• Thriller
  • Pohádka

Insomnie (2002)

Film má velmi pěknou dramatickou atmosféru. Přišlo mi ale, že akční a nepříliš originální konec do toho příběhu nějak nezapadá...

Moře (2000)

Drasťák v různých rovinách a pohledech. Ale myslím, že i když film není 100%, je dosti obohacující právě tím, že je jiný.

Hořkost (1986)

Jak zde píší kleopatra či jhrasko, toto je především film pro lidi, kteří něco takového zažili. Je ale třeba mít od těch zážitků už trochu odstup, aby člověk dokázal ocenit i tu cynicky-komediální rovinu filmu. Zahráno naprosto geniálně.

Miluj bližního svého (1999)

Závěr překvapivý, ale jak už tu někdo psal, překombinovaný - těžko by někdo plánoval akci s takovou mírou rizika, že to nevyjde, když by byly zjevně snazší způsoby. Mně osobně absolutně neseděl Jeff Bridges, který mi přišel strašně nepřirozený.

Kick-Ass (2010)

Škoda posledních zhruba 20 minut, které mi nějak nesedly do duchu celého filmu. Do té doby to byla absolutní akční komedie, které normálně nemám v lásce, ale tenhle styl se mi líbil. Ty závěrečné minuty ale už byly moc...

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Poprvé, co si troufám hodnotit už jenom na základě ukázek v reklamních pauzách. Absolutně nechápu, jak někdo něco takového může financovat...

Futurologický kongres (2013)

Vzhledem k tomu, že mám odpor ke všem současným animovaným "velkofilmům", musím srazit aspoň 1*, protože skoro hodina filmu byla přes jeho (tedy spíše předlohy) geniálnost pro mě těžko snesitelná.

Ohňostroj marnosti (1990)

Já jsem se celou dobu výborně bavil. Pokud člověk od počátku vezme film jako soutěž o největšího pokrytce z postav, je to velice těžký úkol. Všichni mi v rámci svých rolí přišli do detailu úžasní.

Bezpečný přístav (2013)

Lasse má u mě 2* automaticky už za atmosféru :-) Příběh vcelku předvídatelný, sladký, ale my takové potřebujeme, abychom nepřestali doufat a věřit. Nikdy ten pravý/ta pravá nepřijdou zadarmo.

3 (2010)

Bohužel na mě působili herci dosti nesympaticky a celá atmosféra mi připadala jak v československé televizní rádoby umělecké inscenaci z 80. let, ve které je zahalena budovatelská myšlénka.