Purpurový déšť (1984)

Dosyta si tu užijete třeba tehdejší pódiovou choreografii, oblečení a líčení. Je tu i hodně hudby, kterou nahráli muzikanti od boha. Jako dokument doby si Purple rain hvězdičku určitě zaslouží. Ale jako film je to absolutní slabota a nestojí za řeč. Nicméně aspoň jedna replika mi utkvěla. Majitel hudebního podniku říká princovi něco ve smyslu: "Tý tvojí hudbě už kromě Tebe nikdo nerozumí." To byla prorocká věta, platná pro mnohé budoucí počiny Prince, Symbola a Umělce, dříve známého jako Prince:)

Neřízená střela (2010)

Obsazení úžasný, ona krásná a sexy. Jenže film jako celek mně přišel fakt nepovedenej. Takovej furt dokola slabej čajíček. Chybělo mi nějaký překvapení, vybočení. Škoda.

Dívka v pavoučí síti (2018)

Zápletka je pochopitelně značný konstrukt (ale to byla u Larssona taky - a možná ještě víc). Nicméně natočeno je to tak, že vše hladce a bez nudy plyne. Je to v podstatě poutavý akčňák, navíc obrazově přitažlivý (třeba rvačka na záchodě v maskách).

MOST! (2019) (seriál)

Hustý, pičo

Vánoční koleda (2009)

Nečekal jsem, že to bude takhle strašidelný. Kdybych to pustil dětem jako pohádku, asi bych to musel záhy zase vypnout. Ale díval jsem se sám, navíc o Vánocích, takže jsem strach překonal a radostnou zvěst si odnesl.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Málem jsem to vypnul. A vlastně pořád nevím, jestli je to totální blbost nebo jen dobrá ulítlá zábava. Každopádně pro mě to zachránil Elton. Konečně v jeho díle něco, co mě baví:)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

No, dal bych dvě hvězdy, protože je to takové rozbřáchlé cosi směřující odnikud nikam. Ale o jednu hvězdičku výše to vytahují sympatický pan Kowalski a především úžasná až dechberoucí Alison Sudol alias Queenie. Protože, ta když se usměje, tak taju.

Nejtemnější hodina (2017)

Takový kusy mám rád. Když film končil, bylo mi to normálně líto. Díval bych se dál. I trochu toho patosu snesu, když je to potřeba pro povzbuzení bojového ducha:) Snad jen druhá půlka scény v metru mi přišla poněkud trapná. Po čtvrtstoletí od Drákuly pro mě byl zase mimořádně zajímavej namaskovanej Oldman (kterej byl mimochodem skvělej maska nemaska).

Volyň (2016)

Už když se člověk seznamuje s popisem jednotlivostí Volyňského masakru, riskuje, že si přivodí trvalé psychické následky. Proto nevím, jestli se vůbec někdy zvládnu podívat na tenhle film. Zatím jsem to nedokázal.