Hodný, zlý a divný (2008)

Celý děj se odehrává okolo mapy pokladů, kterou chtějí, jak jinak než všichni. Ve filmuje typický nucený humor, kterého je sice dost, ale mě to prostě rozesmát neumí. Těmhle vtipům se zasmál snad jen sám autor a jedna z mála věcí, které se dají pochválit některé povedené záběry jako například závěrečná honička s koňmi. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Na začátku to celkem slibně zapůsobilo lehkým, příjemným humorem, ale postupem času to polevovalo a polevovalo, až to ke konci působilo maličko nezáživně. Oliverovy trampoty z z trochu netradičními rodiči, první láskou a školou byli zahrány přesvědčivě a přirozeně a i děj byl v celku rozumný, jen mě trochu zklamal postupný úbytek šmrncu až do ztracena. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Drive (2011)

Film o řidiči, co pomáhá při loupežích z odvozem pachatelů. Jednoho dne potká novou sousedku a okamžitě se zamiluje a začíná to být čím dál, tím víc nezáživné, i když se děj vlastně teprve rozjíždí. Nevím no, nejvíc mě na filmu odradil asi ten řekněme ne úplně pravděpodobný děj: ,, Mistr řidič nejen dobře řídí, ale hravě zlikviduje sám třeba celou mafii nohou od židle,, O tom, že by se zamiloval tak rychle a i přes to, že sousedka ho v podstatě kopne do prdele sotva se vrátí manžílek a on kvůli nim bude riskovat basu a ještě zachraňovat manžela zcela zdarma, o tom jsem si taky ani na chvíli netroufala pochybovat :D . Zkrátka a dobře, děj byl tak krásně naivní, až mě to absolutně nebavilo. Viděno v rámci Season challenge Tour 2015

Dar od Boha (2005)

Rodina, kde se rodí jen chlapci, vypráví příběh především toho nejmladšího a jeho dospívání. Otec má tendenci chlapce neustále srovnávat a tak v nich vyvolává neustálou nevraživost. Každý z nich v něčem vyniká jen jemu se otec snaží nějakou vlastnost prakticky vnutit a matka je přesvědčená, že její syn narozený na Vánoce má dar od Boha . Dál se děj orientuje spíš na běžné starosti puberťáka atd. a děj působí naprosto věrohodně. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Fontána (2006)

Velmi neobvykle podaný příběh života, smrti, lásky a biblického příběhu o věčném životě.Celou dobu koukáme na dva příběhy ze stejnými lidmi v jiné době, které se dají pojmout jako život po životě či příběh v knize. V každém případě se děje na konci spojují v jeden. Film je vytvořen s trochu psychologickým podtextem, který říká, že jen ztrácíme čas každého po sobě jdoucího života tím, že hledáme a zabýváme se zbytečnostmi, zatím co nám život proklouzává mezi prsty. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Tahle země není pro starý (2007)

Trochu neobvyklí western z celkem jednoduchou zápletkou. Závěr filmu, takový nějaký nijaký. Film veskrze nebyl špatný, ale chyběla mi nějaká hlubší pointa nebo závěr, který se prostě nekonal. Dalo by se to jednoduše shrnout asi takto: Vrah si jde pro kufřík s penězi a likviduje prakticky každého na koho narazí. Jaký to pro něj ve výsledku mělo význam, když jsou všichni mrtvý a kufřík furt nikde jsem jednoduše nepochopila a celé to na mě působilo tak neak suše a neoriginálně. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od PetrPan

Magnolia (1999)

Film jsem už kdysi dávno viděla a nemůžu říct, že by mě přímo nadchnul. Nejvíc se mi líbil začátek, který je inspirován skutečnými událostmi a působí až komicky lehkou ironií osudu a po tomto slibném začátku nás vrhnou do ne úplně zajímavého děje, kde herci za 1. lehce přehrávali a 2. po vtipném začátku působilo tak neak celkem o ničem. V podstatě se film zabývá náhodou a osudem. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od MikeCool

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Naprosto jednoduchý příběh o dospívání a dětské lásce, z pohledu dívky i chlapce a celkem přirozený a hezký příběh. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 a Filmová výzva 2015 od MikeCool

P.S. Miluji Tě (2007)

Příběh mladé ženy, které zemře muž na rakovinu, a protože o své smrti věděl z předstihem, rozhodl se svůj odchod trochu netradičně své manželce ulehčit. Film je celkem vtipný a příjemný, co se týče romantické stránky filmu, myslím, že to v mnoha ohledech nebylo tak úplně pravděpodobné a věrohodné, ale jako komedie to nebylo zlé. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od Tonach

Lví srdce (2013)

Celkem realisticky podaný snímek o neonacistovy, co se zamiluje do ženy, která má ale bohužel za syna černouška, ironie osudu dovede Teppa do situací, kdy neví kudy kam a často se dostává do velmi nepříjemných situací, ostatně přesně tak to většinou v životě chodí, jak se sere, tak se sere. Zahráno velmi přesvědčivě a občas je to i celkem vtipné. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od Tonach