Svatba na bitevním poli (2008)

První polovina ještě ušla a říkal jsem si, že pokud bude druhá lepší půjde o konečně alspoň o průměrný český film, ale přesný opak se stal pravdou a druhá půle selhala snad uplně ve všem! Zkrátka ztráta času.Ty 2 hvězdy jsou ještě milosrdenství.

Saw 5 (2008)

Pořád a pořád dokola, ale i tak se na to dá koukat, ale pevně doufám že 6tka už nebude :)

Travička zelená (2008)

Příjemné překvapení a určitě jenda z povedenějších komedii tohoto roku. Doporučuju :)

Ikarie XB 1 (1963)

Škoda, že se o něco podobnýho dneska nikdo už nesnaží :) Za málo peněz se dá uhrát hodně muziky. Je to škoda jak se dříve český film nebál ničeho, komixů, scifi, válečných filmů, historických filmů a dnes je to doslova ubohost nad ubohost. Každopádně i přes papundeklový triky tohle za shlídnutí stojí každýmu kdo se občas zasní při pohledu na noční oblohu.

Pochoduj nebo zemři (1977)

Do Pahorku to má sice ještě kus cesty, ale i tak nemohu dát míň než za 4 hvězdy už jen kvůli Hillovy a Hackmanovy.

Po zavírací době (1985)

Po dvou dnech se vracím a mění hodnocení ze 4 na 5 hvězd! Tento film mě prostě dostal, ze začátku je to podivná až nudná podívaná, která vám i přes tyto dva nepříliš lichotivé přívlastky nějakým způsobem nutí se dívat co se sakra z toho divného filmu vylíhne a jak běží čas a události se stávají stále absurdnějšími vy zjišťujete že jste zcela vtažení do téhle filmové hříčky, že vám ta bizardní shoda náhod vůbec nevadí a že naopak se pro vás stává neobyčejně poutavou. Občas se mi zdálo jaky by na mne dýchl Lynch v komediálním pojetí. Prostě zkoukněte a uvidíte, protože tento film se velice těžko popisuje.

U mě dobrý (2008)

Utrpení, to je slovo které mi vyvstane na mysli, pře puštěním nového českého filmu. V poslední době jsem absolvoval přímo hromadu zklamání u nesmyslů typu, František, O život, nebo rodinky či učitele. Automaticky jsem k tomuhle přistupoval s obrovským despektem a to možná film trošku zachránilo. Není to bůhví co a určitě se to nestane evergreenem, který nám nebude vadit ani na po 20té zhlédnutí, ale ani neurazí. Těch 100 minut uběhne jako voda. Takže za slušné 3 hvězdy to je, i když hodnocení je u českých filmů většinou sporné, být to cizí film a nehrát tam naši jdu okamžitě o 1- 2 hvězdy níž! Holá pravde je to že ve světě asi neosloví vůbec, spíše naopak.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Nebýt zavěrečného panbíčkování dostal by film asi lepší hodnocení, ale tohle je něco co u amerických filmů rozhodně nemusím. Ale milé překvapení to bylo čekal jsem hrůzu a nakonec to byla příjemná scifárna :)

Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál)

Skoro stejně dobré jako Little britain. Jen se nám starý známí aktéři přesunuli pracovně, nebo na dovolenou do ameriky a přibyli i nějací nový a někteří starý a nutno říci, že lepší se už bohužel nevrátili, tedy alespoň do 5tého dílu. Každopádně je to pořád výborný i když o vlas horší než starší bratříček :)