V (2009) (seriál)

Hodnocení po 2. dílech. Dost váhám jestli 3 nebo čtyři hvězdy, původní seriál mám velmi rád a ten je alespoň zatím pro mě lepší volbou, ale uvidíme, každopádně zatím ostudu rozhodně nedělá.Po 12 dílech zvyšuji na 4 hvězdy jeidné co seriál strašně sráží dolů je jeho totální rozkouskovanost co se týče vysílání.... Děs běs jednu sezónu a to docela krátkou dokázali promítat skoro 3/4 roku...

Franklyn (2008)

Jen za tu originální část s Franklynem, jinak to byl odpad.

Kšeftaři (2009)

Strašná ptákovina, všechno je tady tak děsně přitažené za vlasy až je to směšné. Duo ze seriálu Office určitě potěší, hlavně Craig Robinson v roli DJ je k popukání, stejně jako Charles Napier, kterej si na stará kolena vystřihl pěkně šílenýho prodejce. Musím říct, že jsem se příjemně bavil, ale asi to nebude úplně pro každýho....

Temná krajina (2009)

Psychadelická záležítost, ala Lynch, jako by byla režírovaná Millerem a Marhoulem dohromady. Je tu minimalistické pojetí a i když se jedná o road movie odehrávající se v noci, stačí režisérovi vlastně jen auto, ubíhající plátno za ním a kus prašné dálnice. Už začátek mi dával tušit, že mi tu něco k tomuto typu filmu nesedí a to bylo podání, takřka marlowovského, komentáře hlavního hrdiny, k tomu záměrně kýčovytá až komiksová dekorace a následná konverzačka, to bylo to co mi k sobě jaksi nesedělo, jelikož jsme očekával trošku jiný film. Po pár minutách, jsem se ale otřepal a pokusil se na výtvor dívat takříkajíc od znova, chtěl jsem se nechat vtáhnout do zajímavého spletence jenž se předemnou otevíral. Bohužel Konverzačním pasážím naprosto chyběla šťáva a kupředu hnal film, pouze jeho jak už jsme napsal divný Look. Pak nastoupil Lynch, nebo spíš režisér hrající si na Lynche a konec filmu je snad ještě nelogičtější než si může jeho vzor dovolit a nechává bez skrupulí plno záhad za sebou, nesnaží se o pointu která by dávala smysl v celém kontextu. Prostě si jen řeknete aha mno a co ten zbytek, co se konal okolo odpočívadla ten mi nikdo nevysvětlí??? Ne nevysvětlí :) Thomas Jane by měl zůstat u hraní a režii nechat někomu jinému. Dvě hvězdy dávám jen za provedení filmu, které je prostě jiné a i ta režie je natolik odlišná, že navzdory špatnému filmu si jej budu pamatovat.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Film plný klišé, a zatím spíše méně známých hvězdiček, jako by jel přes kopírák 90 tých let Bčkové produkce. Možná proto, se mi líbil a vůbec mi nevadilo jak to připomíná Kickboxery, karate Tigry, Karate Kidy, Leony a spousty jinejch s podobnou tematikou která byla tak děsně populární na přelomu 80 a 90. let. Navíc Sean Faris je hotovej Tom Cruise za mlada ale s vyší postavou a lepším profilem :) Prostě a jednoduše tenhle filmík mě kopl zas pěkných pár let zpátky v trošku lepším kabátku a hlavně nic moc nesliboval a taky proto jsem si ho asi tak dost užil.4 hvězdy jsou vůči jinejm filmům sice trošku nefér, ale teď to tak cítím.

Sněhová nadílka (2009)

Pohodová krimikomedie, nenadchne ale ani nezamrzí ten čas u ní strávený. Jediný co mě vytáčí a alespoň v mých očích to shazuje úroveň zábavy je že jde zase jen o čistě černoškej film, kam se kouknete samej černej a sem tam portorikánec, bělocha nezahlídnete snad ani jako komparz!! ne že bych měl něco proti černejm, jen mi nejde do hlavy proč tohle dělaj?? Je to dost nereálný a nejsem si vědom, že by se naoplátku točili filmy z new yorku nebo kterýhokoliv jinýho města v Americe kde by nešlo černocha ani jen zahlídnout, nějak mi tento trend uniká a docela by mě zajímalo jak se takovej nigga movie vlastně vytváří, to sponzoři a produkce a režisér a všichni maj ve smlouvě že tam nesmí bejt vidět běloch?? Se divím, že v takové vopičárně jako je USA to ještě nikdo právně nenapadl :D Každopádně i když jde o Nigga movie, jenž je většinou druhem humoru mně trošku vzdálenější je to pořád vcelku povedenej filmík, kterej mě vcelku příjemně překvapil. 65%

Larry, kroť se (2000) (seriál)

Seriálu je potřeba přijít na chuť, nebude to láska na první pohled, ale o to déle pak vydrží :) Po všem co Larry vyvede se divím, že se sním ještě někdo baví. Navíc plejáda slavných herců, hrajících sama sebe se všude nevidí.

Umlčeni (2008)

Výbornej Horror, určitě jeden z lepších a hlavně není americkej, takže zde není nutný hned ze startu pozabíbet pár blbejch blondýn a svalovců. Jedinou výtku bych měl snad k filtrům na kamerách, to neustálý střídání hlavně ze začátku filmu, je dost nepříjemný a myslím, že i zbytečný. Jinak fandy žánru určitě neurazí a dle mýho názoru spíš nadchne.

Ani mě nehne (1998)

Výborný dialogy a i když film stojí jen na pár hercích, jedný ulici a jedné policejní stanice, přesto to pořád svižne utíká a člověk se ani trošku nenudi. Prostě za pár peněz kopec muziky a to se musí ocenit! Jen tak na okraj ke komentářům tady ta scéna kdy složitě instaluje hlavní hrdina tu past, nevyzní na prázdno, ale odehraje se až po titulcích :)

Jak vykrást banku (1964)

Velmi dobrá a u nás opomíjená komedie s Funesem. Díky bohu za Faltuse, sice šišlá a Filipovský to není a proboha nikdy nebude, ale lepší než kdyby to dělal někdo jinej. Takže palec nahoru za tenhle dabérskej tah.