Daleko od hlučícího davu (2015)

Silná romanťárna. Zpočátku lehce rozvleklé, pak se ale děj začne dramatizovat, přichází zvraty a koplikace, a dostáváme velmi podmanivý příběh z anglických dálek. Skvělé obsazení tří osudných mužů (Matthias Schoenaerts, Michael Sheen a Tom Sturridge) a samozřejmě Carey Mulligan, která nenápadně předvádí svůj um. Vše je podtržené atmosférou dobového venkova, přírody a nádherné hudby Craiga Armstronga.

Le Miroir (2010)

Uf, na 6 minut velmi silný snímek, na jehož konci se nebudete cítit nejlépe. Mistrovská práce do detailů provedená a zatím jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, co jsem viděla.

Rozum a cit (1995)

Skvělé zpracování předlohy Jane Austen pod vedením Emmy Thompson, která byla úžnasná i jako Elinor. Stejně tak Kate Winslet, moc hezky jim to spolu sedlo. Mým favoritem je ale samozřejmě Alan Rickman. Kdo by se do něj nezamiloval, když nahlas předčítá knihy. A ten jeho pohled, když poprvé vidí Marianne! Celý film je dokreslený příjemnou typicky austenovskou atmosférou a romantickou hudbou. Rozum říká 4*, cit 5*.

Koupili jsme ZOO (2011)

Opravdu příjemný film, krásná atmosféra, lahodný soundtrack, pár emočně silných chvilek, skvělí Matt, Scarlett, Colin a Maggie. Tahle zoo opravdu vykouzlí úsměv každém.

Johnny English (2003)

Neví, co je strach. Neví, co je nebezpečí. Neví totiž vůbec nic. Aneb Rowan Atkinson alias Mr. Bond ve velmi vtipné, ztřeštěné, beanovské a oddechové (ne však nudné) verzi.

Room (2015)

Krásný, zase trochu jiný film, který vás vtáhne do světa dětského vidění, psychologie lidské duše, která byla uvězněná, a toho nejsilnějšího pouta matka - dítě. První část filmu je naprosto dokonalá, celý svět v jednom pokoji, vše skvěle nasnímáno z pohledu Jacka (nejen kamerou, ale i zvukově a vlastně vším), u druhé části filmu už mi něco chybí, ale nevím, co to je. Možná právě Pokoj, stejně jako Jackovi ;-). Výkon Jacoba Trembleyho je neskutečný, jsem zvědavá, čeho se od něj v budoucnu dočkáme. Jedinou chybou na kráse je fakt, že poznáte, že mu není pět. Velmi se mi líbila ale i Brie Larson, která zpočátku nevypadá jako nějaká velká herečka, ale postupně zjišťujete, že její výkon je téměř srovnatelný s Jackovým. A těm dvěma to spolu nádherně sedlo a jejich pouto bylo velmi opravdové. K 5* něco chybí, to ale může zmizet druhým promítáním.

Teorie všeho (2014)

Velmi silný příběh o lásce a překonání těžké nemoci, silnější a emočnější o to, že je podle skutečnosti a také vzhledem k nedávným událostem. Eddie Redmayne předvedl opravdu dechberoucí výkon. Skvěle mu sekundují i ostatní hereci, příjemná hudba a skvělá režie. Nemám slov.

Kapitán Phillips (2013)

Nemůžu začít jinak, než: Neskutečný Tom Hanks! Už od začátu byl (jako vždy) skvělý, ale ten konec mi vzal dech a stejně jako mnozí zde nechápu, proč nebyl nominován na Oscara. Famózní je i Barkhad Abdi, jediný jeho pohled a klepala jsem se hrůzou, vše bylo tak přesvědčivé. Předvádí neskutečný výkon, o to víc, že je to jeho první film. Opravdu hluboká poklona! A také všichni ostatní byli výborní. Úžásný adrenalin, emoce a napětí až do konce, tak jak to Paul Greengrass umí, skvělá hudba do toho. Velmi oceňuji, že tento film ukázal situaci i z pohledu pirátů, umožnil udělat si objektivnější obrázek a možná se i na chviličku vcítit do jejich situace. Očekávání byla vysoko, ale film je ještě předčil. Nejlepší schovávaná na lodi všech dob a US NAVY jsou prostě borci.

Krokodýl Dundee (1986)

Australská romantika s originálním pojetím, nádhernou přírodou, perfektním humorem, troškou dobrodružství, ale hlavně se sympaťákem Paulem Hoganem, krásnou Lindou Kozlowski a skvělou chemií mezi nimi. Moje srdcovka, proto 5*.