Aguirre, hněv Boží (1972)

Přirovnání ke Coppolově Apokalypse je opravdu na místě. Herzog vyniká v pseudodokumentárním stylu a jeho práce s herci a vůbec casting je dokonalý. Chvílemi je to opravdu dechberoucí atmosférický zážitek. O příběh tu nejde vůbec.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Mangold v poslední době opravdu válí, kamera skvělá, príběh velice napínavý a Bale s Crowem jsou jako vždy vynikající. Viděl jsem to v kině v Anglii a občas jsem moc nerozuměl dialogům a často jsem přesne nechápal motivace postav, takže mé hodnocení berte s rezervou.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Proti filmu kde jsou zombíci s roztékajícíma se koulema, krásný ženský se samopalama dokonce i místo nohy a Naveen "Saiyd" Andrews, který by nejradši všem uříznul koule nemůžu říct ani slovo. Byla to prostě pecka, takhle jsem se v kině už dlouho nebavil. Možná mě to bavilo víc než Death Proof, jenom škoda že tam nebylo víc fiktivních trailerů, ale aspoň ten Mačeta je fakt ultimátní.

Rambo III (1988)

Jestli bych první díl hodnotil 100% a druhý 80%, pak bych třetímu dal 70%. Fungují zde všechny zákonitosti z prvních dílů a pořád to ještě funguje, ikdyž ne tak jako v jedničce. Je to celkem důstojné zakončení trilogie (když nebudu brát v úvahu toho nového co se natáčí).

Rambo: První krev (1982)

Konečně jsem viděl tuhle akční klasiku a jsem nadšen. Rambo i jeho pokračování se hlavně nesmí brát vážně (ikdyž je tvůrci možná tak zamýšleli).

Osudový dotek (2004)

Jo, bavilo mě to, jenom škoda toho závěru, špatný konec by byl lepší a logičtější, ale Butterfly Effect vůbec má dost logických chyb. A postavám se změnou minulosti úplně mění vrozená povaha, což je podle mě nesmysl.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Vzhledem k tomu, že jsem dal Pearl Harboru od Baye 3*, musím dát Tora! Tora! Tora!, protože je jednoznačně lepší. Tora! je nejlepší v realistickém popisu přípravy a samotného náletu na Pearl Harbor, jenže tomu trochu chybí nějací hrdinové a je to občas trochu zdlouhavé. Přesto mám tyto staromódní válečné filmy rád a Tora! není vyjímkou.

Agent Smart (1965) (seriál)

Koukal sem na tenhle seriál jako malej a pamatuju se že to bylo fakt výborný, možná to mam někde na kazetě, musim to někde najít.

Zodiac (2007)

Největší chybu uděláte když od tohoto filmu budete čekat dalších Sedm. Zodiac je totiž úplně jiný a to po všech stránkách, je pomalejší a není to čistokrevné krimi. Pokud si přečtete jakoukoli anotaci filmu, dozvíte se, že vraha nikdy nechytli, což je asi dobře vědět a nečekat to od filmu, věřím že hodně lidí naštve, protože sledovat 160 minut film o pátrání po masovém vrahovi a nedozvědět se, kdo to byl, není pro film úplně ideální. Fincher ale dokázal, že to jde i bez odhalení vraha, jen ve vás nechá nejistotu kdo to vlastně byl a můžete se o tom jenom dohadovat, podobně jako třeba u Vzpomínek na vraha. Zodiac je totiž především o posedlosti Zodiaca najít. Postupně jí propadají na nějaký čas všechny postavy. Ať už je to novinář v úžasném podání Downeyho Jr., detektiv Toschi, ketreého hraje Mark Ruffalo nebo kariaturista a milovník šifer Graysmithe v podání Gyllenhaala, který vydrží v pátrání nejdéle. A všechny tyhle tři postavy jsou výborně napsané i výborně zahrané. Co se týče vizuální stránky, je Fincher umírněnější než u svých předchozích filmů a je to asi jedině dobře, protože se jedná o skutečný příběh u kterého je autenticita na místě. Není to nijak zvlášť napínavý film a rozhodně to není žádný popcornový kousek, naopak je to dost náročný film na sledování, protože jeho příběh je rozprostřený po několika desetiletích. Každopádně je to ale MASTERPIECE!

Štamgast (1987)

Je to sice trochu neobjektivní pětka, ale nemůžu jinak. Chinaskiho prostě žeru a v podání Mickeyho Rourka je dokonalý.