Únos (2012)

Loď na které panuje klid a harmonie je unesená a firma, která jí vlastní je postavená do nepříjemné situace: Jít pirátům na ruku a risknout, že se stanou dojnou krávou nebo předstírat nezájem,vyjednávat a riskovat životy posádky? Dobře zahrané, promyšlené, natočené a napínavé. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Oddělené světy (2008)

Film nás zavede do rodiny svědků jehovových a jejich víry a jednoduše, přirozeně a otevřeně nám ukáže odvrácenou tvář této víry a jak může z lidí dělat prakticky nemyslící fanatiky, Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Otevřená srdce (2002)

Film nebyl vzhledově příliš přitažlivý, nicméně děj byl tak trochu o životě takovém, jaký je. Láska, nehoda, hádka, podpora, to jsou věci, které projdou životem snad každého z nás. Byli okamžiky, kterým se mi nechtělo věřit a děj byl taky sem tam slabší, ale konec, chvíle nerozhodnosti a samoty byl reálný víc než dost. To jsou přesně ty okamžiky, kdy se tak dlouho rozhodujeme, až nám něco podstatného v životě uteče, tímto pěkným závěrem si u mě film udržel čtvrtou hvězdu. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Měsíčník (2014)

Je to celkem realisticky natočený film. Děj je taky přirozený, ale občas asi až tak moc, že to bylo ve výsledku vlastně tak trochu nudné. Příběh rybáře v krizi, mě opravdu nenadchl a záběry ze sprch dědoušků na plavání a jejich scvrklých...(všeho), bych si snad raději nechala i ujít, člověk zase nemusí vidět úplně všechno. O té jejich krasavici snad ani mluvit nebudu, ve filmu se vlastně pořádně neobjevil žádný, aspoň trochu koukatelný herec či herečka . Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Z pekla (2001)

U tohohle dobového snímku se dá nejvíc pochválit prostředí, které se poměrně dost povedlo a atmosféru staré Anglie, to celkem vystihlo. Film působí především jako kriminálka, na horor mi nějaké fik, fik za rohem a figurína politá barvou prostě nestačí. Thriller má kývat z pocity, ani v tomhle u mě film absolutně nepochodil, jinak děj na téma: Hledá se Rozparovač nebylo vůbec špatné a film byl celkem dobrý. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor

Nepřítomnost (2011)

Ošklivý obraz, ošklivý herci a děj byl taková nuda, že mě víc zaujalo s kým ta tučná paní čeká to dítě, když je její muž 7 let nezvěstný a s policajtem nechtěla jít ani na rande. Cvrčci ve stěnách, kteří unášejí lidi a krom jejich líbezného cvrlikání a jednoho temně vrženého stínu z nich neuvidíme z hola nic, ale nakonec jsem se dozvěděla, když hmyzáci znovu unášeli manžela a jeho žena vrkala v autě z policajtem, že dítě je skutečně jeho, otázka zůstává, kdy a za jakých okolností ho tedy zplodili, nejspíš při výslechu z čehož logicky vyplývá, že horor byl skutečně plný napětí :D Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor

Severozápad (2013)

Film o mladém zlodějíčkovy, který krade, aby pomohl své matce z jejich nuzným živobytím. Ze začátku dělá byty, domy pro místní bandu, za pár šupů, pak mu ale jistý člověk nabídne lepší obchod a čistou náhodou u něj získá práci na stálo, za velmi slušné peníze, jak jinak než tak trochu nelegální a jak se říká s jídlem roste chuť a tak se zaplete do spousty nepěkných situací. Film velmi přirozeně zachycuje, uvažování a jednání mladého člověka, když se nechá zlákat na peníze a neuvědomuje si rizika, protože ze začátku se zdá být všechno tak jednoduché a ke všemu je to tak trochu i zábava. Člověk ale nikdy neví, kam až to může zajít.... Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Barbar Ronal (2011)

Kdyby byla pohádka po grafické stránce lepší, neváhala bych dát za pět hvězd. Je originální, vtipná a kdo pozorně sleduje, najde na pozadí spoustu skrytých vtípku navíc, které nás provázejí nenápadně celým filmem. Pohádka se nebojí jít z dobou a nebere si servítky, ale pro vaše malé princezny to nejspíš nebude. Často se v ní setkáme se sexuálním podtextem a užijou si jí spíš pubescenti a dospěláci. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Hon (2012)

Jak dokáže jediná věta ( výmysl ) malého dítěte někomu naprosto zničit život, tak přesně o tomhle film je. Celé se to motá okolo učitele ve školce, který má velmi rád děti a snaží se jim pomáhat, jak jen to jde. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy jedno z dětí o něm vyřkne ošklivou lež. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko

Moucha (1986)

Na svou dobu, velmi povedený snímek a myslím, že i jeden z prvních, kde se objevilo téma teleportu. Tudíž film nápaditý a originální. Efekty moc pěkné a děj celkem poutavý. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor