Adelheid (1969)

Beznadějný film, zcela odlišný od toho, jak období krátce po válce podali jiní matadoři naší kinematografie v rozjuchaných filmech plných nadšení. Realita poválečných Sudet v plné nahotě. Silný příběh, skvělí herci pohybující se v plíživé atmosféře rozvrácených poměrů a promarněných lidských osudů. Petr Čepek v životní roli, František Vláčil v životní formě.

Rudá planeta (2000)

Sci-fi miluji od dětství, ve filmu i v knize. Tohle je ale bohužel celkem řídká nuda, pomineme-li skutečnost, že je to celé blbost.. A nezachrání to ani jeden z největších filmových sympaťáků Tom Sizemore.

Spaceballs (1987)

Děsivá blbina, matlanina a hovadina. I tak jsem se výborně pobavil, už jen za tu kreaci s Johnem Hurtem a varietním vetřelcem. Mel Brooks by byl asi býval udělal lépe, kdyby svým parodiím dal vytříbenější formu a dotáhl své vydařené nápady k dokonalosti, ale švandy ním někdy je až až.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Nelze se nebavit. A jo, možná se někdo nebavil, ale co má takový suchar vlastně ze života? Lloyd Bridges a Charlie Sheen v životní formě. Pomalu se kaji, že jsem nedal 5 hvězd... pátou za Richarda Crennu...

Rambo: První krev (1982)

Neměli buzerovat zrovna tuhle divnou máničku. Klasika a blbina se sešly na návsi a hodily si nůžky, papír, kámen. Vyšel jim kulomet. A dobře tak, poněvadž to bylo jediné myslitelné rozuzlení tohoto pomateného příběhu.

Rambo II (1985)

Žádná nuda!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ale jo, Rambo. Sice jsem dal jen 3 hvězdy, ale všechny jsou za statečnost. Jsi dobrej!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Snad ještě větší prča než jednička! A to jsem považoval po jejím zhlédnutí za nemyslitelné! :-) Upřímně děkuji všem, skutečně všem těm starým i celkem mladým akčním pákám, že do toho šli. Naivně předpokládám, že si v tomto snímku dokázali udělat prdel sami ze sebe. Ovšem pokud to brali naprosto vážně, tak to potom ještě větší respekt! Značí to, že si stojí za svým se vším všudy, bez pohledu na okolí a na nějaké pojebané intelektuálštiny. Jářku,jsou to frajeři. A Chuck pochopitelně všechny strčí do kapsy!

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Po čertech podivný film, jak je u Jarmushe zvykem. Whitaker v jedné ze svých nejlepších rolí. Plíživá atmosféra provázená hudbou, kterou jinak nesnáším. I tak ty své 4 hvězdy musím dát - a vlastně ani nevím proč.