Kód Enigmy (2014)

Wow! Čekala jsem skvělý film a především výborného Benedicta, ale stejně mi jako vždy vyrazil dech a jedno oko nezůstalo suché. Tyhle role mu prostě neskutečně padnou a nikdo jiný by je nomohl zahrát lépe. Výborná byla i Keira Knightley, moc se k sobě s Benediktem hodili, a k tomu jim báječně sekundovali úžasní Matthew Goode a Mark Strong. Film je od začátku do konce strhující, a to především výborným prolínáním minulosti a "současnoti" a skvělým soundtrackem Alexandre Desplata. Příběh Alana Turinga mě neskutečně zasáhl - svou smutnou realitou i zpracováním.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Velmi působivý snímek, skvěle zpracovaný a na svou dobu zřejmě nadčasový. Oceňuji výběr herců a především Richard Thomas je naprosto dokonalý, skoro stejný jako v knížce. V porovnání s ní sice není tak emočně silný a chybí zde spousta myšlenek, v tom je kniha prostě dokonalá. Myslím ale, že film skvěle zachycuje podstatu, a po přečtení knížky je zážitek velkolepý. 4,5*

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Po filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vznikl v duchu prvníhu dílu další skvost české filmografie. Opět skvělá atmosféra, příjemné prostředí, vtip, opravdovost, chemie mezi postavami. Prostě dokonalá a srdcová záležitost.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Klasika české komedie plná příjemné atmosféry, vtipu, opravdovosti. Chemie mezi Janou Preissovou a Františkem Němecem je skvělá, Tomáš Holý se stará o zábavu a hraje naprosto úžasně, skvělí jsou ale i Vlastimil Harapes a Jana Dítětová.

The Bloody Olive (1996)

Krátkometrážní sníměk ve kterém zažijete tolik dějových zvratů a překvapení jako v několika dvouhodinových filmech. Vše nabírá stále rychlejší spád, nechybí vtip a vždy, když už si řeknete, že už vás nic nepřekvapí, přijde další "šok". Skvělá parodie film noir s nádechem "vánoční atmosféry".

Tanghi argentini (2006)

Skvělý krátkometrážní film, má v sobě silný příběh, vtip a oheň. Do toho úžasná píseň Tango Santa Maria - Gotan Project. No a ta pointa! Člověk se pak jen hloupě usmívá.

Duše (2009)

Krásná animace, originální, trochu děsivé a pointa všech point.

The Naughty List (2016)

Jedno z nejpodivnějších zpracování příchodu Santa Clause. Skvělé gagy a grimasy Vincenza Nicoliho a Sebastiana Knappa. Originální a vtipné. 3,5*

Čert ví proč (2003)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek pro svou netradiční atmosféru, scénář, krásnou kameru a výpravu, kulisy a kostými. Ale hlavně díky skvělému obsazení. Dvojice Tatiana Pauhofová a Štěpán Kubišta je jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových dvojic, moc se k sobě hodí. Iva Janžurová jako bylinkářka a velmi příjemná, trochu rozpustilá pohádková "babička" je naprosto dokonalá, stejně jako důstojný, ale bezradný král Josef Somr. No a Csongor Kassai je jedním z nejlepších, necharizmatičtejších a opravdových luciferů všech pohádek. Jedině Jiří Lábus a Eva Holubová mi tu tak trochu vadí, kvůli tomu nemůžu dát 5*.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Trio Strach-Trojan-Dvořák je zárukou kvality, vtipu a dobré myšlenky, tato pohádka ani jedno nepostrá, také díky scénáři Marka Epsteina. Skvělí jsou i Filip Cíl, Jiřina Bohdalová a Dagmar Havlová a celková atmosféra pohádky.