Half Nelson (2006)

Film o učiteli, co si rád zakouří crack sotva má padla a dělá si v rámci práce jen co musí do chvíle, kdy ho při jeho kuřácké chvilce nepřistihne jedna z jeho žaček. Film mě příliš neuchvátil ani fakt, že ten hodný pan učitel se pak snažil pomáhá té černé žačce z nevlídného prostředí. Film je relativně dobře zahrán i natočen, ale ten děj...Takový nezáživný. Viděno v rámci Výzva 2015

Apocalypto (2006)

Snímek nabízí pohled mezi indiány, těsně před kolonizací. Boje o území, oběti bohům, to vše nabízí. Zároveň to bylo výborně a přirozeně zahrané a s výběrem herců si dal taky někdo pěknou práci. V podstatě spokojenost. Viděno v rámci Výzva 2015

Amnesiac (2015)

Film, který dá všechny indície a přesto překvapí. Zároveň je film trochu neobvyklí nejen svým specifickým pojetím, ale i tím, co by nás mělo děsit. Povedené, originální. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Cesta domů nemusí být vždy příjemným zážitkem, obzvlášť pokud cestujete letadlem a nepřeje vám počasí a když se vám do toho připlete ještě nemožný spolucestující, na kterého narážíte na každém kroku je s toho cesta na kterou jen tak nezapomenete...Rodinná komedie, která příjemně pobaví. Viděno v rámci Výzva 2015

Bod zlomu (1991)

Celkem povedený kriminální snímek, kdy v policista v utajení, přilne ke zločincům. Bohužel, podobných filmů je mnoho a až na nádech originality v rámci prostředí, ve kterém se vyšetřovalo a pár adrenalinových prvků ke zpestření nepřinesl nic neobvyklého a na víc. Viděno v rámci Výzva 2016

Grizzly zabiják (2015)

Od prvního okamžiku mi učarovala nádherná krajina, ať už ta originál nebo počítačově upravovaná. Přibližně 90% filmu je udělaná velmi pěkně a kvalitně. Po dlouhé době jsem se u filmu i lekla médi Bédi, ale zpracování medvědů bylo poměrně tragické a konec filmu byla neskutečná ostuda. Celou dobu ten velký zlý medvěd na první dotek všechno rozškubal doslova na prach a na konci tam fackuje chlapa tlapama, kouše do něj a ono mu vůbec nic není???!Na triku mu od toho souboje zbyli dírky, jak po ochutnávání ošacení molem a člověk si říká, proč to sakra nedotáhli až do konce. Kromě směšného konce byl ale film celkem povedený. Viděno v rámci Výzva 2016

Válka policajtů (2004)

Film inspirován skutečnými událostmi bývá málokdy špatný. Zde se setkáváme s konkurenčním bojem policistů a realistickou dávkou toho jak to ve světě policie občas chodí za zavřenými dveřmi. Viděno v rámci Výzva 2016

50/50 (2011)

Film s dávkou humoru i kvalitní a lehce napínavého dramatu, který se příjemně mísí tak, aby člověk s filmu neměl depresi ani se neuchechtal k smrti. Celkově to působilo velmi přirozeně a člověk se do toho dokázal pěkně vžít. Kromě předpokládaného konce v podstatě nemám moc co vytknout a k ději moc říct nelze, bez prozrazení podstaty snímku. Viděno v rámci Výzva 2016

Terapie láskou (2012)

Název filmu si sebou bere tak trochu i celou pointu a vlastně nemá čím překvapit. Snímek je to v celku příjemný, ale ničím pro mě nevyniká. Viděno v rámci Výzva 2016

Uvězněni v čase (2007)

Zajímavý snímek o tom, jak si dokonale spackat život, když se dostaneme ke stroji času. Film je pojatý ve stylu Deja-vu a jediná škoda je, že se vlastně nedozvíme, kdy a jak to vlastně začalo k čemu nás na závěr dovede.