Ben X (2007)

Film o autistickém chlapci, který žije převážně ve svém světě a u počítačových her, které značně ovlivňují jeho život a vnímání světa. Zápletka dobrá, děj mě taky celkem mile překvapil, ale děj byl poměrně nezáživný, slabý a málo uvěřitelný už kvůli výkonům herců a vadil mi i lehce zmatený děj u konce filmu. Filmová Výzva 2015 od Tonach

Zkažená mládež (2007)

Název filmu už v podstatě mluví sám za sebe. Děj sice dost předvídatelný, ale poukazuje na problematiku, která je dnes víc než častá a kam až to může zajít. Film je dobře zpracovaný i podaný a působí v celku docela realisticky. Viděno v rámci Výzva 2015 od Tonach

The F Word (2013)

Řekla bych asi jen, že je to průměrná romantická komedie s běžně předvídatelným dějem. Nebyla ničím víjmečná, spíš zapadla do řady podobných filmů se stejnou tématikou jen vyměnili herce. Jinak to byl celkem hezký film ze špetkou humoru. Viděno v rámci Výzva 2015 od dr.horrible.

Hanebný pancharti (2009)

Film o smyšlené skupině, která likvidovala německé vojáky a židovce, co utekla jisté smrti s šikovnou zápletkou. Je to lehce dramatické, lehce vtipné a celé tak trochu nad věcí. Nemůžu říct, že by mě to nějak zásadně oslnilo, ale v podstaě není na co si stěžovat. Viděno v rámci Výzva 2015 od MikeCool.

Finty Dicka a Jane (2005)

Celkem povedený film o tom, jak rychle se dá dostat nahoru a pak šupem dolů. Ironické zápletky osudu této rodinky, působili občas vtipně a občas to prostě malinko přeplácali, ale je to takový lepší průměr, který si udrží pozornost, rychle uteče a příjemně pobaví. Viděno v rámci Výzva 2015 od ELIAS.

Muž, který sázel stromy (1987)

Trochu neobvyklé podívání z hlubokou myšlenkou. Celý příběh působí tak trochu jako malé umělecké dílko a v podstatě nemám, co bych vytkla. Viděno v rámci Výzva 2015 od Frajer42.

Srbský film (2010)

U tohohle filmu jsem velmi dlouho váhala, jak ho vlastně hodnotit. Je to dobře natočené, vyvolává to velmi nepříjemné pocity a obzvlášť rodiče to budou prociťovat obzvlášť intenzivně. něco tak odporného a natočeného bez obalu, aby jsme náhodou nepřišli o nějaký ten nechutný detail se jen tak nevidí. Je to o natáčení zakázaného porna na zakázku, pro ty nejperverznější choutky jaké člověk může mít a fakt, že tyhle věci se na světě dnes už celkem běžně dějí. Nadchne to jen asi málokoho, ale těch pocitů jako horor to vydalo za deset. Je to fakt celkem silný humus,tak že slabším povahám nedoporučuju, pokud nemají v oblibě zvracet u filmu, ale vysoké hodnocení přes řekněme tabu téma za odpornost, zkrátka musím dát. Viděno v rámci Výzva 2015 od MikeCool.

Následky otřesu (2010)

Dokonale emotivní film, který se sice nepyšnil dokonalými triky, ale příběh měl tak silný, že i mě, která cítí u filmu obvykle maximalně lítost ukápla slza. když se po prvních asi 10 minutách musí matka rozhodnout, které z jejich dětí bude žít a které zemře pro to druhé a pokud se nerozhodne zemřou obě, když na konci z rodinné hrobky dcera, která omylem přežila vytahuje učebnice, které ji matka kupovala i když pro ni byla mrtvá....Nejhorší je, že tyhle události se skutečně stali a mnoho lidí muselo udělat mnoho těžkých rozhodnutí. Film měl spoustu chyb a přesto byl nádherný, ukazoval totiž svět takový jaký je. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Byl jsem při tom (1979)

Velmi dobře zahraný film, který působí celou dobu lehce úsměvně a ve kterém se dočkáme X dvojsmyslů. Film pojednává o jednoduchém muži, který od mala pracuje na zahradě, neumí číst, psát a velmi rád kouká na televizi. Vtipné na jeho osudu je to, že ač je to velmi jednoduchá a nechápavá bytost cesty ho zavedou až na samý vrchol úspěchu a nikdo ne a ne na to přijít. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015.

Prime (2005)

Celkem příjemná romantická komedie. Lehce pobaví jemným ironickým humorem o tom jak svět může být někdy pro lidi malí a jak jednoduše se můžete v tom všem zamotat. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015