Dohonit vítr (2013)

Film je natočen s lehkostí a přirozeností o obyčejném životě, lásce i smrti, bez pohádkové pointy ( velmi oceňuji. Bohužel ale na filmu nebylo nic tak výjmečného, abych ho dokázala docenit a vidět ho znova určitě taky nezatoužím. Viděno v rámci Zahraniční výzva / Norsko

Deadpool (2016)

Po delší době jeden s těch povedenějších kousků, kde po celou dobu panuje dostatek akce i vtipu, aby se člověk nenudil. Film je kvalitně zpracovaný a pro ty trpělivější z nás je ještě malý bonus po titulkách.

Ip Man 3 (2015)

Tenhle díl byl velmi povedený. Především po dějové stránce, ale i zůsob jakým se bavili, vizuálně, spousta akce...Velmi milé překvapení.

Viktor Frankenstein (2015)

Hrbáč na začátku byl tak trochu slabý herecký výkon, Harry styď se :D , ale jinak se film celkem zdárně povedl. Základy příběhu si to udrželo, bylo to i dobře zpracované a ani to nenudilo.

Synové (2006)

Film se zabývá problematikou pedofílie a nebyl špatný, ale mělo to dost velké nedostatky. Minimálně to, že pan pedofil měl nejspíš úplně každého s celého města mi přišlo tak trochu nepravděpodobné. Jinak byl snímek ale celkem povedený. Viděno v rámci Zahraniční výzva / Norsko

Andělé všedního dne (2014)

Jednoduchý příběh o tom jak andělé pracují na zemi a jdou si pro ty, co je čeká konec. Pojetí trochu podivné andělé v moderním stylu s tabletem v ruce a v kožené bundě mě prostě opravdu nebavili, jinak to bylo núďo a to je tak asi všechno. Viděno v rámci Seznamte se s.../ Michal Vieweg

Král z ostrova Bastøy (2010)

Film dle skutečných událostí o ostrově, který slouží jako výchovný tábor pro mladistvé delikventy. Film je dobře natočen i zahrán, dotýká se i tabu témat a nebojí se být kapku drsný a v podstatě mu není co vytknout. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Norsko

Vybíjená (2015)

Vybíjená je jednoduše film o o úplně běžném a nezáživném životě. O tom, jak nám vše od dětství až po dospělost může a nemusí ovlivnit životy, podle toho, jak se k tomu postavíme. Příběh vypráví o přeceňování krásy. Jedná dívka ve škole je hezká a každý jí chce, ovšem v životě jí to štěstí nepřinese. Zatím co druhá je tip o který si nikdy neopře ani kolo se pere s životem a dočká se výsledku. Je to jednoduché, přirozené, ale chyběl tomu šmrnc, vtip cokoli, co by diváka mohlo nadchnout . Viděno v rámci Seznamte se s.../ Michal Viewegh

Malý princ (2015)

Přiznám se, že s knihy už si nepamatuju zhola nic, ale pohádka dle toho, co představovala, a sice že bychom neměli zapomínat snít a fantazírovat byla pojata pěkně a právě z onou fantazií zkrátka trochu jinak. Byla pojata pěkně, mile, vtipně a mě se velmi líbila.

Životy těch druhých (2006)

Doba útisku, manipulace, to je ve zkratce o čem film vypovídá. Dobu to vystihuje zřejmě dost, ale nějak jsem se u toho maličko nudila. Viděno v rámci Výzva 2016