Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Skvělé zesměšnění školského prostředí, bravůrní Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Výborné hlášky, naprosto geniální. A skvělý seminář, opět výborné scény s Václavem Kotkem.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Opět skvělé, vtipné a zábavné. Prostě Cimrmani, splést se nemůžete. Výborný seminář na začátku a skvělý Václav Kotek se svým dlouhosáhlým a vyčerpávajícím vysvětlováním jak funguje proměna postavy.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Skvost českého divadla a hned po Záskoku jedno z nejlepších děl Járy Cimrmana. Cimrmani jsou prostě boží. Takhle chytrý, vtipný, břitký humor umí jen málokdo. A těch hlášek téměř v každé větě!

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Skvost českého divadla a podle mě nejlepší dílo Járy Cimrmana. Všichni jsou tady skvělí, takhle chytrý, vtipný, břitký, vygradovaný humor, narvaný háškami k prasknutí, umí jen málokdo. Cimrmani jsou prostě boží. Díky za ně.

Divoká řeka (1994)

Pěkný thriller o tom, jak se může zvrtnout rodinná dovolená. Skvělá (jako vždy) Meryl, která zachraňuje rodinu a ještě ke všemu ji to moc sluší, strach nahánějící Kevin, a výborný David Strathairn.

Ledové království (2013)

Nádherná a netradiční pohádka. Krásné písně, výborné charaktery postavy. Domyšlené, napínavé a zábavné.

Once (2007)

Krásný film, rozhodně není dokonalý po filmové stránce(kamera, střih), ale ta hudba je tak nádherná, jemná a kouzelná. A příběh je díky ní dechberoucí.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Asi takhle: jednotlivá zvířátka jsou krásná a roztomilá, oceňuji efekty a hlavně krásný svět v kufru, výborného nesmělého Eddieho zamilovaného do svých zvířat, a naproti němu perfektního sebejistého Colina (a mrzí mě, že nezůstal Grindelwaldem on, hodí se mi na něj víc, než blonďák Depp). A tím to asi končí. Děj v podstatě žádný, vzhledem k tomu, že mají být ještě minimálně další dva filmy si myslím, že jich mohli klidně udělat míň. Prostředí New Yorku mi už od prvních chvil nesedlo a do konce filmu jsem si na něj nezykla, prostě to není Británie (a také - vím, že to není Harry Potter, ale chyběl mi hrad a nějaká postava z dřívějších filmů a celkově větší provázanost s nimi). A ještě něco...prostě už to není ono, uvidíme, jak další filmy (Grindelwald vs. Brumbál).

Na vlásku (2010)

Krásná pohádka s chytlavým příběhem, vtipná i dojemná. Roztomilé postavy a celkově příjemná animace. Bude se líbit i dospělým.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nejnádhernější film o naději a lidskosti. Famózní Tim Robbins a Morgan Freeman a geniové Frank Darabont a Thomas Newman a vůbec všichni, kdo se na tomto filmu podíleli. Velká poklona Stephenu Kingovi.