Kantonský kmotr (1989)

4 Hvězdy, ale jen kvůli úžasné choreografii při růzbých bitkách a zvlášť za to finále v továrně.Po pravdě řečeno kdyby to Jackie trošku sestříhal ta stopáž je opravdu moc dlouhá a ubral některých opravdu dementních fórků byl by to výbornej film.

Dobrodruzi (1967)

Oslava chlapství a přátelství.Tohle neomrzí ani po letech, naopak to příjmně pohladí po duši.

The Escapist (2008)

Příjemné překvapení, narazil jsme na něj čistě náhodou a jen tak na něj nezapomenu.I když je to provařené téma tak tím, že nejde o americký kriminál je to hned lepší a ten závěr no lahůdka.Škoda že to nepoběží u nás v kinech.

Hra na utrpení (2008)

Jako atmosféricky sem tam dobré, hlavně druhá povídka s klaunem supr, ale kam se poděla logika nechápu! Samoúčelné scénaristicky nepochopitelné věci, jako v první povídce co ta holka co skáče z kamionu kdo to sakra byl???? proč je chtěl řidič kamionu přejet?? Samoúčelně vykonstruovaná blbina. Druhej příběh dobrej a třetí? Proč zabíjel toho přítele a dalších plno lidí v postelích?? jakej měl důvod a co ten retard co mu pomáhal? a pak co ta psychyiatrička? kde se tam vzala kdo to byl? vůbec ale vůbec to nedává smysl a lepší je asi jej nehledat!Nebýt toho že sem se nenudil a mělo to občas grády dal bych odpad, protože to nedrží pohromadě ani trošku, být to jako 3 odlišný příběhy by bylo lepší než to takhle otřesně lepit.To co udělali by snad nevymyslel tak hloupě ani 5ti letej kluk.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Čekal jsem, že druhá část bude lepší, ale byla snad ještě horší než první. V podstatě dost nekonzistentní dílo, skáče z datumu na datum, nedává i přes svou stopáž vyniknout ničemu osobnímu, Jeho kamarádi jsou tam jen vždy každý chvíli a za chvíli utečou nebo zemřou, na nějaký zajímavý dialog rovnou zapomeňte, Cassel buď mluví o fušce nebo řve. Pro mě zklamání roku takřka, po výborném traileru jsem čekal vynikající francouzskou kriminálku a místo toho se mi dostalo toho nepoutavého a nekonzistentního příběhu. Nechápejte mě špatně tak hrozné to není jak se zdá, protože stále jen pomlouvám, jen je obrovská škoda takhle promrhaného potenciálu. Myslím, že zručnější režisér by to dílko katapultoval na 4 až 5 hvězd kam by mělo patřit.Další věc ve které francouzské kriminálky celkem vynikali byla hudba, tady není žádná nebo si ji nepamatuju, kromě jedné scény kdy hraje Edith když si pořídí nový auto mi nic v hlavě neutkvělo a to je další si myslím velké mínus. takovýto film by si slušnou hudbu zasloužil.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Zatím jsem viděl jen 1. část a dnes se chystám na druhou a doufám, že pak budu moci své hodnocení ještě trošku zvýšit. Zatím mne film nijak zvlášť neoslovil a to mám franc. kinematografii velmi rád, ale zde se mi až na pár podařených scén nenaplnilo oné očekáváni a doufám, že druhá půle jej snad spraví.Zatím mi chybělo něco co by mne víc přikovalo k obrazovce, natočeno je to pěkně syrově, ale děj se na sebe vrství trošku násilně a o nějaké gradaci děje nemůže být bohužel zatím řeč. Uvidíme .....

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Kdo bude očekávat zběsilou komedii bude zklamán já nakonec jsem zklamaný nebyl, i když nutno říct, že upoutávka je takřka bezchybná s výborně zvolenou hudbou a nostalgickým nádechem takřka přinutí uronit nostalgickou slzu a svůj úkol de facto splní lépe než celý film. I tak musím, ale uznat, že jsem byl spokojen a z kina jsem odcházel se zvláštním uspokojením, prostě mě film tak nějak nostalgicky pohladil po duši a i přes částečně nenaplněné očekávaní se těším až jej uvidím v televizi. Myslím, že evergreenem jako první díl se asi nestane, ale jako příjemná melancholická tečka působí víc než dobře takže slabší 4 hvězdy, ale míň dát nemohu vezmuli v potaz co se za poslední léta vyprodukovalo je tohle rozhodně to lepší znaší kuchyně.Trailer je rozhodně to nejlepší společně s Bobulemi co český film kdy vyprodukoval.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Rozhodně jedna z lepších komedií tohoto roku.Sice ji v druhé půlce trošku dochází dech, ale tak je to s každou trošku romantickou komedií. Takže kdo máte rádi britský humor tak si určitě přijdete na své a kdo ne tak to sakra koukejte napravit! :)

Závod (2002)

Praštěná, ale celkem ucházející komedie. Náhodou sem se začal dívat když ji dávali v Tv a nepřestal jsem se dívat až do konce a to je co říct:) Lepší než většina nudných amerických komedii, ano přiznám se mám slabost pro franc. komedie, tohle není bůhví co, ale 37% co to tu má si nezaslouží i když je to hovadina jak blázen, tak čas u ní uběhne jak voda.Režisér udělal děsnou splácaninu , kde je francie, tropy, hory, vodopády, seskoky letadlem jízdy na člunech, na koních, na vznášedlech. Kradou se tam obrazy, nájemní vrazi jsou děsně špatní rádoby číňani, má tam scény jak s Cliffhangera, Jugnota co se oblíká jak teplej Al Pacino, gangstera co celej film jenom sere a když náhodou ne tak o tom pořád mluví, kočku co do toho celej film je buší s kýmkoliv koho potká, zkrátka film se vůbec nebere vážně a když ho nebudete brát vy tak se pobavíte.

Hrdost a sláva (2008)

Těžko hodnotit s tak malým rozsahem hvězd. Každopádně jsou to lepší 3 hvězdy, ale víc dát nemohu, prtože na Street Kings to trošku ztrácí a na Training day nebo Válku policajtů taky, takže by nebylo fér to hodnotit stejně.Trošku mi zde chybělo napětí, něco co by pohánělo film vpřed, vše se jen tak divně valilo dál, film mě nenutil ani přemýšlet ani se ztrachovat byť o jedinou postavu filmu.I tak je to film nadprůměrný a určitě ho rád doporučím, ale přeci jen to není dobré jak výše zmiňované filmy.