Trio z Belleville (2003)

Frantíci mají smysl pro černý humor a neortodoxní, vtipné dějové skoky. A již také tradičně si dělají legraci z amíků. Trio stojí za podívání, jde o netradiční film z fr. animované školy (u mě vede zatím Persepolis). Příjemná, humorná a nepodbízivá podívaná. 75%

Piraňa 3D (2010)

Totální kravina, ze začátku navíc pomalá, na konci se ale rozjede k celkem slušnému mini-gore festiválku. Čímže se stává jednoduše zábavnou. Prostě tuna krve a kusů těl a spoře oděných dívek (i chlapců - kusů chlapců :))) ). Zatím věci, které přispívají k dobru. Jenže ty zas kazí tuna klišé a já si myslím, že až na takovou dávku hovadin je Aji škoda. Půlku třetí hvězdičky přihazuji za hóódně vyvedených závěrečných deset vteřin._Ne, je to demence.

Okresní přebor (2010) (seriál)

'Pamatuješ si na to Kožené slunce?' - 'Jo, ty myslíš to s tim fotbalem z vesnice, to kdysi natočilo 'čétéčko' viď jako televiní film?' - 'Nebylo to vůbec špatný.. Mi napadlo, co natočit takhle nějak seriál, by šlo, ne?' - 'Ale pánové, tam hrál Vetchý a neskutečně se tam hodil.' - 'Ondru seženem, ukážem pár dalších tváří symaptických, ale hlavně, hlavně musíme obsah zjednodušit, aby náš výtvor sedl sortě diváků, kteří na nás koukají.' - 'Jo,.. tak to by šlo.' ... Určitě ne špatná, dle mého soudu i nadprůměrná a osvěžující podívaná běží v současné době na nově. Jen fóry balancují často na hranici demence a důmyslnějšího humoru. U mě kraluje Luděk Sobota, který bez koktání hraje skvěle._Po zhlédnutí celého seriálů přihazuji hvězdičku, protože tahle parta se mi zaryla pod kůži. Na naší zemičku se jedná o vysoký nadprůměr. Za mě je to 75%.

Rallye smrti (2008)

On je cool, ona je cool, všichni jsou cool a všechno je cool. Nářez bez kapky inteligence. Prostě a jednoduše: zábava. Malinko krvavá (Director's cut) a postupem času monotónní. A ten závěrečný proslov ...si mohli odpustit.

Repo Men (2010)

Za ten konec jsou to lepší 3*. Silnější, to jest pravda, zbytek mi přijde jako klasický lehký nadprůměr (stylizovaný). Ale vidět charizmatické trio Law - Whitaker - Schreiber za dané konstelace pohromadě je nevšední zážitek. Z dvakrát ukradeného nápadu se dalo vyždímat rozhodně více. Místy celkem krvavější záležitost, vyloženě slabším povahám bych už to nedoporučoval. 70%

Kmotr II (1974)

Al Pacino je bůh, ale Marlon Brando o něco větší. Perfektní film a důstojný nástupce dokonalé jedničky.

Van Helsing (2004)

Van Helsinga už Sommers nezvládl. Věřil jsem mu, těšil se, ale celkově to neukočíroval a přepálil. Prostředí je sympatické, ne že ne, ale ta demence už nebaví. G.I. Joe je jinde, snad se tedy Stephen z Helsinga poučil. Naštěstí Kate Beckinsale je kočka a v podstatě nesleze z plátna, na Jackmana jen tak někdo nemá, je to prostě borec a opět si Sommers neodpustí malinkou poctičku Star Wars na závěr. Zalíbilo se mi i Helsingovo ústřední hudební téma. Bay taky neukazuje charakter a inteligenci v Transformers. Čili ze snahy bavit a z dalších kladných vlastností Helsinga mi vychází vydřených 50%. PS: Super kulisy a kostýmy.

Vyfič! (2009)

Je škoda že Ellen Page nemá větší prsa. Jinak je celý film sympatická moralizující legrace, kde mají místo veselé gagy i vážnější sekvence. Drew Barrymore je pěkná holka a i umí pěkně točit. Herecká sestava se navíc nadmíru povedla - všichni jednoduše zahráli perfektně. Velice příjemný film.

Prokletý ostrov (2010)

Takhle nějak si představuji svůj oblíbený žánr: mysteriózní. Perfektní film (skoro - pro mě). Po dlouhé době něco, kde s klidem dávám za pět a též něco, kde jsem si hned po skončení pouštěl zpětně scény jak ze závěru tak ze začátku. Famózně zahrané výkony. Před pár lety by mě nenapadlo, jak postupem času začnu mít rád DiCapria._Perfektní ve všech detailech - druhá projekce mi odhalila spoustu záběrů, které jsem napoprvé vnímal jinak. 100%

Predátoři (2010)

Fandovská pocta původnímu Predátorovi, nic míň, nic víc. Fishburnovu postavu nakopat do zadnice a škoda jest, že Trejo nedostal více prostoru. Adrien Brody obstál v podstatě na jedničku, přál bych mu více roztodivných rolí! Zbytek je jednoduše solidní nadprůměr. 70%.