Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Tenhle film bych si ke sledování sama určitě nezvolila, přichomýtla jsem se k němu náhodou a jsem za to vděčná. Jasně, zápletka i její rozvádění docela jednoduché, tak trochu i ohrané, ale snad právě proto, že v jednoduchosti je krása, tentokrát mě nesložitost příběhu nijak neotrávila. Snad taky proto, že to vše bylo z mého pohledu zahrané velmi civilně, hlavní hrdina se trochu rozparádil jedině, když rozdával rány kolem. A co se těchto scén týče, tak tady smekám. Nejsem na tenhle druh filmů moc zvyklá, tak třeba to už tady všechno bylo stokrát, jen já jsem to neviděla, ale z pohledů kamery i z detailnějších záběrů nebo stopek, z toho všeho jsem byla doopravdy nadšená.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Tenhle film pro mě byl upřímně příjemným překvapením. Čekala jsem ho víc přehnaný a hloupý, ale přehnaností tam bylo podle mě docela málo. Navíc zpočátku, když už se nějaká ta přehnanost objevila, byla hned hezky shozena a zesměšněna – a právě ten jakýsi parodický nádech jsem nečekala a ten mě mile překvapil. Ke konci už to ale ujíždělo slušně, některé scény už jsem ani nestíhala sledovat a hlouposti se v nich hromadily tak rychle, že ani nebyl čas je zesměšňovat. Ale naštěstí se vrcholná bitva stihla ukončit dřív, než to bylo až moc blbé, takže celkově mám z tohohle filmu moc dobrý dojem.

Anděl Páně 2 (2016)

Z českých novodobých pohádek je tahle pro mě určitě jedna z těch lepších. Zvláště díky dvojici Trojan - Dvořák, které mě neskutečně bavilo po celou dobu. Jejich dialogy působily přirozeně a vtipně, na rozdíl od dialogů dalších postav, které občas trochu zadrhávaly. Příběh samotný mě moc nedostal a některé nebeské vtípky na mě působily příliš prvoplánově. Ale film jako celek pro mě měl velmi milou atmosféru, určitě mě vyloženě nenudil a neotravoval, vlastně se mi na něj docela příjemně koukalo.

Pasažéři (2016)

Prvních několik desítek minut jsem byla nadšená, protože to vypadalo, že by se z tohohle snímku mohlo vyklubat zajímavé psychologické drama. Bohužel se z něj pro mě vyklubala nesmyslná akční blbost. Škoda námětu (aspoň jeho části), hereckých talentů i výpravy.

Lichožrouti (2016)

Oh, tenhle film jsem si moc užila! Přiznávám, že v jedné chvíli jsem se ve velkém množství postav a překrývajících se dějů trochu ztrácela, ale i tak jsem si užívala každou minutu. Takovéhle české filmy mě moc baví.

Mocný vládce Oz (2013)

Tenhle film mi přišel tak divně pitomý a ani nedokážu pořádně říct proč. Asi mi na něm trochu vadil scénář, trochu přehrávání snad všech postav, trochu skladba příběhu, někdy to bylo až moc barevné a hloupé... Nic mi nevadilo tak výrazně, abych to dokázala jednoznačně pojmenovat, ale dohromady mi celý tenhle film prostě nějak nesedl.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Animáky od Disneyho, Pixaru nebo Dreamworks jsou pro mě záruka kvality a ani Moana mě nezklamala (uf!). Dobře, přiznávám, že písničky v tomhle filmu bych klidně vypustila, ani jedna z nich mi nepřipadala chytlavá a smysluplná. Ale hlavní hrdinka i její "pomocník" a samozřejmě hlavní "záporák" mě okouzlili a moc se mi líbili. Nějaké to poselství by se taky našlo, ačkoliv sdělení "Jdi si za svým snem, i kdyby tě měl stát život!" je trochu nebezpečné. Ale náš svět stojí i na smrti mnoha snílků, která umožnila pokrok, tak proč ne...

Underworld: Krvavé války (2016)

Bohužel, prostě asi nebudu velkým fanouškem téhle série. Všechny díly do jednoho mi přijdou prostě hloupé, většina scén je vyloženě na efekt, hlavní hrdinka mě nesmírně irituje a v příběhu se totálně ztrácím.

Vzkaz v láhvi (2016)

Severské detektivky mám moc ráda, Žena v kleci i Zabijáci se mi moc líbili, tak jsem předpokládala, že tenhle film mě taky nezklame. Bohužel, tady už to tvůrci občas trochu přehnali, ale bohužel nemůžu říct, nakolik to přehnali tvůrci filmoví a nakolik byl ujetý už tvůrce literární - předlohu jsem nečetla. Každopádně na mě už byl tenhle film až moc "akční", místy dost zbytečně.

Zabijáci (2014)

Za mě naprosto napínavá a zajímavá podívaná.