak si ho představuji v této one men show stejně jako Kowalského - charismatického, hláškujícího a nerudného ranaře se smyslem pro čest a patriotismus. Toho dědka budete prostě milovat! :-)

Star Trek (2009)

Star trek další generace, tak bych pojmenoval inovátorský přístup Abramse, který jde citít už od začátku. Mnohem více akčních scén a emocí střídají výborné humorné hlášky. Digitální efekty jsou na té nejvyšší úrovni a vůbec se nimi nešetří. Stoupencům původní série se tato skutečnost možná líbit nebude a po skončení filmu jsem si taky nebyl úplně jistý, ale přiznejme si, že to změnu chtělo. Nové publikum potřebuje přesně něco takového. Co mě ale dostalo asi nejvíce je fakt s jakou přirozeností dostal Abrams do filmu humor. Není ovšem vyhrazen jen pro zasvěcené. Kamarádka, která byla v kině se mnou a myslela že jde na Hvězdné války, jelikož jí Star trek vůbec nic neříkal, mě tvrdila, že se jí film velmi líbil a že se dobře bavila. Nejsem si jistý, jestli to šlo udělat lépe ...

Ong-Bak 2 (2005)

Jediné proč se na tento filmek podívat jsou bojové scény. Ty jsou opravdu jedinečné a nic s takovou obratností a jednoduchou elegancí jsem ještě neviděl. Zajímavý závěr spestří nevídaná škála vykloubených a zlomených končetin. Bohužel ostatní omáčka byla opravdu prostoduchá a hlavně nudná. Kdyby se vystříhaly všechny scény kromě bojových, byl by to pořádný nářez.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Celý film byl vlastně jedno velké klišé. Dva emotivní příběhy, dva hrdinové - jeden dobrý a jeden zlý a dva měsíce tréninku k tomu být nejlepší ... ale dobře se na to dívalo.

Kronika mutantů (2008)

Stylizace je nejsilnější stránkou tohoto komiksu s postindustriální budoucnosti. Je šedá, depresivní a beznadějná až je v tom jedinečná. Je to ale asi tak vše kromě několika silných hereckých postav proč tenhle snímek stojí za to vidět. Děj je plitký a lehce předvídatelný. Zpracování, včetně triků taky nepatří mezi nejlepší. A až uvidíte první letající mašiny určitě si vpomenete na parní vlak :-)