Mazací hlava (1977)

Na tento snímok som sa chystal veľmi dlho. Počul som naňho mnoho kritík, hlavne negatívnych, a práve o to viac som sa na ten film tešil. Čakal som kopu hnoju, hnus a uchylárčinu a kto v tom hľadal práve tieto zložky, tak ich tam zaručene našiel. Avšak sklamaný nemohol byť ani ten, kto hľadal poetické vyrozprávanie príbehu, psychologický rozbor postáv, nechutnosť reálneho sveta či relevantný no niekedy nezmyselný pohľad na vec. Príbeh o hľadaní seba samého, pri ktorom som sa však niekedy strácal....

Ospalá díra (1999)

Burton je knieža temnoty o tom ani tralala, hoci paradoxne najlepší temný film nenatočil práve on (The Crow), ale to nemení nič na fakte, že toto bola filmová lahôdka a naďalej ostáva mojím naj režisérom. Znie to síce už ako klišé ale aj tak to poviem, Depp bol vynikajúci :-) a nejde mi ani nepochváliť Ch. Ricci, ktorá nijako nezaostávala. Jednoducho výborné.

King Kong (2005)

Ako prvé by som pochválil obsadenie. Watts a Brody tvorili ozaj pekný pár, mne sa na nich pozeralo veľmi príjemne. Blackovi ako režisérovi to tiež veľmi svedčalo. Nevidel som síce pôvodnú verziu, avšak myslím si, že by bol hriech nenatočiť remake pri dnešných možnostiach. Efekty boli strhujúce a som rád, že sa toho chytil práve Jackson. Dokonca mi ani nevadila dĺžka snímku, tie tri hodiny mi zbehli dosť rýchlo. Jediné, čo by som vytkol, je trochu slabší rozbeh.

Manituova bota (2001)

Na paródie moc nie som, teda lepšie povedané, mám na ne dosť prísny meter. Pri tomto som sa príliš nebavil, čo je pre paródiu veľmi zlá vizitka.

Od kolébky do hrobu (2003)

Jet Li hral už aj v lepších snímkoch, resp vo filmoch, v ktorých mal možnosť predviesť viac herectva.

Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Obrázky sú síce pekné, no príbeh veľmi nezaujme a navyše tomu chýba duša. Je to príliš suché a plytké.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Zombie som nikdy nemusel, ja radšej upírov :-) no nebolo to vôbec zlé. Je veľmi ťažké zakomponovať humor do hororu tak, aby to nevyznelo príliš trápne, pri tomto to celkom vyšlo, no napriek tomu som sa miestami nudil.

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Uznávam, že moje hodnotenie je strašne neobjektívne. Zaslúžil sa o to hlavne Michael Shanks, ktorého mám veľmi rád. Efekty boli strašné, kamera miestami otravná a scenár smiešny, avšak atmosféra filmu bola vcelku fajn. Mne sa na to pozeralo dobre.

Křupan (2000)

Náramne som sa nudil. Zopár vtipných okamihov nezachráni celý film.

Rande na jednu noc (2008)

Ozaj sa mi to páčilo. Kat Dennings bola skvelá, najmä jej krásny pohľad. Čo sa týka romantiky, bolo to z časti klišé, no nebolo to prehnané, takže sa na to príjemne pozeralo. Bavil som sa skvele, hlavne čo sa týkalo žuvačky :-)