I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Nu, vzhled herců ať s Oscarem či bez něj, pro mne není, nebyl, a nebude nikdy podstatný. Základ je scénář. A ten je v tomto případě pochopitelný. Že mnohé dříve týrané dívky i ženy, ať již psychicky či fyzicky, jsou poznamenány do konce svého života, o tom žádná debata. Některé z nich, případ paní herečky Květy F., léta nemohly muže ani vidět. Nakonec se přece jen vdaly, ale jisté bloky v nich zůstaly. Proto, často mezi jeich mužské přátelé patří v 99% už jen gayové. Jiné onu událost potlačí, avšak "alarm" a neadekvátní reakce u nich spustí pouhé nečekané zvednutí ruky manžela, když se náhle ocitne v zorném poli očí. Třetí skupina se skutečně mstí. Není mi známo, zda až takto do krajnosti - snad někde ve světě - ale msta v nich zůstává a ovládá je. Scénář tedy není blud. Druhý pilíř filmu tvoří samotní herci. A zde čas od času lze narazit na místa, která měla být natočena s novou klapkou. Třetím pilířem je děj. V tomto případě: Psychologicko-dramatický. Jsou zkrátka filmy, jenž vyžaduji divákovu pozornost, vžití se do děje a situace a zamyšlení se nad ní. To je ovšem častý kámen úrazu poslední doby, kdy divák nechce zapojovat myšlení, ale sledovat pouze akci. Tristní a smutné zároveň. Poslední pilíř tvoří uvedení diváka do situace - v knize by to byl prolog. Dále spolu s dějovou linií vykreslování postav, zápletka, a neekaná událost, která by měla zviklat divákův pocit, že již zná závěr. A nakonec samozřejmě zmiňovaný závěr, který by měl shrnout celý děj a tím vše vysvětlit. Zde tomu tak bylo. Tedy, ač jde o snímek druhé kategoie, tedy "B", má všechny atributy k tomu, aby byl pro divákovu mysl přitahujícím. Za kategorii filmu a občasné herecky nevydařené scény, nemám důvod, proč nedat 70% a tedy 3+ .

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Tentokrát se přikláním k názoru uživatele-kritika juta. Prvních několik minut se zdálo být slibnými. Ovšem následující děj, který juta vystihl velmi trefně, změnil medovou chuť v pachuť pelyňku smíseného s kvantem muškátového oříšku. Zkrátka a dobře, musím se tázat: Proč se v "samurajském" - ač postapokalyptickém -- snímku musí zjevit nepovedení roboti, podobní "mechům" ze seriálu Falling skies? Proč "samurajský" snímek potřebuje zcela nezvedená vznášedla, nevzhledné budovy a mnoho postav, které snímků prokazují jen "medvědí službu"? A konečně, proč tak dlouhý snímek, když pro něj není vypracován alespoň dobrý scénář a tím i dialogy? Ne. Zkrátka nemohu tuto hořkou pachuť přebít několika světlými detaily. Sečteno a podtrženo: Jen pro těch prvních několik minut 20% a tedy jediná hvězda.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Mnoho zde již bylo napsáno, opěvováno a vyzdvihováno. Co dodat? Patrně jeden z nejzajímavějších, a také i téměř dokonalý díl této série. 83%...to aby bylo místo pro snad ještě brilantějněji vybroušený diamant této série, pakliže nějaký natočen bude...

Indigenous (2014)

Špatná lokalita...epicentrum výskytu je Puerto Rico. Nicméně, prominuto. Že jde zase o skupinku mladých zbohatlických pitomců, to už jsem tak nějak čekala. Hra na honěnou v pralese, to už je snad klasika pro všechny filmy skupiny "B" . Bledé, humanoidní Chupacabry, s dlouhým jazykem žijící v jeskyni podobné z filmu Hory mají oči 2? Jděte mi k šípku! Nikdy nebyl zaznamenán jediný útok na člověka. Tady nám ve filmu hned zmizí všichni, a poslední ještě přímo před vrtulníkem, na otevřené louce a rovnou v přímém přenosu Panamského zpravodajského kanálu... Panenko skákavá, až někdo po dlouhé době natočí film, lhstejno zda sci-fi, horor, mystický, historický, či katastrofický, od kterého se mi nebude chtít ani odskočit si na malou na toaletu, protože mi bude líto kliknout na pozastavení přehrávání, tak si snad jako abstinentka otevřu 17 let starého Jacka Danielse... Sečteno, podtrženo -> pouze za lokality (exteriéry), a položenou otázku na konci filmu z úst moderátorky, dávám 20% a tedy jedinou hvězdu.

Babovřesky 3 (2015)

Plivání na osobu ad persona pana Trošky, zde okomentuji jednou větou z Bible: "Třísku v oku bližního vidíte, ale trám ve vlastním oku nikoli." Že pan Troška v zahraničí získává za pohádky, komedie i filmy ocenění, o tom tady média drží tlamu. Že jen při zaslechnutí jeho jména, se představenstvo pro financování a podporu České kinematografie dá téměř zapírat, je svatá pravda! Co film Bota jménem Melichar? Pohádky jako O princezně Jasněnce a létajícím ševci, či Princezna ze mlejna? Co nesmrtelná trilogie Sluce, seno,... . Krátkou paměť máte, a je mi za to za vs stydno. Nicméně, pravdou je, že až na pár "seků" Babovřevsky jsou točeny a psány poněkud z donucení. A proč tomu tak je, na to se ptejte již zmíněného představenstva a České televize... Z úcty k panu Troškovi, a částečného vědění, jak se věci skutečně mají, hodnotím se skřípajícími zuby a zavřenýma očima 99%.

Pod (2015)

Další z filmů, od kterých jsem mnoho nečekala, a tak také nebyla zklamaná, když jsem mnoho nedostala. Pro někoho je tato filmvá sklenice zpola plná, pro jiné zase zpola prázdná. U mne platí to druhé. 1/3 filmu jsem prodřímala, a celý film zachraňuje snad posledních 20 minut. Zplácané scény se místy podobají zcela jiným snímkům. Opravdu netuším, oč se režisér Mickey Keating pokoušel, ale kandidátem na Zlatou Malinu je zcela jistě... Jen skrze oněch posledních 20 minut dávám 33% a tedy jedinou hvězdu.

Star Trek: Renegades (2015) (TV film) odpad!

A dvě facky z každé strany Timu Russovi a to hned! Co to u všech Borgských královen má být?! Absolutně nedokonalé masky, zvláště u Cardasiana. Pavel Chekov, kterému je snad od roku 2161 dobrých 200 let?! Skleněné "PADy", když ještě o mnoho let později, kdy už je Kathryn Janeway admirálkou vysílající Picarda na Romulus přes "zánovní" monitor laptopu ve filmu Nemesis?! Admirálské uniformy vypůjčené snad od hráčů hokeje? Trikové efekty na bodu mrazu. A lodi U.S.S. Archer velí milovníkům sci fi ze seriálu SG-1 dobře známý Jonah, který je podprůměrným hercem?! Vyvrhelové a odpadlíci sekce 31?! Tam měla být elita agentů Federace, pokud mne paměť nešálí. A copak Icheb, který byl nadaný bývalý Borg - tak jako 7 z 9 - v seriálu ST Voyager, s výborným doporučením ke Hvězdné flotile nějaký vyvrhel?! No, Russi, takto zprznit kultovní a generace ovlivnivňující seriál a filmy, to se ještě nikomu nepovedlo. Poslat Vás do dilithiových dolů na Remus... Sečtno a podtrženo -> Hluboké zklámaní, které patří do Odpadkového koše!

Pohádka pohádek (2015)

Velká výprava? Ano. Výborní herci? Ano. Dějová linie s hlavou a patou? Ano. Pak co je tedy špatně?! Vincent Cassel obskakující po králíčím způsobu nahé ženštiny v zahradách hradu, pakliže jde o pohádku pohádek? Rozhodně. Salma Hayek co by královna obětující svého manžela pro narození syna, a to skrze vařené srdce přerostlého albinismem trpícího velemloka, z jehož výparů v hrnci otěhotní i služebná? Bohužel, také poněkud nešťastné. Poučení, že za naplnění každé touhy se musí zaplatit? Pardon, ale toto poučení už pochází od starých dobrých "Ďáblových úpisů"... Dvě linie vznešeného baroka, kráčející proti surovosti a prostoduchosti temného počátku středověku? Nemohla jsem je vstřebat, ani kdybych se na hlavu stavěla... Sečteno a podrženo --> Za herecké výkony, kostýmy a výpravu dávám s přimhouřenýma očima Dobrou. Tedy tři hvězdy, a víc se o tom bavit nebudu.

Zánik (2015)

Inu, inu...v prvních minutách jsem začala litovat kreditu za stažení snímků. Nicméně, následný děj již upoutal mou pozornost. Defacto rodinné drama, v opuštěné krajině lesů, kopců a milonů metrických tun sněhu. Dokonce i ono za pouhé devítileté evoluční období, kdy se přitroublé zombie proměnily v predátory, kteří mne zaujali svým zjevem - avšak nechápu proč běhěm oné skokové evoluce oslepli - , jsem si spokojeně zamnula ruce. Ovšem, až příliš nezdařilé kulisy trosek města, devítiletá holčička s IQ možná převyšujícím i mých 136, a EQ hypersenzitivního empatika, kterou vychovává zavřenou v domě po celý čas záskok za biologického otce - ač je pravdou, že není rodičem ten kdo zplodí, nýbrž kdo vychová -, biologického taťuldy výlety do obchodnímu domu, kde už snad po 9 letech nemohlo ani nic být. A jak nečekaný závěr...město Colorado Springs, jako opevněná poslední bašta lidstva. Jediná scéna, u které jsem musela zavřít oči, byla krutá smrt pejska, který byl oddaným společníkem a ochráncem Patricka. Nevím, co se to letos děje...ale co film, tak je zpola zmaštěný nebo nedomyšlený... Pokud takto bude vypadat i Vatican Tapes, tak to už tento rok s horrorovými snímky balím, a dám se - ač stará koza - na My z Kačerova... Sečteno, podtrženo: Za nevšední zombie, přírodu (bez města), dětský výkon Clary Lago, ani tak snímek u mne nepřekročí 45% a tudíž pouze dvě hvězdy.

Dark Was the Night (2014)

Inu, inu...tak krásně to vypadalo. Tak hezky se to podbízelo pod kůži...dokud...dokud se na scéně nezjevilo cosi, co mělo tělo zapůjčeno od Schwarzenegra v dobách jeho mládí. S krátkýma nohama, ocasem od varana, pažemi lidoopa a hlavou zpola velociraptoří, zpola krokodýlí. No, ještě tomu chyběly kraťasy a bylo by to komplet pro blby. A samotný závěr s X stejnými příšerkami lezoucími po zdech a střeše kostela, a poslední záběr na příšerku, ktará se otočí do kamery, aby ji zhltla, to už byl pro mne osobně vskutku poslední hřebíček do rakve tohoto snímku. Sečetno, podtrženo: Prvních 60 minut snímů obstojných, až velmi uspokojivých. Kevin Durand dokazuje, že i zvláště seriálový herec, to umí pořádně rozehrát, pokud má prostor. Nicméně, poslední půl hodina začíná jít z kopce a ztrácet dech, jako kdyby marathonský běžec pár kilometrů před cílem dostal náhlý astmatický záchvat... Za toto zprznění, prostě budou padat procenta, když nemohou padat hlavy režiséra a scénaristy. Prvních 60-70 minut dávalo naději na 75%. Polední třetina tuto naději odkopla do kopru, a to natolik surově, že než surově hodnotit. 40% dolů za nesmyslnost s celým dějem v kostele a především ony příšerky. Zůstává tak tedy 40%, tedy 1 a 3/4 hvězdy....