Hodiny (2002)

Film byl zajímavě natočen i zahrán, ale nějak jsem se v ději kdesi ztratila a marně jsem uvažovala, kdo je spisovatelka a kdo postava z knihy a ve výsledku jsem byla vlastně úplně zmatená. Viděno v rámci Season Challenge Tour2015

Osoblažka (2015)

Od dokumentu, tak nějak očekávám, že se něco zajímavého dozvím. V tomto projektu jsem se bohužel ničeho podobného nedočkala. Úvodní titulky, mě překvapili,ty se mi vskutku líbili, pak přišel začátek, k samotnému stroji jsme se dostali, až po nějakých 5 dlouhých minutách koukání na špinávé nadobí nádražáků a pár né úplně vhodných záběrů na jejich nehezkou kukaň, tady bych snad nechala jen záběr na nástěnku s fotografiemi vlaků. Při seřizování a péči o stroj by bylo dobré,kdyby nám obsluha, aspoň tak trochu řekla, co všechno je třeba udělat a proč. Časté záběry na to jak se dává uhlí do parního stroje, mě tak nějak vskutku nepřekvapilo a myslím, že jeden záběr na pár minut by bohatě stačil. Věci, o kterých se nádražáci bavili pro mě byli bezpředmětné a celkem o ničem a bohužel k tomu všemu často ještě špatně srozumitelné, tak že z nezajímavých debat mezi nádražáky jsem měla ještě větší nic. Při pohybu kamerou byli často vidět rozostřené záběry a ocenit už můžu snad jen pěkný střih mezi jízdou a pohledem na vlak z dálky a slušný hudební doprovod, ale upřímně, kdybych přišla domů po práci a zapla si tuhle věc, abych koukala jak jiní makají, tak by mě to asi příliš neuchvátilo. Trefný název by byl: Takový běžný den na šichtě na nádraží.

Pochyby (2008)

Pěkný film o vnitřním neklidu , pochybách o ostatních i o nás sámých . Dobře natočeno , dobře zahráno , ale děj mohl být o trošičku zajímavější . Viděno v rámci Seson Challenge Tour 2015

Blízko od sebe (2013)

Dobře a přirozeně natočený film otevřeně ukazuje problémy celé téhle , na začátku zdánlivě spokojené rodiny . Nemůžu říct , že by děj byl nějak vyloženě chytlavý a zajímavý , ale myšlenka byla zpracovaná velmi kvalitně a herci podali velmi dobrý výkon . Viděno v rámci Season Challenge Tour2015

REC (2007)

Nejsem fanda těchdle zombie filmů a upřímně mě vůbec nebaví , ale pokusím se hodnotit maximálně objektivně . Téma silně připomínalo spoustu jiných filmů - Nemocní koušou , ne a ne umřít , po kousnutí nakazí dalšího . Reportérka , působila maximálně neautenticky , taková obyčejná holka by si u televize asi neškrkla a zbytek filmu mi chvílema připomínal některé notorické známe kousky jiných filmů , jako záhada Blair Witch , záběr z usoplenou holkou ve tmě přes celou kameru byl přímo jak vystřižený , tak že jsem se nemohla zbavit dojmu , že celý film je jen vykrádaní jiných filmů . Jinak se člověk sem tam jakž takž lehce lekl a konec taky celkem ušel , potvůrka na konec se celkem povedla , tuhle škaredou anorektickou herečku hledali asi dlouho . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo

Temné stíny (2012)

Moc pěkně a nápaditě udělaný film . Děj je originální a nic mu nechybí , dokonce i ta temná stránka příběhu je dobře zpracovaná , ale horor v tom právém smyslu slova to prostě bohužel není . Člověk se nebojí , neleká ...ale nechává se unést pěkným fantasy příběhem . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo

Monstrum (2008)

Film byl v celku slušný i příšera se docela povedla (škoda , že ji detailně šlo vidět v podstatě jen jednou za celý film) . Co mě neskutečně štvalo bylo , jakým způsobem natáčení celého filmu pojali . Na začátku rozlučka , na které jistý chlapec dostal do ruky kameru , aby natočil rozlučkové přání všech zúčastněných a celá taškaráda může začít . Příšera vejde do města a začíná panika , všichni se dávají na útěk a samozřejmě kamera musí běžet dál a celí děj už se točí v duchu rozlučkové kamery , kdy jsem si říkala: ,, Jako proč ne , ale když zrovna utíkají , fakt musím čumět na skákání kamery a jejich boty ?´´ Tady by skutečně neškodilo, kdyby autoři zapojili mozek a lehce to nakombinovali z nějakými slušnými záběry , protože koukat na to celý film takto bylo jednoduše utrpení a jakákoliv akce , byť sebelepší prostě nebyla v podstatě pořádně vidět , dalo by se říct : ,, pěkně zatřepeme kamerou , ať se nemusíme srát s detajlem´´ asi tak to na mě působilo , tak že u mě celý film skutečně za moc skutečně nestál . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo

Disturbia (2007)

Velmi příjemný , nenucený film , který v sobě trošičku mladistvého nadhledu , trošičku napětí a trošičku vtipu . Není to dost děsivé ani lekavé , abych to mohla jako horor ohodnotit lépe , ale jako film je to příjemné podívání , které rozhodně neurazí . Viděno v rámci Hororového maratonu 2015/4.kolo

Zázračné kouzlo (2015)

Pohádka byla hezky graficky zpracovaná , ale děj bohužel velmi zaostával . Na mě to bylo extrémně přeláskované a ten neustalí zpěv v ději , to člověk občas litoval , že mu narostli i uši , nejblíž to má asi k pohádkám tipu barbie a je to spíš pro opravdu , ale opravdu malé holčičky ,líbilo se mi , že myšlenkou pohádky bylo , že né všechno pěkné je to pravé za to malé bezvýznamné + ,

Láva (2015)

Když jsem tuhle věc viděla na obrázku , tak jsem si říkala , to vypadá moc hezky a určitě to bude neskutečně vtipné a pak ....několik minut utrpení , poslouchat ten zpěv a ještě z dabingem , to bylo opravdu tak maximálně na špunty v uších a nemohla jsem se dočkat konce . Po grafické stránce to bylo udělané docela hezky , ale když spíval pan sopka na rtech mu byli vidět čtverečky z jedním zavřeným a druhým vypíchnutým okem se slituju a nechám aspoň jednu hvězdu za snahu.