Princezna ze mlejna (1994)

Pekna pohadka s peknou hereckou v hlavni roli v peknem jihoceskem prostredi nedaleko (asi 7 km) od nejpeknejsiho jihoceskyho mestecka-Netolice!!!

Sejmi eso (2006)

Proč se za každou cenu snaží všichni vypadat tak neuvěřitelně cyhtře!?Závěr filmu až moc krkolomnej a na mně to spíš působilo, jako by pan Joe Carnahan hledal kdejakou skulinku, s kterou by mohl diváka ještě překvapit....Jinak prostě oddechová akčňárna...Mám asi pozitivní náladu=dávám 3*.

Noční hlídka (2004)

Pro mně osobně velkým překvapením. Jen bych upozornil, nenechte se ukolíbat nějakou recenzí, která bude psát o tom, jak ve filmu vystupujou upíři. Svádí to k utkvělý představě krvežíznivých "hajzlů". Tady to tak neni a právě celkově nápad a ztvárnění mě nadchlo. Uvažoval bych možná i nad 5*, kdyby to občas nepůsobilo jako reklama na nescafe.

(1998)

Pí...Pred par minutama sem tenhle snimek dokoukal.Uz ted muzu s jistotou rict,ze kamera a strih byly moc moc dobry a udelaly z toho to,co sme meli moznost videt.Hrdina jako "genialni" matematik, ktery se prostrednictvim cisla 3,14 snazi prijit na podstatu byti a vymyslet vzorec, jimz se ridi priroda,zivot,vsechno...Film je pohled do jeho paranoidniho ja....Davam 4* a mozna,postupem casu,az se mi to rozlezi,pridam... Vsichni se ridime sami podle sebe na zaklade vlastni intuice a prijit na zakonitost,podle niz se da odvodit ...,nelze... "Kdyz sem byl jeste maly dite, matka mi rekla,abych neziral do slunce. A kdyz mi bylo sest let, podival sem se."

Láska a . (2003)

Neskutečně rozvleký a nudný děj hlavně v první polovině filmu.Milostný trojúhelník na tisíc způsobů.Sice celkem zajímavý zvrat a pokus o vysvětlení proč to, ale film pak plyne dál a vám čím dál víc dochází,jak to nakonec dopadne. Od filmu, kde hraje herec kalibru Bernala, bych čekal víc,ale každý má právo šlápnout vedle, nechť si svou dávku přehmatů už vybral... "Polibek je tečka nad I ve slově láska"...

Nekecej a pádluj! (2004)

Co k tomuhle rict... Prinos neni vubec zadnej, typickej film plnej mnohdy nizkyho humoru.Proste jen takova oddechovka,kdyz nemate naladu nad nicim premejslet... Trapna legrace, ale musim uznat,ze sem se nekterym scenkam opravdu zasmal...

Ženy pro měny (2004)

PROBOHA!!!Autorka snimku asi chtela poukazat na paradox toho, jak se nekteri moc snazi byt "in" a "kůl".Dle myho nazoru se tohle resi naprosto zbytecne. Kazdej by mel byt spokojenej sam se sebou a na tohle se vybodnout.Lituju a zaroven obdivuju sam sebe, ze sem se vydrzel divat na tu "pipinku",ktera ma vzdy po ruce cosi na "sebezkrasleni"...Nastesti jsme ale kazdej jinej a neprislusi mi kohokoliv hodnotit.Kazdej si muze delat sam,co uzna za vhodny a i kdyby to byla treba transplantace mozku,budiz. 3*,naprostej nic nerikajici prumer...Muzu jen obratit oci v sloup :/

Juno (2007)

... ze začátku jsem si myslel, že je Juno pouze jakási parodie na adolescentní věk. Tento pocit však brzy odezněl hlavně díky jeho naprosto spontánní hrdince, která ve svých 16 letech otěhotněla s týpkem, jemuž jsem nakonec i fandil :) a nevinnost tohoto "klučíka" jen podtrhává celkové vyznění snímku. Adopce, jako zápletka, zanechává otázku, zda-li je pravidlem, jestli všichni směřujem v produktivním věku k rodině a výchově potomků?Je to nevyhnutelnost nebo jen tlak společnosti? Asi to ovšem nebylo cílem filmu...Jinak na mně dílo působilo mile, dětsky a spontánně a za to všechno 4*.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Film,na nějž jsem jako fanda Burtonových děl čekal s velkou zvědavostí...Ponurá atmosféra Londýna (co se ale taky od Tima dalo čekat) je naprosto úměrná touze po Sweenyho pomstě, která mne naprosto dostala. Oproti spoustě negativním ohlasům na Deppův zpěv,ehm,mně se líbil - skladba My friend,kdy zpívá o břitvách. Naopak proti tomu byl uširvoucí zpěv H.B. Carter, kterej mi spíš připomínal zvuk brzkýho budíku,kterej je třeba zneškodnit,jinak skladby vynikající.Nejvíc jsem se ovšem bavil při pohledu na londýnské "domorodce",jak si pochutnávají na masových košíčkách Mrs. Lovett :)...Celkovej dojem z filmu mi jinak zkazil trochu klišé konec,zpěv Heleny a podle mně teda divně namíchaná "malinovka",která je tu hodně k vidění...3,5* (zaokrouhlujeme nahoru,že)