Skrytá čísla (2016)

Filmů podobného ražení pro mě nebude nikdy dost. Samozřejmě, že jména hlavních představitelek už si nepamatuji, stejně jako si nepamatuji jména většiny významných hrdinů, o nichž jsem viděla velké filmy. Ale mně osobně dost stačí i vědomí, že takoví významní lidé byli, a to je to, co si z takových filmů odnáším. A taky ten dobrý pocit, že se náš svět přeci jenom v mnoha ohledech mění k lepšímu.

Husí kůže (2015)

Jack Black, jeho humor a styl filmů, ve kterých se objevuje, mi většinou docela sedí. Nikdy nejde o nic extra úžasného, ale ani o nic extra blbého. Husí kůže sice taky není žádné geniální dílo, ale upřímně jsem jeho kvalitami dost překvapená. Jednak zajímavost a originalita příběhu, jednak herecké výkony a především absence většiny klišé, která v podobném snímku považuji za automatická.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jsou filmy, které se mi objektivně hodnotí vyloženě blbě. V průběhu jejich sledování mě sice občas napadne, že tohle je trochu hloupé a nedotažené a že tady tvůrci fakt trochu ujeli, ale... stejně je ten film pro mě naprosto boží a jsem z něj nadšená! Ale myslím, že i z objektivního hlediska jde o vynikající snímek - herci skvělí, výprava skvělá, hudba i scénář taky tak a těch pár drobností, které mohli tvůrci ještě víc domyslet, se dá odpustit.

Moonlight (2016)

Co mě u tohohle snímku dostalo nejvíc, bylo to, že obsah (příběh) byl dost dramatický, ale jaksi neviditelně. Protože to "hlavní" se děje v pauzách mezi jednotlivými částmi, to hlavní diváci nevidí a vidí jen jakési reakce nebo důsledky. To pro mě z tohohle snímku dělá dost zvláštní kousek, protože na jednu stranu velmi oceňuji snahu filmařů být originální, ale bohužel to pro mě tenhle film udělalo trochu neosobní, citově nedosažitelný. Šlo o velké drama, ale neměla jsem pocit, že sleduju velké drama, vlastně se mnou tenhle film v konečném důsledku nic moc neudělal, ačkoliv by asi měl.

La La Land (2016)

Bohužel jsem se u tohohle snímku nechala ovlivnit vlnou nadšení, která se kolem něj objevila, a vyloženě jsem se na něj těšila. Ok, asi dokážu přistoupit na to, že zde byl příběh trochu upozadněn (protože ne, ten mi vážně nepřišel zajímavý, ať už mám na mysli rovinu postav nebo jejich vzájemného ne/vztahu), a faktem je, že forma byla fajn - bylo to barevné, utančené a uzpívané. Ale za mě nic extra. A ksichty, které občas házela Emma Stone, mě vyloženě vytáčely, a vědomí, že za tuto roli získala Oscara, mi sledování její performance dělalo vyloženě těžší.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Tenhle film skončil dřív, než pořádně začal. Na jednu stranu jsem byla trochu zklamaná, protože jsem asi čekala větší "drámo", na druhou stranu jsem ale víc příjemně překvapená, protože se v tomhle filmu neobjevily žádné zbytečné vycpávkové scény - a to je pro mě u filmů podobného typu velikánské plus.

Místo u moře (2016)

Jeden z těch snímků, které mě nemohou při sledování nedostat. Skvělé herecké obsazení a skvělý dramatický příběh je pro mě u filmu vždy vítězná kombinace. Ačkoliv jde však vždy jen o chvilkovou záležitost (protože pokud mi není téma filmu vyloženě blízké, po pár dnech už tak úplně nevím, o čem byl), stojí ta chvilka vždy za to.

Mechanik zabiják (2011)

Filmy se Stathamem mám ráda, protože jde většinou o parodie na akční snímky, kdy jsou všechna ta klišé přeháněna a zesměšňována. Tady to tak bohužel nepůsobí, ačkoliv některé ty scény jsou tak strašně trapné, až si říkám, že není možné, aby to tvůrci mohli myslet vážně. Ale zesměšňování není jen pouhopouhé okopírování zesměšňovaných prvků, což se tady přesně dělo, takže... děs!

Králové hor (2015)

Tak trochu drama, ale mnohem více poezie. Tenhle film má spíš okouzlující atmosféru a děj samotný pro mě zas až tak důležitý nebyl (nebo aspoň ne v té prvoplánové vrstvě). Kombinace vyprávění o lidském osudu a osudech ze zvířecí říše mi zpočátku přišla dost zvláštní, ale nikoliv hloupá.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Plusové body za soundtrack (skvělá kombinace atmosféry 20. let 20. století a moderní hudby) a za ztvárnění Winstona Churchilla.