Gladiátor (2000)

Nádherný film, skvělá výprava, akční bojové scény a samozřejmě úchvatný Gladiátor Russell Crowe. A co je na tomto filmu nejpovedenější je úžasná hudba - Hans Zimmer je bůh hudby a Lisa Gerrard je anděl. Píseň Honor Him, která zazní na konci, je nebesky nádherná a poslední minuty filmu jsou neskutečně silné a krásné.

Pravdivé lži (1994)

Miluju scénu s vázou a poté ten striptýz :D to je prostě bomba, mohla jsem se smíchy potrhat. Jinak film celkově je super, vtipnej a rozhodně se člověk nenudí. A Arnold příjemně překvapil ;). Vřele doporučuji

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kultovní nesmrtelný seriál o žluté rodince ze Springfieldu plný humoru, sarkazmu, nadhledu ale i laskavosti a nostalgie. Klobouk dolů před českými dabéry a překladately, bez nich by tento seriál nebyl (alespoň v Česku) tak oblíbený. Milovala jsem každodenní chvilku se Simpsonovými, těšila se na úvodní znělku, gaučové scény a celkovou atmosféru, pohodu a vtip seriálu. Bohužel, už to není ono, nejlepší byla 13.- 16. série, to jsem se téměř u každýho dílu smála nahlas, nové série (nad 22.) mají sice kvalitní obraz, ale už nejsou tak vtipné. Jinak ale pořád skvělý a nezapomenutelný seriál, k němuž se budu vždy ráda vracet.

Trosečník (2000)

Tom Hanks, který v tomto filmu téměř nepromluví, předvádí, jak bravurní je herec. Až po filmu si uvědomíte, že to byl jen film a že Tom Hanks je herec a ne trosečník. Skvělý výkon! Brilantní scény, které vás svou délkou vtáhnou do děje, a skvělá myšlenka filmu, který nás nutí zamýšlet se nad svým životem, nad tím, co děláme, a zda je to opravdu důležité, spolu s Hanksem z tohoto filmu dělá úžasný silný zážitek.

S láskou, Rosie (2014)

Nádherný film o dvou lidech, kteří spolu od mala vyrůstají až se stanou dospělými, milují se, ale mnoho let jim trvá, než k sobě najdou cestu. Výborná hudba, střih, obsazení hlavních hrdinů. U filmu se upřímně zasmějete, ale i rozpláčete, a to se bude střídat až do konce filmu. Ještě dlouho na tenhle příběh budete myslet. Chytí vás za srdce a už nepustí...

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Nechápu, jak se na tohle může někdo dlouhodobě dívat. Pořád stejné, nudné, hloupé nic o ničem, co krade čas. Když vidím v televizi ukázky na další "srdcervoucí, dojemný, napínavý a nečekaný díl" přepínám na jiný program. Odpad!!!

Láska nebeská (2003)

Božská vánoční komedie a vlastně jedna z nejlepších komedií vůbec. Úžasné obsazení - herci jeden lepší než druhý. Povedené střídání mnoha dějových linií a jejich následné krásné spojení na konci filmu. Film má spád, je vtipný, dojemný, kouzelný. Jsou zde úžasné hlášky a scénky, kterým se budete smát ještě druhý den. Nebesky krásné.

Avatar (2009)

Avatar vyrazí dech vymazlenými počítačovými efekty, rychlým spádem, hudbou, prostě vším. Skvělé ve 3D. Vtáhne vás do okouzlujícího divokého světa nespoutané přírody, která je tak dokonalá a nádherná, že je nesmyslné myslet si, že ji pouhý člověk zničí. Více takových filmů, třeba se nad sebou lidé zamyslí a začnou si vážit místa kde žijí a lidí, kteří je provází jejich životem.

Kolja (1996)

Typický Svěrákovský humor, laskavé pohlazení, nadhled, vtip. Nádherný scénář, který si Zdeněk Svěrák ušil přesně na svou míru. Klobouk dolů před tímto filmem a také výkonem Andreje Chalimonova. Zasloužilý Oscar. Jeden z nejlepších českých filmů. Krásné... Jo a odkaz na Popepelku je boží.

Mamma Mia! (2008)

Nádherná oslava mládí, léta, radosti, lásky, ABBY a krásného Řecka. Odpočinková, příjemná, muzikálová komedie, která rozesměje, překvapí, rozpláče i pohladí. Úžasná atmosféra, ze které dýchá horko z ostrova. Herci, kteří nemohly být lépe vybráni a kteří si to také neskutečně užívají. Meryl je naprosto boží a ji zde zmiňované "The Winner Takes It All" je absolutně dokonalé, a s krásnou Amandou Seyfried jim to hrozně příjemně sedlo. Trojice Colin - Pierce - Stellan je neskutečně sympatická a skvěle se doplňují. Julie Walters s Christine Baranski jsou bezvadně střelené kamarádky. Ano, pro Mamma Mia mám slabost, jsou to spíš 4*, ale protože mě nikdy neomrzí a vždy mi zlepší náladu, tak si to nejvyšší hodnocení zaslouží.