Sebbe (2010)

Dobře zpracované téma, rodiny v krizi, kdy matka absolutně nezvládá výchovu syna a chodu domácnosti a ten na to neustále doplácí. Film je velmi ponurý, ale přirozený. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Švédsko

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Film má příjemný a lehce stravitelný humor, ale děj je, no řekněme, jak cirkusové vystoupení, spousta zbytečností, které by vůbec nechyběli a často to působilo až kýčovitě. Jinak nepravděpodobné a přeplácané. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Švédsko

Simonův vesmír (2010)

Moc pěkný příběh dvou bratrů, z nichž jeden trpí Aspergerovým syndromem. Je velmi chytrý, ale příliš dobře nechápe, základní lidské city a nesnese doteky. Příběh je plný naprosté přirozenosti od vtipů, až po lásku, ať už bratrskou nebo přátelskou a člověka film tak nějak po celou dobu nutí se usmívat. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Švédsko

Iluze - film o vlaku (2003)

Jednoduchý film se zapeklitou zápletkou mnoha různých lidí v jednom vlaku, příjemně, lehce humorné a dobře koukatelné, přesto tomu něco chybělo, ale... Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016/ Švédsko

Hranice smrti (2007)

Už dlouho jsem neviděla film, který by mě tak moc nebavil, kvalita obrazu byla taky děsná, strašidelné to nebylo, lekavé taky ne a ta trocha falešné krve na mě fakt dojem neudělala. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor

Wolf Creek (2005)

Na příběh, který je údajně podle pravdy, je to poněkud slabý kousek, silně připomínající spoustu, spoustu jiných hororů, které se týkají mladých na výletě a člověk je tím taky už tak trochu přesycen, málo originality, málo nápětí atd. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor

Případ číslo 39 (2009)

Film sice není žádné terno, ale nějaké to napětí a sem tam lekačka se najdou. Když se do toho zapojí malinko duchařinka je s toho lepší průměr. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Musím se přiznat, že mě příběh příliš nechytil, mělo to nespočet totálních nesmyslů tipu- kytarista na autě, co hraje neúnavně na autě x dní v kuse, to už by snad měl ušmirglované prsty. Efekty nedotáhlé, veškerý oheň, byl viditelně digitální. Pochválit se dá snad jen nespočet akčních scén, kterými film přímo překypoval a celkem hezké holky. Viděno v rámci Výzva 2016

Brooklyn (2015)

Příběh mladé dívky z Irska, která dostala příležitost jet si za svým Americkým snem. Když začne zdát, že se jí konečně bude dařit, zastihne jí nečekaná událost, díky které se musí vrátit. Celé městečko očekává, že zůstane a čeká jí nelehké rozhodnutí. Krásný, přirozený, citlivý film, kde exceluje svým výkonem především mladá herečka svým přirozeným, nenuceným, přesvědčivým výkonem.

Osm hrozných (2015)

Poměrně chytlavý western o lovcích lidí z jemným vtipem a celkem zajímavým dějem.