Korunovační klenoty (2011)

Čistý krásný, řádně propletený příběh dvou dětí narozených ve stejnou dobu, chlapec a děvče, jejichž život se smotá už na samém začátku. Každý z jiných poměrů, přesto ani jednoho v životě mnoho štěstí nečeká a jak to tak bývá, všechnu naději vždy něco zadupe do země. Příběh má v sobě kus neskutečné přirozenosti, která mě na tomhle snímku uchvátila, tak nějak vše, co se zdánlivě zdá být v pořádku a hezké, nám vlastně vždycky zdárně zkomplikuje život. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016/ Švédsko

Dokonalý smysl (2011)

Velmi zajímavě pojatý film o nemoci, která postihne, svět. Jak se lidé vypořádají ze ztrátou každého jednoho smyslu, to jak s tím bojují a čím si to nahradí. Krásný pohled na to, jak se dá něco vzdát nebo se s tím prát do poslední chvíle a využít smysli, které zbývají.

Most špiónů (2015)

Pěkný snímek z období války a válečných soudů, kterému v podstatě není, co vytknout. Přirozený, propracovaný, citlivý a lidský

Marťan (2015)

Film je celkem pěkný z dobrým nápadem, sem tam jemným humorem, ale celkem dost mě zklamal konec. Nejen, že byl nedomyšlený, ale i lajkovi je jasné na první pohled, že je to nesmysl za nesmyslem a absolutně nereálné. Škoda, potenciál to mělo

Steve Jobs (2015)

Když jsem si film pouštěla, měla jsem od něj poněkud jiné očekávání, než že se bude v prvé řadě zajímat o rodinnými a přátelskými vztahy Jobse. Chvílemi jsem si připadala, že sleduju rodinnou telenovelu a svým způsobem mě to nudilo . Neříkám, že film byl špatný, ale člověk očekává, že se dozví , čím že je ten Steve tak výjmečný a to mi film prostě nedopřál

Volání Cthulhu (2005)

Film zaujme především uměleckým dojmem, kdy působí, že je natočen v době, kdy nebyl ani zvuk ani barvy a vlastně přesto, že je to zfilmovaná kniha, příběh si vlastně celý přečteme, ovšem musím přiznat, že po stránce hororové, to až tak zajímavé nebylo. Nápad tam byl, ale to ztvárnění mohlo být zajímavější. Viděno v rámci Seznamte se s.../H.P.Lowecraft

Zámecká zrůda (1995)

No námět to nemělo úplně zlý, kdo by taky čekal od kluka, co bude od 5 let zavřený ve sklepě a týraný, že až uteče bude z něj lidumil, ale zpracování na svou dobu ušlo, dnes už se bohužel nechytá a chudák kastrát ze sklepa si chtěl vrznout a nemohl, když zjistil, že mu cosi chybí,ten musel být vzteky bez sebe. Za nápad, za pobavení a vzhledem k době, kdy byl snímek natočen ***. Viděno v rámci Seznamte se s.../ H.P.Lowecraft

Šílenství (1994)

Film byl originální a měl velmi zajímavé zpracování. Děj mil dobře srozumitelnou myšlenku-Ano, nebylo to dokonalé, ale na svou dobu, to bylo velmi povedené. Hrozně se mi líbilo zpracování snů a halucinací. Viděno v rámci Seznamte se s.../ H.P.Lowecraft

Dealer II (2004)

Slabý bratřík, svého prvního dílu, který už vlastně ani neví, proč že se to vlastně jmenuje dealer, když děj už je úplně někde jinde. Dealer se tam sice mihne, ale je tam spíš jako kulturní vložka. Děj mi přišel docela slabý.

Dealer (1996)

Film je o pouličním prodejci drog, který se pár nepovedenými kšefty dostane nezáviditelných situací se svým v celku chápavým dodavatelem (dealerem). Film má celkem spád a nenudil, ale zase nic extra to taky nebylo, takový lepší průměr. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko